Løbsoversigt


Kommende løb

fiogf49gjkf0d
Nedenfor ses kommende og tidligere løb.

2018

Tidligere løb
15-08-2018 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 142
15-08-2018 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 92
2017
16-08-2017 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 55
16-08-2017 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
19-05-2017 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 40
07-05-2017 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 341
07-05-2017 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 617
07-05-2017 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 308
2016
17-08-2016 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 72
17-08-2016 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 46
01-05-2016 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 333
01-05-2016 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 723
01-05-2016 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 394
2015
29-11-2015 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 291
29-11-2015 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 148
29-11-2015 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 184
12-08-2015 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 58
 
1. Beton Genbrug:
Anders Bay
John Dagaard
Mikkel Bay
Rasmus Bay
Alexander Glud

2. Dahl hold 1:
Torsten
Lene
Kristian
Heidi
Jens

3. Dahl hold 2:
Jesper
Janne
Rasmus
Bigitte
Anders

4. DAN DRYER A/S:
Gitte Thorup
Jan Golczyk
Martin Schmucker
Vagn Eden
Janus Eden

5. Den Alternative:
Nicklas
Thomas
Marianne
Karleen
Thomas

6. Erhverv Randers:
Lise Greve
Jesper Lieberknecht
Torsten Westh
Verdan Mesovic
Henrik Bach Nielsen

7. Hellere Randers Stafetten end et rap i røven af kæppen:
Dennis Christensen
Benjamin Sørensen
Jacob Pring
Christian Lauridsen
Jesper Eggert

8. JMA I:
Lars Rasmussen
Johnny Krogh
Alexander Krogh
Martin
Palle Larsen

9. JMA II:
Klaus Grønbeck
Jørgen
Simon
Christian
Lars

10. JMA III:
Anders
Camilla
Thomas
Jann
Arne

11. Jyske Bank 2:
Jesper S
Rasmus
Jesper
Peter
Jan

12. Jyske Bank 3:
Louise
Kirstine
Mette
Annette
Camilla

13. Jyske Bank hold 1:
Ulrik
Kasper
Kim
Jasmin
Ulrik

14. Kemp og Lauritzen Afd. 466:
1. omgang
2. omgang
3. omgang
4. omgang
5. omgang

15. Kildebiler:
Jacob
Lars
Ian
Claus
Rene

16. Løbeholdet:
Josefine
Henrik
Bo
Christinna
Hans

17. Løberne fra Freja Atletik :
1. omgang
2. omgang
3. omgang
4. omgang
5. omgang

18. Mellerup Efterskole Drenge 1:
Matias
Laurits
Mads
Emil
Sebastian

19. Mellerup Efterskole Drenge 2:
Nicolas
Gustav
Kasper
Jonas
William

20. Mellerup Efterskole Piger 1:
Trine
Karoline
Malene
Anna
Ida

21. Mellerup Efterskole Piger 2:
Mille
Kristine
Lærke
Julie
Agnes

23. PRO Developments A/S:
Kasper Kristoffersen
Thomas Gjørup
Casper Lynke
Michael Velling
Brian Svart

24. Psykiatrisk afd. Randers 1:
Evy Lanng
Henny Bennedsen
Søren Ravn
Søren Ravn
Runa Sturlason

25. Psykiatrisk afd. Randers 2:
Mette Hagensen
Marianne Juul
Jannie Vestergaard
Anne Mette Vejrup
Anne Mette vejrup

26. Psykiatrisk afd. Randers 3:
Birgitte Nielsen
Anne Mette Esbøl
Lene Petersen
Connie Velling
Jette Søgaard

27. Psykiatrisk afd. Randers 4:
Maria Louise Eskerod
Marie Padklær
Helle Kramme
Karina Øxenholt
Malene Rude

54. Radio ABC - Dream Team:
Julie Rehder
Christel Bertelelsen
Nikolai Kristiansen
Mikkel Von Essen Blicher
Jørn Bjerregaard

56. Radio Alfa Dream Team:
Niels Jørgen Jensen
Brian Sørensen
Jens Let
Lone Let
Kim Tolborg

28. Randers Atlet Club:
Jesper
Olliver
Rasmus
Nicklas
Rasmus

29. Randers Atlet Club:
Annika
Camilla
Mia
Malene
Esther

30. Randers Fodbolddommerklub1:
Steffen
Anders
Ulrich
Kenneth
Henrik

31. Randers Fodbolddommerklub2:
Jan
Rune
Claus
Mikkel
Dan

59. Randers Freja Atletik Motion:
Heine
Anja
Flemming
Pia
Bent

32. Randers Freja Motios Herrer 1:
Klaus
Co
Jens
Casper
Knud

33. Randers Freja Motios Herrer 70+:
Erik
Arne
Ewan
Hans
Orla

34. Randers Freja Motios Mix:
Lenette
Maren-Lis
Henrik
John
Poul

35. Randers Freja Motios piger:
Rita
Laila
Anne
Judith
Annette

36. Randers Freja Triathlon 1:
Charlotte Sass Larsen
Emil Pallesen
Brian Christensen
Jacob Brøndum
Mads Møller

37. Randers Freja Triathlon 2:
Allan Dalsgaard
Torben Baun
Andreas Oll
Peter Bo Olesen
Keld Thomsen

38. Randers Freja Triathlon 3:
Mads Jørgensen
Frank Schøler
Henrik Vahlsted
Jan F. Knudsen
Frank Friis

39. Randers Fysioterapi:
Atle
Atle
Anette
Dorthe
Gro

40. Randers HF & VUC Herrer:
Bent Vinther Sørensen
Peer Ulrich Østergaard
Henrik Nygaard
John Vallentin Mikkelsen
Henrik Nygaard

41. Randers HF & VUC Mix:
Henrik Hassinggaard
Mette Mogensen
Heidi Jensen
Chanett Larsen
Peder Larsen

42. Randers Karateskole:
Benjamin
Aytin
Nicolai
Oliver
Anders

43. Randers Maskinfabrik:
Jeppe
Jesper
Flemming
Jeppe
Bo

44. Randers Maskinfabrik 2:
Mads
Henrik
Lars
Thor
Lene

45. Randers Rotaryklubber:
Agnar Gudmundsson
Anna Marie Hejlsberg
Henrik Thorhauge
Pernille Bering
Mark Pring

55. Randers Sport:
Heidi
Dorthe
Dorthe
Jeffeey
Luna

57. Runners Corner:
Ulla Binderup Jacobsen
Birgitte Jørgensen
Kristine B. Storgaard
Sammi Pedersen
Ulla B. Jacobsen

58. Samforeningen:
Martin
Mikkel
Christina
Henrik
Anton

46. snegle expressen:
christian thomasen
lars hansen
per krogh
jan ancher hagensen
jesper skyggebjerg

47. Sparekassen Kronjylland:
Jonas Koustrup Mikkelsen
Søren Møller Jørgensen
Martin Trampedach Schultz
Steen Scherfeldt
Leif Meldgaard

48. Team En Go Bourgogne:
Søren Brogaard
Casper Kohl
Michael Deleuran
Nikolaj Maarup Nielsen
Per Toldbod

49. VAM A/S:
Finn Nielsen
Marc Larsen
Benny Kristensen
Morten Bech
Jens Brøndum

50. Verdo 1:
Lars Pedersen
John Damggaard Bæk
Svend Strangholt
Peter Nordahn
Ib Dahl

51. Verdo 2:
Lone Abdene
Mette Palk
Margrete Larsen
Mette Palk
Karin Dahl

52. Vinther & Lassen:
Tue Gindesgaard
Rasmus Larsen
Torben Helsted
Bjarke Baadsgaard
Thomas Kahr

53. AAM-pigerne:
Lisa Høg Sørensen
Malene Raunholt
Josefine Jensen
Katrine Brygger Hansen
Lisa Høg Sørensen

20-06-2015 Flodløbet - 2,5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 39
20-06-2015 Flodløbet - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 46
20-06-2015 Flodløbet - 1/4 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 24
20-06-2015 Flodløbet - 1/2 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 64
21-05-2015 Novopan Løbet - 60 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 94
21-05-2015 Novopan Løbet - 35 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 22
21-05-2015 Novopan Løbet - 20 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 3
21-05-2015 Novopan Løbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 19
21-05-2015 Novopan Løbet - 5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 20
08-05-2015 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 38
03-05-2015 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 363
03-05-2015 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 839
03-05-2015 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 299
2014
30-11-2014 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 172
30-11-2014 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
30-11-2014 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 404
13-08-2014 Randers City Stafet 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
13-08-2014 Intersport børnestafet 5x0,8 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 2
28-06-2014 Flodløbet - børneløb 800m. til og med 11 år
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 31
28-06-2014 Flodløbet - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
28-06-2014 Flodløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 159
28-06-2014 Flodløbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
28-06-2014 Flodløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 101
04-05-2014 Fladbroløbet - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 502
04-05-2014 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1002
04-05-2014 Fladbroløbet - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 447
08-03-2014 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 341
2013
01-12-2013 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 433
01-12-2013 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
01-12-2013 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 122
29-08-2013 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 591
29-08-2013 Søndermarkløbet 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 31
17-08-2013 Randers Triathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 140
17-08-2013 Randers Duathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 22
17-08-2013 Randers Børneduathlon 2013
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 28
17-08-2013 Pramdragerløbet 74 km Silkeborg - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 9
17-08-2013 Pramdragerløbet 38 km Bjerringbro - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 1
17-08-2013 Pramdragerløbet 25 km Ulstrup - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 4
17-08-2013 Pramdragerwalk 25 km Ulstrup - Randers     Deltagere: 2
17-08-2013 Pramdragerløbet 16 km Langaa - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 5
14-08-2013 Jyske Bank Stafetten 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 41
14-08-2013 Jyske Bank Børnestafetten 5x800 m.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 11
29-06-2013 Flodløbet 2013 - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 69
29-06-2013 Flodløbet 2013 - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 173
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 101
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 120
05-05-2013 Fladbroløbet 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 418
05-05-2013 Fladbroløbet 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1317
05-05-2013 Fladbroløbet 3 km walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 450
09-03-2013 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 271
2012
02-12-2012 Adventsløbet - ½ maraton
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 353
02-12-2012 Adventsløb 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 152
02-12-2012 Adventsløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 84
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 202
30-08-2012 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 741
30-08-2012 Søndermarkløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 58
30-08-2012 Søndermarkløbet 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 45
17-06-2012 FlodMarathon - helmarathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 60
17-06-2012 FlodMarathon ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 184
17-06-2012 FlodMarathon - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 86
17-06-2012 FlodMarathon - 5 km. (løb og walk)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 155
20-05-2012 Soppe-løb ½ marathon     Deltagere: 13
20-05-2012 Soppe-løb 1/4 marathon     Deltagere: 4
20-05-2012 Soppe-løb 5,25 km.     Deltagere: 14
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 5,6 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1396
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 350
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 532
10-03-2012 Marathonruten i Randers - Custom Made Makers Marathon 1/10 Marathon til 6 timer
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 236
2011
27-11-2011 Adventsløbet - ½ marathon     Deltagere: 365
27-11-2011 Adventsløbet - 5 km.     Deltagere: 181
29-10-2011 Løb for Hjertet 2,6 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 31
29-10-2011 Løb for hjertet 5,2 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 250
29-10-2011 Løb for Hjertet 10,4 km. løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 124
11-09-2011 Kvindeløb 2011 10km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
11-09-2011 Kvindeløb 2011 - 5km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 290
17-08-2011 Randers Sports Stafet 5x1 km. i Randers City     Deltagere: 20
25-06-2011 Flodmarathon, McMile     Deltagere: 15
25-06-2011 Flodmarathon 2011, Marathon Ruten
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 79
25-06-2011 Flodmarathon 2011, 1/2-marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 282
25-06-2011 Flodmarathon, 1/8 Marathon = 5,274 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 161
25-06-2011 Flodmarathon, 1/4 Marathon = 10,55km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 126
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 3 km gang
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 270
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 596
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2088
12-03-2011 Marathonruten i Randers – Custom Made Marathon     Deltagere: 231
2010
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 370
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 10 km.
Resultater:  Deltagere      Hold 
  Deltagere: 59
03-07-2010 Flodmarathon (½ marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 371
03-07-2010 Flodmarathon (marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 76
03-07-2010 Flodmarathon (5 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 226
03-07-2010 Flodmarathon (10 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 183
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 975
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 35
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2228
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 622


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552