Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 3 km. walk

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Nicolai Baltzer Rasmussen (00:21:44), Rikke Baltzer Rasmussen (00:21:51), Cecilie Frydensberg (00:22:11), Kajsa Mains (00:23:59), Markus Heilmann (00:24:06)
01:53:51
2Falck
5 hurtigste deltagere: Sia Svaneklink (00:29:00), Frederikke Wiese Jacobsen (00:29:07), Wiese Jacobsen (00:29:19), Brian Jensen (00:29:19), Sasia Steenfeldt (00:29:19)
02:26:04
3Verdo
5 hurtigste deltagere: Silas Højlund Bach (00:26:16), Ulrik Brask-Madsen (00:32:14), Lærke Ødum (00:32:30), Filip Ødum (00:32:51), Hanne Ødum (00:32:57)
02:36:48
4Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Kennie Dam (00:29:02), Lis Hauge Tost (00:29:03), Lars Kristoffersen (00:32:29), Camilla Kristoffersen (00:32:29), Lissy Overvad (00:33:58)
02:37:01
5Vesterbakkeskolken
5 hurtigste deltagere: Heidi Christensen (00:30:29), Rosa Christensen (00:30:29), Anne-Emilie Nielsen (00:30:52), Amalie Kristensen (00:35:55), Marie Kristensen (00:35:56)
02:43:41
6Langelinie
5 hurtigste deltagere: Emilie Kristensen (00:26:57), Mathilde Kristensen (00:33:18), Maibritt Bjerregaard (00:33:19), Erik Kristensen (00:40:25), Jytte Kristensen (00:40:27)
02:54:26
7Randers Social- og Sundhedsskole
5 hurtigste deltagere: Ann Sofie Mikkelsen (00:24:31), Kannika Suwamat (00:34:10), Buabudsakorn Vester (00:34:11), Malene Kristensen (00:41:31), Charlotte Korr (00:41:33)
02:55:56
8Løbeklubben GF
5 hurtigste deltagere: Jytte Gjesing (00:35:27), Thomas Frølich (00:35:32), Jytte Gjesing (00:35:37), Tove Frølich (00:35:41), Mynthe Gjesing Frølich (00:35:43)
02:58:00
9Vesterbakkeskolen
5 hurtigste deltagere: Berit Davidsen (00:29:41), Ida-Marie Nielsen (00:30:51), August Ydemann (00:40:23), Anja Ydemann (00:40:25), Juliane Ydemann (00:40:25)
03:01:45
10Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: karin Nielsen (00:31:36), Benedikte Revsbeck (00:32:36), Dorte Bjerrekær (00:39:35), Marianne Løvschall (00:39:35), Lone Nielsen (00:39:35)
03:02:57
11RBE/Rds. Bo/Erhverv
5 hurtigste deltagere: Lonnie Jensen (00:33:17), Louise Lind (00:33:17), Marlene Kløve Mogensen (00:33:47), Signe Juul Møller (00:33:47), Jeppe Binderup (00:49:54)
03:04:02
12Tømrer- og Snedkerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Johnny Gregersen (00:25:09), Alexander Vestergaard (00:25:10), Birthe Lindholt Dal (00:46:52), Hanne Raben Hove (00:46:54), Nadja Elisabeth Raben Hove (00:46:54)
03:10:59
13Tandplejen Hobro
5 hurtigste deltagere: Madeleine Juhler Lionett (00:36:20), Heidi Juhler Lionett (00:36:21), Henriette Gregers Rasmussen (00:36:21), Karina Rasmussen (00:41:21), Karen-Marie Overvad (00:41:22)
03:11:45
14RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Trine Svenningsen (00:35:48), Signe Svenningsen (00:35:48), Frederik Svenningsen (00:35:48), Oliver Hoppe (00:45:03), Anton Ditlev Rasmussen (00:45:56)
03:18:23
15VIA University College
5 hurtigste deltagere: Malthe Thulstrup Hammer (00:42:31), Jeanette Thulstrup (00:42:32), Sander Thulstrup Hammer (00:42:39), Jørgen Thulstrup Kristensen (00:42:39), Pia Thulstrup Hammer (00:42:42)
03:33:03
16Kronmal.dk
5 hurtigste deltagere: josefine koch (01:01:27), malene Hansen (01:02:04), Jan Andreasen (01:02:05), nick kock (01:02:07), tina fredborg (01:02:09)
05:09:52


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552