Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Tømrer- og Snedkerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Jonas Lindholt (00:20:45), Maja Egelund (00:21:50), Lukas Vassard (00:23:02), Rasmus Lauritsen (00:23:34), Nikolaj Arenshøj (00:24:41)
01:53:52
2Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Karsten Schou Nielsen (00:23:14), Jacob Juncher (00:23:43), Mads Jørgensen (00:24:21), Søren Slotø Thomassen (00:24:48), Kasper Frausing Kristensen (00:25:29)
02:01:35
3Verdo
5 hurtigste deltagere: Martin T. Andersen) (00:25:54), Anita Markers) (00:27:34), Svend Midtgaard (00:28:12), Søren Markers (00:30:19), Iglin Margrethe Ibsgaard Tanggaard (00:30:31)
02:22:30
4CIS
5 hurtigste deltagere: Robert H. Pedersen (00:26:02), Knud Erik Mortensen (00:28:09), Thomas Holst (00:28:09), Mette Heerfordt (00:29:37), Thomas Fiil (00:31:35)
02:23:32
5Vesterbakkeskolken
5 hurtigste deltagere: Mads Jørgensen (00:23:43), Jan Skøtt (00:24:14), Otto Hammer (00:29:57), Nanna Kristoffersen (00:33:25), Erik Skals (00:35:02)
02:26:21
6Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Mathias Fogh Christensen (00:26:35), Mathias Fogh Christensen (00:28:20), Mikael Bo Christensen (00:30:11), Niklas Fogh Christensen (00:30:37), Freddy Moeberg Sørensen (00:30:56)
02:26:39
7Randers Bibliotek
5 hurtigste deltagere: Jeppe Bisbjerg (00:24:46), Casper Toft (00:27:09), Claus Jespersen (00:30:11), Karoline Haarup Niebuhr (00:31:39), Marie Bisbjerg (00:35:07)
02:28:52
8Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Jesper de Place (00:27:27), Caspar Dommerby (00:29:38), Cathrine Prang Nielsen (00:30:45), Stine Knudsen (00:30:47), Martin Precht (00:32:12)
02:30:49
9Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Herdis Adda Laumark Møller (00:29:52), Erik H. Laursen (00:30:45), Lotte Juul (00:31:29), Peder Kræmer (00:32:00), Casper Svane (00:32:58)
02:37:04
10RBE/Rds. Bo/Erhverv
5 hurtigste deltagere: Tue Gindesgaard (00:28:36), Martin malmros (00:29:09), Nikolai Dalsgård Balle (00:30:21), Michael Hoberg Rasmussen (00:35:06), Mette Greve (00:35:07)
02:38:19
11Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Anne Christensen (00:28:59), Inge Marie Hald (00:31:36), Dorte Heinz (00:32:42), Britta Stensgaard (00:34:33), Bettina Brix Jørgensen (00:34:42)
02:42:32
12Ole Vestergaard
5 hurtigste deltagere: Yilmaz Celik (00:30:10), Ernst Bugge Herlevsen (00:31:53), Henrik Tange (00:34:01), Birgitte Høirup (00:35:09), Irina Hansen (00:35:22)
02:46:35
13LOOP Cirkeltræning Randers
5 hurtigste deltagere: Michael Hallundbæk (00:33:10), Marie Hansen Bielefeldt (00:33:29), Annie Berg (00:33:30), Tine Lassen (00:33:31), Jeanette Andersen (00:34:58)
02:48:38
14Elsnab
5 hurtigste deltagere: Peter Elsnab (00:30:50), Magnus Elsnab (00:32:12), Sarah Elsnab (00:33:37), Rasmus Elsnab (00:38:33), Trine Elsnab (00:38:33)
02:53:45
15VIA University College
5 hurtigste deltagere: Simon Lindberg Madsen (00:33:55), Erik Miranda (00:35:32), Cecilie Axelsen (00:36:53), Signe Miranda (00:37:41), René Sørensen (00:37:45)
03:01:46
16Rasmussens og Jensens
5 hurtigste deltagere: Ole Jensen (00:28:22), Jesper Herman (00:29:41), Magnus Houlberg rasmussen (00:40:13), Lone Rasmussen (00:43:08), Julie Bartholomæussen (00:43:08)
03:04:32
17RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Lars Larsen (00:34:12), Morten Serup (00:34:16), Julie Serup (00:35:29), Mona Bay (00:39:25), Anni Mortensen (00:42:18)
03:05:40
18Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Frej Mains (00:33:47), Kai Mcreadie (00:33:47), Sarah Heintz (00:37:53), Daniel Strand (00:37:55), Nikoline Heintz (00:43:05)
03:06:27
19Fam. Hermann Pedersen
5 hurtigste deltagere: Rit@ Hauge (00:29:42), Preben Friis-Hauge (00:29:43), Ditte Hermann Hauge (00:38:29), Käthe Hermann Pedersen (00:43:57), Peter Friis-Hauge (00:48:19)
03:10:10
20Randers Social- og sundhedsskole
5 hurtigste deltagere: Mai Pedersen (00:34:48), Mathias Rømer (00:38:04), Anne Cathrine Petersen (00:39:11), Mille Schmidt (00:39:52), Ditte Sophie Jakobsen (00:40:45)
03:12:40
21familien Brøndum Nordholt
5 hurtigste deltagere: Trine Nordholt (00:33:50), Nanna Nordholt (00:36:20), Mads Nordholt (00:41:42), Tobias Nordholt (00:41:43), Niels Brøndum (00:47:09)
03:20:44
22UVAS Løberne
5 hurtigste deltagere: Maria Møllerstrøm Mikkelsen (00:26:52), Torben Møllerstrøm Mikkelsen (00:30:08), Ulla A. Sørensen (00:36:23), Mai Berg Sørensen (00:58:33), Trine A Berg Sørensen (00:58:33)
03:30:29


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552