Løbsoversigt


Kommende løb

fiogf49gjkf0d
Nedenfor ses kommende og tidligere løb.

2018

Tidligere løb
15-08-2018 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 142
15-08-2018 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 92
2017
16-08-2017 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 55
 
1. AssentoftSmeden:
Erik Michaelsen
Kenneth Holst
Jacob Michaelsen
Line Michaelsen
Max Andesen

2. Beton Genbrug:
John Daugaard
Henriette Bay
Katrine Elkjær
Mikkel Bay
Lars Abrahamsen

3. Business Breakfast Blå:
Agnar Gudmundsson
Pernille Bering
Henrik Thorhauge
Ann Skrabak
Carsten Dollerup

4. Business Breakfast Rød:
Morten Bering
Anne Marie Hejlsberg
Steen Rosborg Møller
Mark Pring
Lucas Pinto

27. CIN - Randers City:
Kaare
Marie
Claus
Susane
Martin

5. Combat Boxing Randers:
Stefan
Jasmin
Tristan
Lennart
Gabriel

6. CONSEPT:
A
B
C
D
E

55. Cross Kompaniet - 3.deling:
Mads Thomsen
Simone Hoffensitz
Jan Trolle Andersen
Peter Gammelgaard
Betina Eliza Bach Pedersen

54. Cross Kompaniet Espressso Banden:
Michael Toni Geselle
Julie Skibelund
Kathrine Stork
Kim Hartmann
Vibeke Brams Andersen

53. Cross Kompaniet Team vægt vest:
Julie Høgh Christensen
Frederik Dalby Møller
Cecilie Askgaard Stadsgaard
Christian Lau
Kim Bridal Løgstrup

7. DAHL 1:
Kristian Brødløs
Lene Bjørnsgaard Grøn
Anders Mikkelsen
Kristian Brandt
Mette Houborg Pedersen

8. DAHL 2:
Rasmus Sloth
Kasper Badstue Jacobsen
Birgitte Jørgensen
Ander Meyer Jensen
Siw Ryan

9. Dansk Revision Randers:
Ole Jørgensen
Bobby Svale Andersen
Karina Bang
Ritha Jørgensen
Jonas Trier Taasti

10. FysioDanmark Supermix:
Marianne
Atle
Thomas
Kasper
Jonas

11. Heller Randers Stafetten end et rap i røven :
Christian Lauridsen
Dennis Christensen
Benjamin Sørensen
Jakob Pring
Christian lauridsen

12. JMA A/S Hold 1:
jørgen Bak
Christian Asbjørn
Lene Guldberg
Jann Kjeldsen
Johnny Krogh

13. JMA HOLD 2:
Lars Rasmussen
Camilla Horn
Lene Guldberg
Alexander Krogh
Tom Jensen

14. Jyske Bank Hold 1 Mix:
Tommy
Kasper
Camilla
Jasmin
Jan

15. Jyske Bank Hold 8:
Ulrik
Jesper
Kim
Frederik
Jakob

16. Løbeklubben Spurt Dream - Team:
Jack
Tonny
Lone
Michael
Jacob

17. Løbeklubben Spurt Winner - Team:
Jesper
Erik
Anne
Lene
Anders

51. Mellerup Efterskole Drenge 1 :
Anakin Christensen Smit
Johnathan Bruun Ravn
Jonas Pape Madsen
Peter Kruse
Magnus Uth Lassen

52. Mellerup Efterskole Drenge 2 :
Anton Schou Larsen
Sophus Nordby Rasmussen
Oliver Jackson
Anton Block Atkinson
Christopher Wood

50. Mellerup Efterskole Piger:
Johanne Dorthea Munch Christensen
Ida Warny Røhl
Isabel Jasmin Sørensen
Rose Marie Lauritzen
Amalie Falk Norup

18. Nybolig Erhverv Randers:
A
B
C
D
E

19. PRO Developments A/S:
Brian Svart
Jørgen Juul Jørgensen
Mia Hjuler
Thomas Gjørup
Nicoline Svart

20. Psykiatrisk afd. Randers 1.:
Marianne Juul
Runa Sturlason
Nicolas Hauge
Helle Breinholt
Maria Louise Bruun

21. Psykiatrisk afd. Randers 2.:
Henny Bennetzen
Søren Ravn
Birte Bay
Søren Ravn
Kristian Slot

22. Psykiatrisk afd. Randers 3. :
Helle Kramme
Anne Mette Vejrup
Jette Søgaard
Marie Padkjær
Johanne Senqu

23. Radio ABC:
Jørn Bjerregaard
Per Rasmussen
Camilla Severinsen
Anders Mørk
Birgitte Hinge

24. Randers Atlet Club Damer:
Anita
Esther
Mia
Emila
Malene

25. Randers Atlet Club Herrer:
Jesper
Rasmus
Oliver
Rasmus Kallesø
Christian

26. Randers Bo & Erhvervstræning:
Rune P. Nielsen
Johannes Hansen
Mark Hou
Martin Worm
Tue Gindersgaard

28. Randers Fodbolddommerklub1:
a
b
c
d
e

29. Randers Fodbolddommerklub2:
a
b
c
d
e

48. Randers Freja Atletik :
Mikael Johnsen
Thomas Gravesen
Adbi Saeed
Michael Berg
August Broz

30. Randers Freja Motion Damer:
Helle Dahl
Rita Hansen
Birgit G Jensen
Maren-Lis Larsen
Maria Dahl

31. Randers Freja Motion herre 1:
Hans Jørgensen
Peder Kræmer
Jens Ahm
Bo Styhm
Bent Vinther

32. Randers Freja Motion herre 2:
Casper Svane
Finn Rasmussen
Bjarne Kragh
Lars Damgaard
John Tietzel

33. Randers Freja Motion MIX:
Lene Nielsen
Annette Vestergaard
Jette Bødker
Lars Elming
Karsten Larsen

34. Randers Freja Triathlon Herre:
Henrik Vahlsted
Michael Svendsen
Nicolaj Nielsen
Jesper Høgsted
Carsten Møller

35. Randers Freja Triathlon Herre 2:
Jesper Jørgensen
Max Andersen
Lars Svith
Allan Dalsgaard
Helge Lisborg

36. Randers Freja Triathlon Kvinder:
Susanne Pallesen
Annette Bomberg
Merete Alexandersen
Christina Bradley
Susanne Kolstrup

37. Randers Freja Triathlon MIX 2:
Allan Dalsgaard
Morten Dalsgaard
Josefine Taulborg
Mathilde Høgsted
Daniel Lisborg

38. Randers Freja Triathlon ungdom:
Magnus Duelund
Malte Ballegaard
Malte Pallesen
Fredrick Bradley
Christian William Oll

39. Randers Sport:
Signe Rothmann
Heine Juncher Rasmussen
Kristian Tind Kristensen
Jacob Skrubbeltrang
Andreas Lykke Skriver.

40. Randers Taekwondo Hold 1:
Alexander Graabæk Knudsen
Emma Bendix Christensen
Ole Holst
Paw Figgé Kjeldgaard
Claus Salomonsen

41. Randers Taekwondo Hold 2:
Flemming Knudsen
Carsten Møller
Gustav Christian Figgé Kjeldgaard
Peter Sabroe
Jonas Andersen

49. Sparekassen Kronjylland:
Steen Scherfeldt
Leif Meldgaard
Benny Skjoldager
Thomas Rugi Dahl
Per Nørgaard

42. Tandbisserne 1:
Emil Uggerhøj
Søren Z. Mikkelsen
Emil Uggerhøj
Mette Christensen
Dianna Christensen

43. Tandbisserne 2:
Rasmus Hviid
Kirsten Sinding
Rasmus Hviid
Nadia Hansen
Mette Vigsø

44. TandlægeCentret Vestertorv:
Mia Ranch Nielsen
Anne Stine Helms Hedelund
Mette Brøndum
Anders Wedwl Sørensen
Anne Hollerup

47. Team "En go´Bourgone":
Michael Deleuran
Mette Kristensen
Casper Kohl
Søren Brogaard
løber 5

45. Team VERDO:
John Damgaard Bæk
Lone Abdene
Svend Strangholt
Margrete Larsen
Lars Pedersen

46. XL Brejnholt Randers:
Asger Brøndum Eriksen
Allan Brejnholt
Jesper Poulsen
Asger Brøndum Eriksen
Allan Brejnholt

16-08-2017 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
19-05-2017 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 40
07-05-2017 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 341
07-05-2017 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 617
07-05-2017 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 308
2016
17-08-2016 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 72
17-08-2016 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 46
01-05-2016 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 333
01-05-2016 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 723
01-05-2016 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 394
2015
29-11-2015 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 291
29-11-2015 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 148
29-11-2015 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 184
12-08-2015 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 58
20-06-2015 Flodløbet - 2,5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 39
20-06-2015 Flodløbet - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 46
20-06-2015 Flodløbet - 1/4 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 24
20-06-2015 Flodløbet - 1/2 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 64
21-05-2015 Novopan Løbet - 60 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 94
21-05-2015 Novopan Løbet - 35 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 22
21-05-2015 Novopan Løbet - 20 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 3
21-05-2015 Novopan Løbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 19
21-05-2015 Novopan Løbet - 5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 20
08-05-2015 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 38
03-05-2015 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 363
03-05-2015 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 839
03-05-2015 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 299
2014
30-11-2014 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 172
30-11-2014 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
30-11-2014 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 404
13-08-2014 Randers City Stafet 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
13-08-2014 Intersport børnestafet 5x0,8 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 2
28-06-2014 Flodløbet - børneløb 800m. til og med 11 år
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 31
28-06-2014 Flodløbet - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
28-06-2014 Flodløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 159
28-06-2014 Flodløbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
28-06-2014 Flodløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 101
04-05-2014 Fladbroløbet - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 502
04-05-2014 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1002
04-05-2014 Fladbroløbet - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 447
08-03-2014 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 341
2013
01-12-2013 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 433
01-12-2013 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
01-12-2013 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 122
29-08-2013 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 591
29-08-2013 Søndermarkløbet 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 31
17-08-2013 Randers Triathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 140
17-08-2013 Randers Duathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 22
17-08-2013 Randers Børneduathlon 2013
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 28
17-08-2013 Pramdragerløbet 74 km Silkeborg - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 9
17-08-2013 Pramdragerløbet 38 km Bjerringbro - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 1
17-08-2013 Pramdragerløbet 25 km Ulstrup - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 4
17-08-2013 Pramdragerwalk 25 km Ulstrup - Randers     Deltagere: 2
17-08-2013 Pramdragerløbet 16 km Langaa - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 5
14-08-2013 Jyske Bank Stafetten 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 41
14-08-2013 Jyske Bank Børnestafetten 5x800 m.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 11
29-06-2013 Flodløbet 2013 - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 69
29-06-2013 Flodløbet 2013 - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 173
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 101
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 120
05-05-2013 Fladbroløbet 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 418
05-05-2013 Fladbroløbet 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1317
05-05-2013 Fladbroløbet 3 km walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 450
09-03-2013 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 271
2012
02-12-2012 Adventsløbet - ½ maraton
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 353
02-12-2012 Adventsløb 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 152
02-12-2012 Adventsløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 84
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 202
30-08-2012 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 741
30-08-2012 Søndermarkløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 58
30-08-2012 Søndermarkløbet 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 45
17-06-2012 FlodMarathon - helmarathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 60
17-06-2012 FlodMarathon ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 184
17-06-2012 FlodMarathon - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 86
17-06-2012 FlodMarathon - 5 km. (løb og walk)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 155
20-05-2012 Soppe-løb ½ marathon     Deltagere: 13
20-05-2012 Soppe-løb 1/4 marathon     Deltagere: 4
20-05-2012 Soppe-løb 5,25 km.     Deltagere: 14
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 5,6 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1396
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 350
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 532
10-03-2012 Marathonruten i Randers - Custom Made Makers Marathon 1/10 Marathon til 6 timer
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 236
2011
27-11-2011 Adventsløbet - ½ marathon     Deltagere: 365
27-11-2011 Adventsløbet - 5 km.     Deltagere: 181
29-10-2011 Løb for Hjertet 2,6 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 31
29-10-2011 Løb for hjertet 5,2 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 250
29-10-2011 Løb for Hjertet 10,4 km. løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 124
11-09-2011 Kvindeløb 2011 10km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
11-09-2011 Kvindeløb 2011 - 5km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 290
17-08-2011 Randers Sports Stafet 5x1 km. i Randers City     Deltagere: 20
25-06-2011 Flodmarathon, McMile     Deltagere: 15
25-06-2011 Flodmarathon 2011, Marathon Ruten
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 79
25-06-2011 Flodmarathon 2011, 1/2-marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 282
25-06-2011 Flodmarathon, 1/8 Marathon = 5,274 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 161
25-06-2011 Flodmarathon, 1/4 Marathon = 10,55km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 126
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 3 km gang
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 270
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 596
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2088
12-03-2011 Marathonruten i Randers – Custom Made Marathon     Deltagere: 231
2010
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 370
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 10 km.
Resultater:  Deltagere      Hold 
  Deltagere: 59
03-07-2010 Flodmarathon (½ marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 371
03-07-2010 Flodmarathon (marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 76
03-07-2010 Flodmarathon (5 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 226
03-07-2010 Flodmarathon (10 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 183
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 975
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 35
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2228
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 622


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552