Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 10,4 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Thomas Holm (00:40:28), Jesper Jakobsen (00:43:55), Michael Ross (00:45:03), Claus Omann Jensen (00:46:15), jens kristensen (00:46:50)
03:42:31
2Vivild Gymnastik- og Idrætsefterskole
5 hurtigste deltagere: Kasper  L. Klausen (00:39:43), Matias  H. Böttcher (00:45:47), Frederik  Deutch (00:45:47), Henrik  B. Grønhøj (00:46:24), Christoffer  K. Hansen (00:46:53)
03:44:34
3Falck
5 hurtigste deltagere: Per Laursen (00:44:16), Bent Zilmer (00:44:16), Tom Svane Livoni (00:47:32), Morten Wiese Jacobsen (00:48:40), Brian Nielsen (00:54:42)
03:59:26
4Verdo
5 hurtigste deltagere: Jesper Brunse Olesen (00:42:27), Jan Krossing (00:46:02), John Damgaard Bæk (00:51:58), Lars Pedersen (00:53:31), Mona Lisa Lindum (00:53:49)
04:07:47
5CIS
5 hurtigste deltagere: Michael Koldsøe (00:46:45), Carsten Ibsen (00:49:02), Jane Duelund (00:50:44), Magnus Duelund (00:50:44), Per Bramsen (00:53:42)
04:10:57
6RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Morten Thye (00:39:54), Jens Drivsholm (00:46:48), Jens Drivsholm (00:48:55), Mette Ditlev Rasmussen (00:54:38), Thomas Lundø Nielsen (01:09:12)
04:19:27
7Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Jørgen Murmann (00:50:25), Knud Olsen (00:50:37), Birgit Christensen (00:52:05), Lars Elming (00:53:10), Rita Peulicke (00:55:13)
04:21:30
8Ulstrup IF
5 hurtigste deltagere: Per Jensen (00:51:18), Erik Brøker (00:52:41), Jakob Thybo (00:53:20), Gitte Wendelbo (00:54:52), Mike Bugge Bruun (00:54:56)
04:27:07
9Randers Taekwondo klub
5 hurtigste deltagere: Claus Salomonsen (00:49:29), Maibrith Salomonsen (00:54:26), Paw Kjeldgaard (00:55:03), Simon Outzen (00:56:03), Nerma Hodzic (00:57:17)
04:32:18
10Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Charlotte Velling (00:50:02), Martin Schultz (00:54:44), Mikael Nyegaard (00:54:45), Casper Ø. Pedersen (00:55:49), Poul Erikstrup (00:59:01)
04:34:21
11Tradium
5 hurtigste deltagere: Poul Rosenkild (00:51:28), Hans Viladsen (00:53:41), Preben Juncher (00:58:06), Mette Nielsen (00:58:37), Susan Hvass (01:00:58)
04:42:50
12SMIFF09
5 hurtigste deltagere: jimmi madsen (00:46:55), Bjarne Højlund Jensen (00:53:38), Grethe Kristensen (00:59:23), Klaus Mortensen (01:02:06), Birgitte Mortensen (01:04:01)
04:46:03
13Randers social- og sundhedsskole
5 hurtigste deltagere: Lars Sørensen (00:48:24), Krista Koldborg Møller (01:02:32), Julian Jørgensen (01:03:04), Anne Johansen (01:07:42), Aissetou Garba (01:09:09)
05:10:51
14Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Marianne Mondrup (00:57:34), Marianne Thomasen (00:58:56), Lars Bülow (01:08:40), kirsten Holm (01:09:04), Susanne Andersen (01:09:49)
05:24:03


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552