Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2010 - 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Tømrer- og snedkerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Maja Egelund (00:21:51), Allan Egelund (00:24:26), Allan G. Jensen (00:25:49), Toke Sidenius Dall (00:29:10), Jens Rasmussen (00:30:22)
02:11:38
2Randers Statsskole
5 hurtigste deltagere: Nichlas Svendsen (00:24:25), Søren Ørum Schmidt (00:25:15), Andre Saydi (00:26:32), Rasmus Rosenqvist (00:28:37), Sofie Skov (00:28:37)
02:13:26
3Spar Nord Randers
5 hurtigste deltagere: Poul Bonnsen (00:24:56), Josephine Skipper (00:25:35), Johnny Nielsen (00:27:38), Frederik Dommerby (00:27:52), Mie Lillethorup (00:28:12)
02:14:13
4Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Kristian Hougaard-Andersen (00:26:01), Jeppe Fuhlendorff (00:27:12), Poul Erikstrup (00:27:50), Carsten Fuhlendorff (00:29:01), Kasper Jørgensen (00:29:02)
02:19:06
5Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Johan Hviid von Spreckelsen (00:24:11), Sebastian Thøger Haagen (00:28:50), Benjamin Offersen (00:29:10), Mads Lønstrup Hansen (00:29:10), Nadia Runeborg (00:29:14)
02:20:35
6Dansk Fitness Randers
5 hurtigste deltagere: Mikkel Larsen (00:26:01), Pia Johanson (00:29:02), Jesper Hvidsteen (00:29:10), Lis Hansen (00:30:17), Henrik Munch (00:30:59)
02:25:29
7randers squash klub
5 hurtigste deltagere: henning (00:21:35), allan eriksen (00:28:34), linda (00:29:13), anette (00:33:46), marie ilsvard (00:33:47)
02:26:55
8VERDO
5 hurtigste deltagere: michael højlund pedersen (00:27:34), Lynge Kragelund (00:28:35), annette højlund (00:29:21), Kasper Sams (00:30:34), Martin Andersen (00:31:01)
02:27:05
9Spentrup I.F.
5 hurtigste deltagere: Marcus B Sørensen (00:24:53), Mikkel B Sørensen (00:27:44), Frank Nielsen (00:31:15), Flemming Olesen (00:31:38), Kent R Nielsen (00:32:18)
02:27:48
10Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Niklas Christensen (00:23:37), Mikael Bo Christensen (00:27:48), Claus Jørgen Christensen (00:29:08), Katrine Hastrup (00:33:37), Louise Christensen (00:33:45)
02:27:55
11Hald Kærby Skole
5 hurtigste deltagere: Emil Møller (00:23:09), Mikkel Schartau Rasmussen (00:27:26), Lizet Sønderlymg (00:33:18), Jonathan Fadavi Vadgaard (00:33:54), Majid Fadavi (00:33:54)
02:31:41
12Byens Fitness
5 hurtigste deltagere: Martin Christensen (00:24:50), Linda Andreasen (00:28:47), Ivan Busch (00:29:14), Frank Bertelsen (00:33:35), Frederik Gehlert (00:36:03)
02:32:29
13Den Grønne Slagter
5 hurtigste deltagere: Thomas Sørensen (00:22:11), Ivan Bährentz (00:29:58), Anne Mette Rasmussen (00:32:10), Charlotte Overgaard (00:36:03), Henriette N. Jensen (00:37:31)
02:37:53
14Randers Sport
5 hurtigste deltagere: Jacob Clausen (00:26:00), Nicolaj Hansen (00:30:33), Daniel Sanders Mathiesen (00:32:45), Iben Dalsgaard Larsen (00:32:46), Louise Laursen (00:36:13)
02:38:17
15TRADIUM
5 hurtigste deltagere: Lene Mandø        (00:30:01), Rene Thomsen    (00:30:47), Christian Jaillet (00:31:56), Mariane Søndergaard (00:32:43), Sonja Madsen       (00:33:02)
02:38:29
16AGCO
5 hurtigste deltagere: Morten Andersen (00:28:00), Hans Jørgen Vestergaard (00:30:07), Peter Jensen (00:32:01), Nanna Smed (00:33:33), John Christensen (00:35:06)
02:38:47
17X-Class Randers Realskole
5 hurtigste deltagere: Matias Fogh Christensen / 17 år (00:27:56),  Anna Lindø Skriver  / 17 år (00:32:08),  Jeppe Hjersing Knudsen  (00:32:22),  Sandra Møller Wolf-Jürgensen  (00:32:23), Karen Marie Rahbek Pedersen (00:35:07)
02:39:56
18Team Bährentz
5 hurtigste deltagere: Sara Bährentz (00:29:58), Kasper Bährentz (00:30:18), Esther-Louise Bährentz (00:32:53), Pia Bährentz (00:34:37), Astrid Bährentz (00:34:54)
02:42:40
19SPARBANK
5 hurtigste deltagere: Ditte Storvang (00:29:55), Lasse Storvang (00:30:02), Brian Storvang (00:31:06), Frederik Fisker (00:35:58), Lissi Munk (00:36:45)
02:43:46
20Tonserne Smiff 2010
5 hurtigste deltagere: Bjarne Højlund Jensen (00:30:52), Søren Kristensen (00:31:10), Rene Rasmussen (00:34:25), Poul Erik Sørensen (00:35:26), Mette Jungberg (00:36:29)
02:48:22
21CCL LABEL A/S SPRINTER TEAM
5 hurtigste deltagere: Jesper Støvring (00:27:02), Kristian Thorsen (00:31:41), Julie Marie Jensen (00:35:43), Karl George (00:36:01), Pia Jensen (00:38:24)
02:48:51
22Vestas
5 hurtigste deltagere: Per Larsen (00:29:48), Maybritt Søndergaard (00:31:41), Carsten Bonnerup (00:33:22), Mogens Andersen (00:37:06), Frank Holleufer Matz (00:38:07)
02:50:04
23Superfoss
5 hurtigste deltagere: Lone Juul (00:32:16), Flemming Jørgensen (00:32:23), Morten Krogh (00:32:55), Henning Frederiksen (00:35:40), Jakob Holm (00:37:21)
02:50:35
24Fam. Hermann/Hauge
5 hurtigste deltagere: Peter Friis-Hauge (00:29:14), Rita Hauge (00:30:14), Preben Friis-Hauge (00:36:20), Mia Hermann Pedersen (00:38:01), Michael Sønderup Nielsen (00:38:43)
02:52:32
25Tandklinikken Sundhedshuset
5 hurtigste deltagere: Camilla Thomasen (00:29:46), Thomas Borup (00:29:52), Marie-Noel Andersen (00:32:28), Ulla Ulstrup (00:35:27), Lone Andersen (00:46:05)
02:53:38
26Randers Realskole 1A
5 hurtigste deltagere: Marianne Callisen (00:33:46), Anders Jørgensen (00:34:12), Thomas Lyhne (00:35:53), Nicklas Lyhne (00:35:54), Henrik Libach (00:37:23)
02:57:08
27S.A. Granit A/S
5 hurtigste deltagere: Hanne Houlberg Sørensen (00:31:38), Caroline Hougaard Brund (00:35:19), Catrine Hougaard Brund (00:35:27), Sarah Houlberg Sørensen (00:35:57), Sofie Houlberg Sørensen (00:39:32)
02:57:53
28fitness dk
5 hurtigste deltagere: Janne Østergaard (00:30:52), Anni Hejl (00:32:37), Sara Frahm Hast (00:41:29), Kent Hast (00:41:29), Malthe Hast (00:41:29)
03:07:56
29Børnehaven Tagrenden
5 hurtigste deltagere: Ole Dahl Pedersen (00:28:37), Mads Pedersen (00:39:33), Jesper Pedersen (00:39:36), Mads Dahl Nyborg (00:40:19), Jakob Dahl Nyborg (00:42:36)
03:10:41
30Nü by Staff
5 hurtigste deltagere: MARTIN DAHL (00:28:12), PETER MØLLER (00:34:57), PETER JESPERSEN (00:36:34), PIA JUUL VESTERGAARD (00:37:56), MATHIAS JUUL V. KRISTENSEN (00:53:22)
03:11:01
31Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Søren Bendixen (00:33:15), Helene Hastrup (00:35:17), Rasmus Knudsen (00:35:31),  Cæcilie Klavsen (00:38:09), Birger Buchhave Møller  (00:53:34)
03:15:46
32Øksenholdet
5 hurtigste deltagere: Jeppe Rosenkilde (00:30:38), Ivan Aabel Øksenholt (00:37:04), Maria Aabel Øksenholt (00:38:03), Christina Øksenholt (00:41:17), Anette Øksenholt (01:04:52)
03:31:54
33Team Vinding
5 hurtigste deltagere: Søren Vinding Lundorff (00:30:37), Jakob M Jensen C/O Vinding Lundorff (00:33:30), Tanja Vindng Lundorff (00:37:08), Ida Vinding (00:44:43), Birgit Lundorff (01:08:13)
03:34:11
34Klub 85
5 hurtigste deltagere: Johannes Haahr   (00:37:14), Rasmus Møller   (00:37:37), Sonny Christensen   (00:38:02), Pan Alrum Kjer   (00:38:04), Britta Munck   (01:19:53)
03:50:50
35Arbejdernes Landsbank
5 hurtigste deltagere: Peter Jacobsen (00:36:34), Claus Møller-Hundborg (00:39:39), Berit Møller-Hundborg (00:43:41), Mads Laursen (01:01:47), Stine Grønberg (01:01:48)
04:03:29
36Skattecenter Randers
5 hurtigste deltagere: Gitte Thorup Jensen (00:26:08), Anni Bach Hansen (00:27:40), Dorthe Hauge (00:59:39), Ulrik Lennert (00:59:39), Merete Engberg (01:23:12)
04:16:18
37Carstens & Larsen A/S
5 hurtigste deltagere: Steen Sørensen (00:34:03), John Rasmussen (00:37:44), Flemming Jensen (01:02:16), Anne Marie Mortensen (01:02:16), Peter Kjær (01:02:17)
04:18:36
38UVAS løberne
5 hurtigste deltagere: Sebastian Vig Knudstorp (00:49:16), Vanessa Knudstorp (00:51:16), Jørgen Vig Knudstorp (00:51:16), Fiona Vig Knudstorp (00:55:39), Knud Lauesgaard Pedersen (00:57:33)
04:25:00
39Vedøvej 3
5 hurtigste deltagere: Søren Nielsen (00:51:41), Annette Ulbrichsen (01:10:29), Birgit Kristensen (01:13:40), Frede Saattrup (01:13:41), Thorkild Møller (01:33:48)
06:03:19


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552