Løbsoversigt


Kommende løb

fiogf49gjkf0d
Nedenfor ses kommende og tidligere løb.

2019
14-08-2019 Randers Citystafet 3,5km Walk     Deltagere: 0
14-08-2019 Randers City Stafet     Deltagere: 2

Tidligere løb
2018
15-08-2018 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 142
15-08-2018 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 92
2017
16-08-2017 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 55
16-08-2017 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
19-05-2017 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 40
07-05-2017 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 341
07-05-2017 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 617
07-05-2017 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 308
2016
17-08-2016 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 72
 
1. Kammi Entreprise ApS :
Dennis Dagg Kristensen
Per Hartmann Magnussen
Peter Uhrskov Hansen
Mads Dall Utzen
Per Nielsen

2. Marcus/Randers Freja Triathlon 1 :
Allan Dalsgaard
Frank Friis
Martin Enevoldsen
Thorkild Jensen
Mads Møller

3. Marcus/Randers Freja Triathlon 5 :
Mick Schmidt
Max Vorre Andersen
Jacques Stilling
John Taulborg
Claus Sørensen

4. Randers Fodbolddommerklub 2 :
Claus Espensen
Rasmus Stisen
Jeppe Birkedal Pedersen
Jan Hansen
Claus Espensen

5. Randers Fodbolddommerklub1 :
Simon Andersen
Kenneth Velling
Ulrich Kjær Egebjerg
Anders Nielsen
Simon Andersen

58. "Randers Freja's Old Boys".:
Jakob Michaelsen
Daniel Graversgaard
Mads Brøndum
Jeppe Thomsen
Viktor Rasmussen

6. Beton Genbrug :
John Daugaard
Henriette Bay
Lars Abrahamsen
Mikkel Bay
Stig Daugaard

64. Bjerregrav Runners:
Christian Lauridsen
Jakob Pring
Pernille Rosbak
Louise Eiby
Benjamin Sørensen

7. Dahl hold 1:
Kristian Brandt
Kristian Brødløs
Lene Bjørnsgaard Grøn
Kristian Brødløs
Torsten Viborg Pedersen

8. Dahl hold 2:
Rasmus Sloth
Janne Gregersen
Birgitte Jørgensen
Anders Meyer Jensen
Rasmus Sloth

9. DAN DRYER - vi blæser på jer!:
Gitte Hansen
Vagn Eden
Janus Eden
Gitte Thorup
Carsten Beier

10. De skøre sygeplejersker og overlægen :
Louise Fogsgaard
Annika Christensen
Line Stærmose
Sara Winther
Ulrik Houlberg

69. Freja Seniorbold Bavianer:
Nanette Christensen
Ida Vinding
Cathrine Stær
Catrine Sørensen
Rikke Sørensen

11. FysioDanmark Randers damer:
Camilla
Lone
Ulla
Marianne
Rikke

12. FysioDanmark Randers herrer:
Niklas
Thomas
Kasper
Ingvild
Atle

13. Guldsmedene :
Anette Olesen
Emma Goldsmith Olesen
Charles Mark Goldsmith
Amanda Goldsmith Olesen
Emil Goldsmith Olesen

14. JMA A/S 1 :
Lars
Klaus
Alexander
Jørgen
Thomas

15. JMA A/S 2:
Lars
Martin
Camilla
Tom
Johny

16. JMA A/S 3:
Jann
Christian
Palle
Birthe
Lars

17. Jutlander Bank :
Claus Jørgensen
Mathias Møller
Janne Mouritsen
Henrik Christiansen
Magnus Kristiansen

18. Jyske Bank Privat:
Kim Kvist Hansen
Jasmin Sinanovic
Tommy Hagen Højfeldt
Peter Christensen
Jan Møller Jensen

19. Løbeklubben Spurt :
Erik Jensen
Jack Domino
Tonny Kanz
Lene Thomsen
Michael Mikkelstrup

20. Marcus/Randers Freja Triathlon 2:
Christina Bradley
Esther Oll
Merethe Alexandersen
Annette Bomberg
Susanne Pallesen

21. Marcus/Randers Freja Triathlon 3:
Carsten Møller
Peter Timmerman
Henrik Vahlsted
Frederick Bradley
Malte Pallesen

22. Marcus/Randers Freja Triathlon 4:
Helge Lisborg
Mads Bondesen
Lars Svith
Rasmus Tvede Pedersen
Morten Dalsgaard

63. Marcus/Randers Freja Triathlon 6:
Jeanet Kingo
Lone Marie Madsen
Christian William Oll
Tina Tjørna
Allan Dalsgaard

23. Mellerup Efterskole 1:
Alvilda Vester
Anna Sarauw
Anna Sarauw
Sakura Brethvad
Sofie Bendz

24. Mellerup Efterskole 2:
Edith Jessen
Mai Phuong Dao
Camilla Madsen
Ulla Maria Oehlerich
Emma Beiter

25. Mellerup Efterskole drenge 3:
Mark Heritage
Julian Christensen
Tobias Mølsted
Anker Knudsen
Peter Skov

26. Mellerup Efterskole drenge 4:
Johan Jelonek
Lasse Hesselbjerg
Jonatan Vilsgaard
Kristian Kristoffersen
Benjamin Dahl

27. Morgenklubben Rotary :
Mark Pring
Anna Marie Hejlsberg
Lucas
Carsten Dollerup
Steen Rosborg Møller

28. NFB Ghostbusters:
Karoline Hviid
Astrid Vajse
Avdo Mujcinovic
Anton Zethner
Alexander Weiler

29. NFB Kæledyrene:
Jesper Søndergaard
Kathrine Vajse
Thomas Bjørn
Morten Arnesen
Alexander Albers

30. NFB Suicide Squad:
Rasmus Madsen
Rudi Knudsen
Kenneth Sønderby
Anders Bak
Nicoline Valbjørn

31. Nybolig Erhverv Randers::
Morten Lundhøj
Jesper Fangel
Nikoline Kuhr
Morten Lundhøj
Kenneth Højhus

65. Politiets Idrætsforening:
Lars Bo
Allan
Klaus
Rene
Christian

32. PRO developments:
Brian Svart
Mia Hjuler
Lars Hjuler
Finn Kristoffersen
Thomas Gjørup

54. Psyk 1. :
Caroline Holm Jensen
Nicolas Hauge
Anne Mette Vejrup
Nicolas Hauge
Mette Holm Jensen

55. Psyk 2:
Hjalte Liltop
Iben Grosen
Dorit Ravn
Søren Ravn
Henrik Valsted

56. Psyk 3:
Mette Hagensen
Marie Padkjær
Stine Jensenius
Søren Mikkelsen
Malene Rude

57. Psyk 4:
Evy Lanng
Anne Mette Esbøl
Henny Bennesen
Hr. Lang
Jette Søgaard

67. Psykriatriens Hus:
Jette
Kathrine
Søren
Henrik
Morten

33. Radio ABC - Dream Team::
1. omgang
2. omgang
3. omgang
4. omgang
5. omgang

34. Radio Alfa Dream Team::
1. omgang
2. omgang
3. omgang
4. omgang
5. omgang

36. Randers Atlet Club :
Jesper
Oliver
Rasmus
Rasmus R
Kristian

35. Randers Atlet Club 2:
Anita
Esther
Mia
Emilia
Malene

37. Randers City Forening:
1. omgang
2. omgang
3. omgang
4. omgang
5. omgang

38. Randers Freja Motion Damer :
Rita Hansen
Jette Bødker
Annette Vestergaard
Judith Jensen
Lotte Juul

39. Randers Freja Motion Herrer :
Finn Rasmussen
Peder Kræmer
Poul Erik Oest
Jens Ahm
Arne Larsen

40. Randers Freja Motion MIX :
Jens Hammer
Knud Olsen
John Tietzel
Bettina Nielsen
Kaj G. Hansen

41. Randers HF & VUC 1 :
John Mikkelsen
Peer Ulrich Østergaard
Bent Vinther Sørensen
Henrik Nygaard
Henrik Nygaard

42. Randers HF & VUC 2 :
Peder Larsen
Mette Mogensen
Henrik Hassinggaard
Caroline Nygaard
Peder Larsen

43. Randers Maskinfabrik 1:
1. omgang
2. omgang
3. omgang
4. omgang
5. omgang

44. Randers Maskinfabrik 2:
Ryan Gunnar Friborg
Mads Nielsen
Lars Andersen
Jesper Bager
Lene Flarup Jepsen

45. Randers Sport:
Jakob
Iben
Jeffrey
Signe
Daniel

59. Randers Taekwondo klub 1: MIX:
Alexander Knudsen
Jonas Andersen
Cecilie Knudsen
Emma Christensen
Amalia Rasmussen

60. Randers Taekwondo klub 2: HERRE:
Claus Salomonsen
Peter Sabroe
Paw Kjeldgaard
Carsten Møller
Simon Outzen

61. Randers Taekwondo klub 3: HERRE:
Flemming Knudsen
Ole Holst
Mark Janpha
Mikkel Pedersen
Claus Zoega

62. Randers Taekwondo klub 3: MIX:
Paw Kjeldgaard
Carsten Møller
Klaus julsgaard
Jonas Andersen
5. omgang

70. Sam-forening 1:
Martin Kristiansen
Christiane Jørgensen
Anders Kjærgaard
Christina Franck
Christian Stausbøll

71. Sam-forening 2:
Tina Brøste
Mikkel Havn
Nikolaj Hjorting
Mikkel Havn
Anton Bentzen

68. Snegle Expressen:
Per Krogh
Jan Ancher Hogensen
Jesper S.
Søren S.
Lars

66. Sparekassen Kronjylland:
Leif
Thomas
Martin
Per
Leif

47. TandlægeCentret I/S :
Anne Stine Hedelund
Lone Madsen
Mette Brøndum
Jeanette Stage Tharbensen
Camilla Christensen

48. Tandlægerne Spentrup 1:
Anette
Carsten
Mette C
Mette V
Emil

49. Tandlægerne Spentrup 2:
Julia
Kirsten
Dianna
Nadia
Søren

50. TEAM JMSM :
Jesper Pedersen
Mikkel Bundgaard
Steen Stig Nord
Morten Søndermand Jensen
J / M

72. Team Sønderbro 24/7:
Jesper Drejer
Mette Kristensen
Alberte Poulsen
Ditte Rytter
Julius Thorbjørner

46. Tubo-sneglene:
Katrine sams
Gitte Haugaard
Camilla Andreasen
Pia Olesen
Cate Karlstad

51. Tubo-sneglene:
Katrine sams
Gitte Haugaard
Camilla Andreasen
Maria Brandenburger
Cate Karlstad

52. Water & Wellness Randers:
Mads Brüner
Marie Holst
Bobby Croshaw
Lasse Christensen
Erik Jensen

53. Aalborg Martial Arts :
Andreas Sabroe
Jacob
Peter Jørgensen
Ignas Zokaltis
Rasmus Otten

17-08-2016 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 46
01-05-2016 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 333
01-05-2016 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 723
01-05-2016 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 394
2015
29-11-2015 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 291
29-11-2015 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 148
29-11-2015 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 184
12-08-2015 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 58
20-06-2015 Flodløbet - 2,5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 39
20-06-2015 Flodløbet - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 46
20-06-2015 Flodløbet - 1/4 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 24
20-06-2015 Flodløbet - 1/2 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 64
21-05-2015 Novopan Løbet - 60 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 94
21-05-2015 Novopan Løbet - 35 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 22
21-05-2015 Novopan Løbet - 20 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 3
21-05-2015 Novopan Løbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 19
21-05-2015 Novopan Løbet - 5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 20
08-05-2015 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 38
03-05-2015 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 363
03-05-2015 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 839
03-05-2015 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 299
2014
30-11-2014 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 172
30-11-2014 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
30-11-2014 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 404
13-08-2014 Randers City Stafet 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
13-08-2014 Intersport børnestafet 5x0,8 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 2
28-06-2014 Flodløbet - børneløb 800m. til og med 11 år
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 31
28-06-2014 Flodløbet - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
28-06-2014 Flodløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 159
28-06-2014 Flodløbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
28-06-2014 Flodløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 101
04-05-2014 Fladbroløbet - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 502
04-05-2014 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1002
04-05-2014 Fladbroløbet - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 447
08-03-2014 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 341
2013
01-12-2013 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 433
01-12-2013 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
01-12-2013 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 122
29-08-2013 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 591
29-08-2013 Søndermarkløbet 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 31
17-08-2013 Randers Triathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 140
17-08-2013 Randers Duathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 22
17-08-2013 Randers Børneduathlon 2013
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 28
17-08-2013 Pramdragerløbet 74 km Silkeborg - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 9
17-08-2013 Pramdragerløbet 38 km Bjerringbro - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 1
17-08-2013 Pramdragerløbet 25 km Ulstrup - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 4
17-08-2013 Pramdragerwalk 25 km Ulstrup - Randers     Deltagere: 2
17-08-2013 Pramdragerløbet 16 km Langaa - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 5
14-08-2013 Jyske Bank Stafetten 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 41
14-08-2013 Jyske Bank Børnestafetten 5x800 m.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 11
29-06-2013 Flodløbet 2013 - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 69
29-06-2013 Flodløbet 2013 - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 173
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 101
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 120
05-05-2013 Fladbroløbet 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 418
05-05-2013 Fladbroløbet 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1317
05-05-2013 Fladbroløbet 3 km walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 450
09-03-2013 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 271
2012
02-12-2012 Adventsløbet - ½ maraton
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 353
02-12-2012 Adventsløb 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 152
02-12-2012 Adventsløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 84
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 202
30-08-2012 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 741
30-08-2012 Søndermarkløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 58
30-08-2012 Søndermarkløbet 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 45
17-06-2012 FlodMarathon - helmarathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 60
17-06-2012 FlodMarathon ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 184
17-06-2012 FlodMarathon - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 86
17-06-2012 FlodMarathon - 5 km. (løb og walk)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 155
20-05-2012 Soppe-løb ½ marathon     Deltagere: 13
20-05-2012 Soppe-løb 1/4 marathon     Deltagere: 4
20-05-2012 Soppe-løb 5,25 km.     Deltagere: 14
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 5,6 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1396
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 350
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 532
10-03-2012 Marathonruten i Randers - Custom Made Makers Marathon 1/10 Marathon til 6 timer
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 236
2011
27-11-2011 Adventsløbet - ½ marathon     Deltagere: 365
27-11-2011 Adventsløbet - 5 km.     Deltagere: 181
29-10-2011 Løb for Hjertet 2,6 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 31
29-10-2011 Løb for hjertet 5,2 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 250
29-10-2011 Løb for Hjertet 10,4 km. løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 124
11-09-2011 Kvindeløb 2011 10km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
11-09-2011 Kvindeløb 2011 - 5km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 290
17-08-2011 Randers Sports Stafet 5x1 km. i Randers City     Deltagere: 20
25-06-2011 Flodmarathon, McMile     Deltagere: 15
25-06-2011 Flodmarathon 2011, Marathon Ruten
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 79
25-06-2011 Flodmarathon 2011, 1/2-marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 282
25-06-2011 Flodmarathon, 1/8 Marathon = 5,274 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 161
25-06-2011 Flodmarathon, 1/4 Marathon = 10,55km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 126
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 3 km gang
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 270
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 596
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2088
12-03-2011 Marathonruten i Randers – Custom Made Marathon     Deltagere: 231
2010
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 370
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 10 km.
Resultater:  Deltagere      Hold 
  Deltagere: 59
03-07-2010 Flodmarathon (½ marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 371
03-07-2010 Flodmarathon (marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 76
03-07-2010 Flodmarathon (5 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 226
03-07-2010 Flodmarathon (10 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 183
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 975
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 35
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2228
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 622


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552