Løbsoversigt


Kommende løb

fiogf49gjkf0d
Nedenfor ses kommende og tidligere løb.

2021

Tidligere løb
18-08-2021 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 72
18-08-2021 Randers City stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 51
 
1. RGF Crossgym. Herre 1:
Pierre Axelsen
Andre` Axelsen
Flemming Rasmussen
Jeppe Ramlau
E

2. RGF Crossgym. Herre 2:
Tommy Bach
Jørgen Wärnstrøm
Jakob Møll
Jonas Bruun
Henrik Fisker

3. RGF Crossgym. Herre 3:
Kristian Vognsen
Søren Erneberg
Jesper Jakobsen
D
E

4. Assentoft Løbeklub 1:
Allan Kvist
Anders Byriel
Anne Krogh
Anja Lund
Allan Møller

5. Assentoft Løbeklub 2:
Lars Jensen
Louise Holde Pedersen
Louise Sommer Vejlby
Lene Laursen Stein
Finn Kjærsgård

6. Assentoft Løbeklub 3:
Henrik Sommer
Bettina Gohs
Helle Sabroe Madsen
Kasper Emborg
Marianne Emborg

7. Assentoft Løbeklub 4:
Tine Glæsborg
Peter Helvig Nielsen
Christina Panduro Holm
Per Hvam Jensen
Bente Nielsen

8. Assentoft Løbeklub 5:
Tom Larsson
Helle Christiansen
Ane Marie Jensen
Bente Gammelgård
Brian Andersen

9. Assentoft Løbeklub 6:
Freddy Bach Madsen
Lisbeth Jensen
Vinni Dyrholm
Alberte Korshøj Gohs
Hans Knudsen

10. Beton Genbrug :
John Daugaard
Rassmus Bay
Mikkel Bay
Anders Bay
Lars Abrahamsen

11. Danske Bank:
Mathias Tvenstrup
Dennis Sørensen
Anders Als
Henriette Torup
Christina Sørensen

12. De Kølige:
Benjamin Sørensen
Kristian Svane
René Jensen
Benjamin Sørensen
Kristian Svane

13. Eliteidrætsskolen hold 1:
Jeppe Thomsen
Anders Hald
Nikolaj
Oliver
Oliver

14. Eliteidrætsskolen Hold 2:
Malthe
Nicho
Noah
Sigurd
Sigurd

15. FysioDanmark Randers 1:
Atle
Isabella
Ingvild
Rikke
Mads

16. FysioDanmark Randers 2:
Camilla
Susanne
Peder
Anja
Thomas

17. Føtex Dytmærsken:
Per Toldbod
Mikkel Andersen
Mikkel Hattessen
Heidi Ogstrup Poulsen
Emil Plith

18. Hornbæks Hurtige Hanner:
Christian Hoe
Frederik Hoe
Peter Hoe
Jens Dohn Thomsen
Jens Loof

19. Løbeklubben Spurt:
Tonny Kanz
Anne Bastrup
Erik Jensen
Jack Domino
Michael Mikkelstrup

20. Mellerup Efterskole 1:
Anton Fobian
Karl Johan Kordt
Malthe Schmidt
Rasmus Clareus
Elias Daasbjerg

21. Mellerup Efterskole 2:
Cilas Søgård
Bertram Frimand
Gustav Spåbæk
Liam Witt
Viggo Stensgaard

22. Mellerup Efterskole 3:
Ida Grand-Jacobsen
Beate Sommer
Frederikke Striegler
Emma Jacobsen
Hannah Festner

23. MOVE Randers 1:
Bente Sølvsten
Morten Nohr Rasmussen
Morten Nohr Rasmussen
Grethe Nielsen
Else Sørensen

24. MOVE Randers 2:
Bodil Andersen
Sofus Degn Larsen
Line Skipper
Eva Eriksen
Lene Madsen

25. MOVE Randers 3:
Anne Grethe Rasmussen
Else Fynbo Madsen
Lars Günther
Pia Ebbesen
Mogens Skjødt

26. MOVE Randers 4:
Anne-Mette Harbo Andersen
Anne Sønderkjær Outzen
Karl Georg Mikkelsen
Joen Borgbjerg
Per Kristoffersen

27. MultiLine A/S:
A
B
C
D
E

28. Oust Mølle 1:
Charlotte
Stine
Tommy
Jette
nn

29. Oust Mølle 2:
Rikke
Thorbjørn
Klavs
Trine
Morten

30. Randers Atlet Club:
Rasmus Rasmussen
Mantas Crisius
Emil Høeh
Rasmus Rasmussen
Mantas Crisius

31. Randers Atlet Club:
Anita Christensen
Emilie Bundgaard
Frida Svanholm Christensen
Mia Frandsen
Stine Hyldal

32. Randers Freja Motion 1:
Sven Grove
Peder Kræmer
Annette Mariendal
Bent Winther
Hans Jøgensen

33. Randers Freja Motion 2:
Bo Styhm
Kirsten Hviid
Jette Bødker
Anne Sønderkjær
Jens Ahm

34. Randers Freja Motion 3:
Claus Bugge
Laila
Else Overgaard
Knud Olsen
John Tietzel

35. Randers Freja Motion 4:
Keld Thomsen
Casper Svane
Karsten Mathiesen
Karsten Larsen
Arne Larsen

48. Randers Freja Triathlon Dame hold:
Louise Hede Jensen
Susanne Kolstrup
Jonna Jensen
Susanne Pallesen
Aleksandra Kowalska

49. Randers Freja Triathlon MIX hold:
Kenneth
Anita
Ankie
Frank
Kenneth

36. Randers Sport:
A
B
C
D
E

37. Regionpsykiatrien Randers 2:
A
B
C
D
E

38. Regionpsykiatrien Randers 3:
A
B
C
D
E

39. Regionspsykiatrien Randers4:
A
B
C
D
E

40. RGF Crossgym Dame 2:
Anja Mørch
Julie Mossalski
Louise Wärnstrøm
Natasha Bie
E

41. RGF Crossgym Dame 1:
Gritt Grouleff
Louise Nissen
Lotte Møller
Sekita Langkilde
Heidi Platz

42. ROK:
Karl Åge Hvid Maj
Thomas Kahr
Nicki Jakobsen
Michael Bay
Knud Kirkegaard

43. Samforeningen:
A
B
C
D
E

44. Team hundehoveder og hængerøve:
Rune Larsen
camilla Dahlerup
Jytte Rasmussen
Lennert Dalsgaard
Rune Larsen

45. Veteranindsatsen Randers:
Maria Lemvigh-Hammer
Erik Schou Kristensen
Lars Præcius
Peter Johansen
Stanley Schmücker

46. Vi løber i Randers:
Winnie
Lasse
Marianne
Mikael
Helle

50. VLIR 1:
Svend Strangholt
Lone Fogsgaard
Marianne Haldborg
Lars Halborg
Louise Heilesen

51. VLIR 2:
Henning Christensen
Morten Brenholdt
Henning Christensen
Anne Marie Nordentoft
Poul Christensen

47. Water & Wellness Randers:
Christian Østergaard
Jonas Hjuler
Kicki Hoe
Lasse Christensen
Mie Kure

2020
24-12-2020 Test     Deltagere: 1
2019
14-08-2019 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 243
14-08-2019 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 115
24-05-2019 FDF Cykelrally 2019
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 23
2018
15-08-2018 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 142
15-08-2018 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 92
2017
16-08-2017 Randers City Stafet
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 55
16-08-2017 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
19-05-2017 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 40
07-05-2017 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 341
07-05-2017 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 617
07-05-2017 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 308
2016
17-08-2016 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 72
17-08-2016 Randers Citystafet 3,5km Walk
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 46
01-05-2016 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 333
01-05-2016 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 722
01-05-2016 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 394
2015
29-11-2015 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 291
29-11-2015 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 148
29-11-2015 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 184
12-08-2015 Randers City Stafet 5 x 3.5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 58
20-06-2015 Flodløbet - 2,5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 39
20-06-2015 Flodløbet - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 46
20-06-2015 Flodløbet - 1/4 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 24
20-06-2015 Flodløbet - 1/2 Marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 64
21-05-2015 Novopan Løbet - 60 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 94
21-05-2015 Novopan Løbet - 35 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 22
21-05-2015 Novopan Løbet - 20 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 3
21-05-2015 Novopan Løbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 19
21-05-2015 Novopan Løbet - 5 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 20
08-05-2015 FDF Cykelrally
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 38
03-05-2015 Fladbroløbet - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 363
03-05-2015 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 839
03-05-2015 Fladbroløbet - 3km Walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 299
2014
30-11-2014 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 172
30-11-2014 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
30-11-2014 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 404
13-08-2014 Randers City Stafet 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
13-08-2014 Intersport børnestafet 5x0,8 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 2
28-06-2014 Flodløbet - børneløb 800m. til og med 11 år
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 31
28-06-2014 Flodløbet - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 53
28-06-2014 Flodløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 159
28-06-2014 Flodløbet - 10 km
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 59
28-06-2014 Flodløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 101
04-05-2014 Fladbroløbet - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 502
04-05-2014 Fladbroløbet - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1001
04-05-2014 Fladbroløbet - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 447
08-03-2014 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 341
2013
01-12-2013 Adventsløbet - ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 433
01-12-2013 Adventsløbet - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 147
01-12-2013 Adventsløbet - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 122
29-08-2013 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 591
29-08-2013 Søndermarkløbet 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 31
17-08-2013 Randers Triathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 140
17-08-2013 Randers Duathlon 2013
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 22
17-08-2013 Randers Børneduathlon 2013
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 28
17-08-2013 Pramdragerløbet 74 km Silkeborg - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 9
17-08-2013 Pramdragerløbet 38 km Bjerringbro - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 1
17-08-2013 Pramdragerløbet 25 km Ulstrup - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 4
17-08-2013 Pramdragerwalk 25 km Ulstrup - Randers     Deltagere: 2
17-08-2013 Pramdragerløbet 16 km Langaa - Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 5
14-08-2013 Jyske Bank Stafetten 5x3,5 km.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 41
14-08-2013 Jyske Bank Børnestafetten 5x800 m.
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 11
29-06-2013 Flodløbet 2013 - marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 69
29-06-2013 Flodløbet 2013 - ½ marathon
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 173
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 101
29-06-2013 Flodløbet 2013 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 120
05-05-2013 Fladbroløbet 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 418
05-05-2013 Fladbroløbet 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1316
05-05-2013 Fladbroløbet 3 km walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 450
09-03-2013 Custom Made Marathon i Randers
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 271
2012
02-12-2012 Adventsløbet - ½ maraton
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 353
02-12-2012 Adventsløb 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 152
02-12-2012 Adventsløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 84
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
09-09-2012 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2012 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 202
30-08-2012 Søndermarkløbet 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 741
30-08-2012 Søndermarkløbet 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 58
30-08-2012 Søndermarkløbet 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 45
17-06-2012 FlodMarathon - helmarathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 60
17-06-2012 FlodMarathon ½ marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 184
17-06-2012 FlodMarathon - 10 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 86
17-06-2012 FlodMarathon - 5 km. (løb og walk)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 155
20-05-2012 Soppe-løb ½ marathon     Deltagere: 13
20-05-2012 Soppe-løb 1/4 marathon     Deltagere: 4
20-05-2012 Soppe-løb 5,25 km.     Deltagere: 14
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 5,6 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 1396
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 3 km. walk
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 350
06-05-2012 Fladbroløbet 2012 - 10,4 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 532
10-03-2012 Marathonruten i Randers - Custom Made Makers Marathon 1/10 Marathon til 6 timer
Resultater:  Deltagere       
  Deltagere: 236
2011
27-11-2011 Adventsløbet - ½ marathon     Deltagere: 365
27-11-2011 Adventsløbet - 5 km.     Deltagere: 181
29-10-2011 Løb for Hjertet 2,6 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 31
29-10-2011 Løb for hjertet 5,2 km. gang eller løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 250
29-10-2011 Løb for Hjertet 10,4 km. løb
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 124
11-09-2011 Kvindeløb 2011 10km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 42
11-09-2011 Kvindeløb 2011 - 5km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 288
17-08-2011 Randers Sports Stafet 5x1 km. i Randers City     Deltagere: 20
25-06-2011 Flodmarathon, McMile     Deltagere: 15
25-06-2011 Flodmarathon 2011, Marathon Ruten
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 79
25-06-2011 Flodmarathon 2011, 1/2-marathon
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 282
25-06-2011 Flodmarathon, 1/8 Marathon = 5,274 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 161
25-06-2011 Flodmarathon, 1/4 Marathon = 10,55km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 126
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 3 km gang
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 270
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 596
01-05-2011 Fladbroløbet 2011, 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2088
12-03-2011 Marathonruten i Randers – Custom Made Marathon     Deltagere: 231
2010
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 5 km.
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 370
12-09-2010 Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 10 km.
Resultater:  Deltagere      Hold 
  Deltagere: 59
03-07-2010 Flodmarathon (½ marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 371
03-07-2010 Flodmarathon (marathon)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 76
03-07-2010 Flodmarathon (5 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 226
03-07-2010 Flodmarathon (10 km)
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 183
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 5 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 975
26-05-2010 Kristrup Løbet 2010 - 10 km
Resultater:  Deltagere   Grupper    
  Deltagere: 35
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 5,6 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 2228
02-05-2010 Fladbroløbet 2010 - 10,4 km
Resultater:  Deltagere   Grupper   Hold 
  Deltagere: 622


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552