Løbsoversigt


Kommende løb

fiogf49gjkf0d
Nedenfor ses kommende og tidligere løb.

2018

Tidligere løb
15-08-2018 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 142
15-08-2018 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 92
2017
16-08-2017 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 55
16-08-2017 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
19-05-2017 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 40
07-05-2017 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 341
07-05-2017 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 617
07-05-2017 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 308
2016
17-08-2016 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 72
17-08-2016 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 46
01-05-2016 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 333
01-05-2016 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 723
01-05-2016 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 394
2015
29-11-2015 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 291
29-11-2015 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 148
29-11-2015 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 184
12-08-2015 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 58
20-06-2015 Flodløbet - 2,5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 39
20-06-2015 Flodløbet - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 46
20-06-2015 Flodløbet - 1/4 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 24
20-06-2015 Flodløbet - 1/2 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 64
21-05-2015 Novopan Løbet - 60 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 94
21-05-2015 Novopan Løbet - 35 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 22
21-05-2015 Novopan Løbet - 20 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 3
21-05-2015 Novopan Løbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 19
21-05-2015 Novopan Løbet - 5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 20
08-05-2015 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 38
03-05-2015 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 363
03-05-2015 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 839
03-05-2015 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 299
2014
30-11-2014 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 172
30-11-2014 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
 
2420. Amalie Von Benzon
2455. Anders Graver Pedersen
2304. Annette Andersen
2306. Annie Øllgaard
2434. Bent Pedersen
2440. Betina Quist
2310. Birgitte Graahede
2422. Bo Nielsen
2441. Bo Styhm
2312. Brian Meyhoff
2313. Børge Larsen
2314. Camilla Jakobsen
2423. Camilla Wiese
2417. Caroline Jensen
2317. Christian Brøndum
2452. Christian Torp
2319. Christina Coro Thomasen
2321. Claus Bressendorff
2322. Connie Madsen
2323. Dennis Kornum
2125. Dorthe Pedersen
2325. Emma Tahirovic
2447. Felix Venndt
2328. Glenn Møller Jakobsen
2345. Gunda Vinther
2439. Ib Otte
2428. Inger Wisborg
2454. Jacob Flintholm
2332. jacob petersen
2334. Janni Wibert Johansen
2336. Jeanette Lene Andersen
2338. Jens Brøndum
2425. Jesper Bjørn Thomassen
2340. Jesper Møller Petsersen
2433. Jimmy Hougaard
2342. Josefine Pagter Bach
2430. Jørgen Wisborg
2456. Karen Revsbech
2344. Karen Holm Andersen
2348. Kim Bridal Løgstrup
2350. Kirstine Linnet Burkandt
2446. Klaus Jensen
2451. Lars Østergaard
2354. Line Skovmand
2358. Lone Taulborg
2360. Louise Holten
2361. Mads Laursen
2438. Mads Otte
2363. Magnus Max Bentzen
2448. Malene Elfving Petersen
2366. Marie Sommer
2367. Marie-Louise Gammelgaard Wulff
2435. Marik Simonsen
2444. Marlice Zwanenburg
2368. Martin Bentzen
2453. Martin Elkjær
2369. Martin Lambertsen
2426. Martin Poulsen
2418. Melissa Schou Rasmussen
2406. Mona Arentsen
2416. Morten Poulsen
2373. Morten Strandborg
2374. Morten Bo Jensen
2375. Nikolaj Jakobsen
2376. Nina Holstrup
2429. Olivia Wisborg
2379. Ove Bagger Hansen
2432. Per Toldbod
2449. Poul Erik Oest
2385. Rasmus Christiansen
2386. Rasmus Nielsen
2387. Rene Lauridsen
2390. Rikke Pedersen
2431. Sally Wisborg
2393. Signe Løgstrup
2437. Signe Miranda
2419. Signe Svaneborg
2442. Simon Skovbjerg
2396. Simone Rohde
2121. Solveig Hellemann
2397. Steffen Madsen
2398. Susanne Clemmensen
2436. Søren Hornbech
2450. Thomas Stauning
2445. Thomas Thykjær
2424. Thomas Vangsgaard Larsen
2400. Tina Molbech Sørensen
2443. Tineke Lukkes
2427. Tue Wisborg
2402. Ulla Hougaard
2421. Ulrik Von Benzon
2405. Vibeke Rohde

Hold: assentoft løbeklub
2414. Anne-Mette Sunesen
2383. peter mogensen

Hold: Assentoftskolen
2351. Kurt Rasmussen
2362. Mads Rasmussen
2371. Mie Vassard

Hold: BD
2395. Simon Tøttrup

Hold: Doktorparken
2403. Ulrik Tøttrup

Hold: Equus-Hestemassage
2320. Christina Fravn

Hold: Ergofloor A/S
2377. Ole Sørensen

Hold: Fisker Byg
2316. Charlotte Nørby Jørgensen

Hold: Fjordløberne Hobro
2327. Gitte Jørgensen
2329. Hanne Nørgaard
2341. Johnny Kristensen
2346. Karina Buus Nielsen
2357. Lise Hjort Jensen
2370. Michael Green
2372. Mogens Holst
2384. Peter Rægaard
2388. René Nielsen
2404. Vibeke Friis

Hold: Glrye`s Elite Løbsklub - Svenssons Lægeservice
2307. Arne Svensson

Hold: Glrye`s Elite Motionsklub - Svenssons Lægeservice
2401. Torben Sørensen

Hold: Hammel GF
2381. Per Villadsen

Hold: Lynet
2391. Sandra S. Christensen

Hold: Mobakken
2308. Asbjørn Langer
2399. Thomas Langer

Hold: Move
2311. Birthe Bay Sørensen
2318. Christian Brøndum
2324. Ejvind Jensen
2326. Finn Madsen
2333. Jan Nielsen
2356. Lisbeth Brøndum
2364. Margit Nielsen

Hold: Randers Freja Motion
2305. Annette Vestergaard
2315. Casper Svane
2331. Herdis Adda Laumark-Møller
2339. Jens Ahm
2343. Judith Jensen
2365. Maria Kaspersen
2380. Peder Kræmer

Hold: Randers Kommune
2353. Lena Korsskov

Hold: Randers Realskole College
2337. Jeanne Crump

Hold: Rougsø Runners
2302. Anders Larsen
2309. Belinda Busk Rypestøl
2349. Kirsten Skipper
2355. Lisbeth Jakobsen
2382. Pernille Widén Mehlsen

Hold: Rypegaard INK
2378. Olivia Busk

Hold: SMT Silkeborg
2303. Anders Lynderup

Hold: Spentrup IF Løbeklub
2330. Hanne Højlund Kristensen

Hold: Team Bährentz
2392. Sara Bährentz

Hold: ThumbsMotion
2335. Jeanette Degn

Hold: Tradium
2352. Lasse Bagger Hansen

Hold: vejle if
2394. Silje Noe

Hold: Vorup løbeklub
2389. René Sørensen
30-11-2014 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 404
13-08-2014 Randers City Stafet 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
13-08-2014 Intersport børnestafet 5x0,8 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 2
28-06-2014 Flodløbet - børneløb 800m. til og med 11 år
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 31
28-06-2014 Flodløbet - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
28-06-2014 Flodløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 159
28-06-2014 Flodløbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
28-06-2014 Flodløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 101
04-05-2014 Fladbroløbet - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 502
04-05-2014 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1002
04-05-2014 Fladbroløbet - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 447
08-03-2014 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 341
2013
01-12-2013 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 433
01-12-2013 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
01-12-2013 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 122
29-08-2013 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 591
29-08-2013 Søndermarkløbet 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 31
17-08-2013 Randers Triathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 140
17-08-2013 Randers Duathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 22
17-08-2013 Randers Børneduathlon 2013
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 28
17-08-2013 Pramdragerløbet 74 km Silkeborg - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 9
17-08-2013 Pramdragerløbet 38 km Bjerringbro - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 1
17-08-2013 Pramdragerløbet 25 km Ulstrup - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 4
17-08-2013 Pramdragerwalk 25 km Ulstrup - Randers     Deltagere: 2
17-08-2013 Pramdragerløbet 16 km Langaa - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 5
14-08-2013 Jyske Bank Stafetten 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 41
14-08-2013 Jyske Bank Børnestafetten 5x800 m.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 11
29-06-2013 Flodløbet 2013 - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 69
29-06-2013 Flodløbet 2013 - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 173
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 101
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 120
05-05-2013 Fladbroløbet 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 418
05-05-2013 Fladbroløbet 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1317
05-05-2013 Fladbroløbet 3 km walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 450
09-03-2013 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 271
2012
02-12-2012 Adventsløbet - ½ maraton
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 353
02-12-2012 Adventsløb 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 152
02-12-2012 Adventsløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 84
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 202
30-08-2012 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 741
30-08-2012 Søndermarkløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 58
30-08-2012 Søndermarkløbet 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 45
17-06-2012 FlodMarathon - helmarathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 60
17-06-2012 FlodMarathon ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 184
17-06-2012 FlodMarathon - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 86
17-06-2012 FlodMarathon - 5 km. (løb og walk)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 155
20-05-2012 Soppe-løb ½ marathon     Deltagere: 13
20-05-2012 Soppe-løb 1/4 marathon     Deltagere: 4
20-05-2012 Soppe-løb 5,25 km.     Deltagere: 14
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 5,6 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1396
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 350
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 532
10-03-2012 Marathonruten i Randers - Custom Made Makers Marathon 1/10 Marathon til 6 timer
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 236
2011
27-11-2011 Adventsløbet - ½ marathon     Deltagere: 365
27-11-2011 Adventsløbet - 5 km.     Deltagere: 181
29-10-2011 Løb for Hjertet 2,6 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 31
29-10-2011 Løb for hjertet 5,2 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 250
29-10-2011 Løb for Hjertet 10,4 km. løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 124
11-09-2011 Kvindeløb 2011 10km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
11-09-2011 Kvindeløb 2011 - 5km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 290
17-08-2011 Randers Sports Stafet 5x1 km. i Randers City     Deltagere: 20
25-06-2011 Flodmarathon, McMile     Deltagere: 15
25-06-2011 Flodmarathon 2011, Marathon Ruten
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 79
25-06-2011 Flodmarathon 2011, 1/2-marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 282
25-06-2011 Flodmarathon, 1/8 Marathon = 5,274 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 161
25-06-2011 Flodmarathon, 1/4 Marathon = 10,55km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 126
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 3 km gang
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 270
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 596
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2088
12-03-2011 Marathonruten i Randers – Custom Made Marathon     Deltagere: 231
2010
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 370
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 10 km.
Resultater:  Deltagere      Hold 
  Deltagere: 59
03-07-2010 Flodmarathon (½ marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 371
03-07-2010 Flodmarathon (marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 76
03-07-2010 Flodmarathon (5 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 226
03-07-2010 Flodmarathon (10 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 183
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 975
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 35
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2228
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 622


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552