Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Adventsløbet - ½ marathon

PlaceringNummerNavn HoldTid
1111Jonas Graugaard04/93Vica A/S 01:20:51
2407Jeppe Norup09/79 01:21:11
396Jens Rix11/67Randers Freja Triathlon 01:21:12
4365Joshva Hodge02/87 01:21:36
5303Jacob Sørensen12/74 01:21:56
6396Tobias Bartholdy12/88 01:23:11
7352Simon Skydt-Nielsen04/75 01:23:13
8395Rasmus Mannerup Jørgensen03/82 01:23:44
9277Thorkild Jensen08/66Move 01:24:33
1099Jesper Møller Thomsen07/79Team Sdr. Omme IF 01:25:02
11283Tuncer Gültekin05/70AREAL ApS 01:25:24
12368Thomas Holm06/78 01:25:34
1346Claus Hviid Christensen07/85Herning Løbeklub 01:26:55
14346Per Jørgensen08/65 01:27:06
15126Kenneth Fisker01/87Team Fisker Byg 01:27:27
16362Katrine Borg Houlberg Thomsen04/84 01:27:31
17397Anders Kjærgaard08/79 01:27:36
18393Claus Bentson12/78 01:28:07
19272Thomas Gravesen10/80 01:28:08
2069heine østergaard05/76 01:28:54
21404Søren Christiansen06/78 01:28:55
221Alex Pedersen12/93Aarhus 1900 01:29:12
2385Ibrahim Al Araj04/92Vica A/S 01:29:15
24176Michael Velling05/80 01:29:23
25390Anne Hansen08/84 01:29:43
26231Rene Jensen07/86 01:29:48
27172Michael Bern02/63Gauerslund Løbeklub 01:30:33
28141Lars Højen01/62PULS 8410 01:31:21
29116Jørgen Juncher03/70Move 01:31:29
30319Kent Lind07/70 01:31:29
31338Marc Larsen Kristensen09/92 01:31:36
32165Marie Bundesen11/85Team Sdr. Omme IF 01:31:39
33347Max Bønsdorff03/80 01:31:59
34329Henrik Nygaard07/66 01:32:07
35400Vilhelm Vahle05/67 01:32:15
3642Chrstian Brix Roed04/91 01:32:32
3745Claus B. Jensen07/76Spentrup IF 01:32:33
38344Lukas-William Kebbel12/94 01:32:50
39200Niels Vejen Tinglef06/71 01:32:51
40271Thomas Frandsen10/75 01:32:55
41351Claes Rehn02/71 01:32:59
42101Jesper Pedersen09/81 01:33:14
43234Rolf Bruhn03/84 01:33:21
44125Keld Thomsen11/64Randers Freja Triathlon 01:33:22
45221Poul Gammelholm Jensen06/60Randers atletik Freja 01:33:28
46238Rune Olsen05/91 01:33:31
4784Henrik Øllgaard Olsen10/80 01:33:31
48203Ole Hjorth Jensen09/57PULS 8410 01:33:38
497Anders Warming09/86Spentrup IF 01:33:50
5021Birgitte Jørgensen11/73DAHL 01:33:56
51261Søren Brogaard07/71 01:33:57
52382Nicolai Kristensen10/91 01:34:00
53109John Daugaard02/69Randers Freja Motion 01:34:02
54144Lars Kristensen04/64JuelsmindeRunners 01:34:06
55193Morten Dahl Christensen12/80 01:34:17
56343Claus Linde06/78 01:34:21
57398Troels Andersen02/86 01:34:23
58153Louise Kjær Marhauer12/81Randers Freja Atletik 01:34:53
59174Michael Deleuran09/70 01:35:42
6097Jens Erich Aagaard03/91 01:35:43
61222Poul Holm Møller03/66Randers Freja Atletik 01:35:48
62233Roger Bonney06/68Jyske Bank 01:36:26
63379Patrick Bengzon10/73 01:36:50
64358Jonas Jessen02/92 01:37:17
6541Christine Andreassen06/92RunAar 01:37:27
66263Søren Husted02/85Aarhus 1900 Tri 01:37:50
67146Lars Bagger Hansen04/63Tradium 01:37:52
6840Christian Terp04/98 01:37:54
69313Anne-Mette Nielsen12/76 01:37:57
70322Allan Hansen07/66 01:38:01
71311Nicolas Nielsen12/74 01:38:03
72353Kim Hornbæk02/70 01:38:21
7389Jakob Nielsen10/75 01:38:22
7450David Mikkelsen02/76 01:38:36
75257Stig Daugaard08/55Randers Freje Motion 01:38:41
7665Hanus Dimon11/91 01:38:43
77215Peter Timmermann06/72Neisa 01:38:50
78204Ole Mogensen11/71 01:38:51
7994jens evald01/61 01:38:54
80139Lars Haldrup02/98 01:39:09
81230Rasmus Thordahl Jakobsen03/95Team Thordahl 01:39:10
82349Hans Arndt10/67 01:39:11
83217Phil Mansfield05/82Randers atletik Freja 01:39:14
8483Henrik Thordahl Nielsen02/67Fjordløberne Hobro 01:39:16
85132Kevin Olesen02/00 01:39:17
86246Simon Klarbæk05/85Mansfield Sports Institut 01:39:21
8786Ingvild Rønhovde09/91 01:39:24
88370Steffan Snoge04/86 01:39:29
8979Henrik Nielsen12/68Hammel GF løb og motion 01:39:31
9088Jacob Mørch Pedersen07/86 01:39:33
91318Heidi Brandt05/87 01:39:51
92196Morten Vang Jensen04/63Fjordløberne Hobro 01:39:57
93378Camilla Severinsen02/78 01:40:03
94138lars Dyrup04/52puls8410 01:40:20
95401Allan Rasmussen02/67 01:40:27
96334Peter Andersen03/57 01:40:38
97316Jens Ødum02/79 01:40:54
98136Kristian Borgholm09/81 01:40:55
99315Michael Udengaard02/80 01:40:56
100269Theis Johnson06/80 01:41:10
101156Mads Pill Chrisetensen07/71 01:41:23
102187Morten Haagensen10/74 01:41:24
103195Morten Nørris Jensen10/85 01:41:47
104392Martin Larsen02/78 01:41:49
105336Per Rønnow10/72 01:41:59
106337Niels Dueholm Jensen08/67 01:42:07
107254Stefano Hyldahl Mameli12/77 01:42:13
108232René Kold05/84 01:42:14
10927Brian Hänsch12/73 01:42:17
110182Mikkel Bundgaard12/81 01:42:20
111286Ulla Køster11/71Hammel GF løb og motion 01:42:21
11259Flemming Skursch12/58Gråsten Skole 01:42:22
113202Nina Slothuus02/79Aarhus1900 01:42:25
114282Torben Jessen10/77Fjordløberne Hobro 01:42:26
115312Allan Møller06/59 01:42:28
116402Claus Møller12/59 01:42:46
11766Heidi Pedersen06/72 01:42:49
11834Carsten Østergaard05/62Hammel-GF. Løb&Motion 01:42:54
119177Michael Wojciechowsk04/77Move 01:43:12
120194Morten Daugaard Andersen08/89 01:43:18
121240Rune Bruhn Harding05/78FK Distribution 01:43:25
12292Jan Brik Hansen12/58PULS 8410 01:43:27
123225Rasmus Nørgaard07/82 01:43:28
124275Thomas Mogensen05/71Fjordløberne Hobro 01:43:29
125267Søren Lund Pedersen08/80Randers Freja Triathlon 01:43:58
126184Monica Lund Pedersen08/82 01:43:58
127314Morten Rasmussen03/77 01:44:01
128408Thomas Mikaelsen06/86 01:44:05
129103Jesper Simonsen09/78 01:44:08
130192Morten Birch Skiffard02/79Spentrup IF Løbeklub 01:44:13
131342Bent Madsen07/82 01:44:17
13249Daniel Sørensen11/88Sleeknote 01:44:18
133289Ulrik Hedegaard10/83VIA BILER A/S - FORD/TOYOTA 01:44:23
134320Jan Furbo Sørensen02/60 01:44:28
135308Peter Eriksen03/60 01:44:28
13677Henrik Hermann07/78Randers Realskole Elitesports College 01:44:29
13737Christian Lauridsen08/80 01:44:37
13818Benjamin Sørensen08/74 01:44:41
139129Kenneth Velling04/80Fjordløberne Hobro 01:44:42
140124Kasper Soelberg03/95KKST 01:44:46
141264Søren Mellergaard04/74Djurslands Efterskole 01:44:51
142364Preben Norup05/52 01:44:51
14363Hanne Aasted Christiansen02/61 01:44:54
144166Mark Gandrup Jepsen02/87 01:44:54
145304Tobias Trümper07/81 01:45:08
14680Henrik Petersen09/76 01:45:19
14754Emir Gadzo10/74 01:45:27
148375Jakob Kessel05/83 01:45:38
149128Kenneth Pedersen05/67 01:45:58
150169Martin Sørensen07/70 01:45:58
151293Birgit Christensen01/80Randers Freja Motion 01:46:07
152373Erik Christoffersen09/65 01:46:23
153164Marianne Poulsen Træger09/69 01:46:31
15470Helle Thulstrup Larsen10/80 01:46:35
155145Lars Pedersen04/72Bam 01:46:41
156224Preben Nielsen02/64Fjordløberne Hobro 01:46:45
15761Frederik Christoffersen12/83Skive Kaserne - 2 MEKIGKMP 01:46:47
15843Claus Knudsen12/69Smiff 01:46:50
159154Mads Lauge07/81 01:46:50
160385Allan Rousing01/69 01:46:59
161348Steven Cassells08/92 01:47:01
162279Tom Juul03/68 01:47:03
16356Ernst Stidsing04/53 01:47:03
164208Patricia Jensen04/91 01:47:09
165280Tommy Madsen01/75 01:47:31
166321Michael Jensen02/64 01:47:33
167100Jesper Pedersen09/89 01:47:33
168355Michael Christensen04/79 01:47:39
169389Bjørn Møller02/65 01:47:42
17062Hanne Rønhovde04/94 01:47:42
1716Anders Nielsen02/84CCL Label A/S 01:47:44
17255Erik Jung02/94 01:47:59
17336Christian Bligaard04/75 01:48:00
174273Thomas Gaarde Schmidt06/72 01:48:10
175328Jacob Svendsen05/85 01:48:11
176287Ulrich Kjær Egebjerg04/80 01:48:12
177332Michael Andersen01/64 01:48:13
178324Klaus Aalestrup02/65 01:48:16
179170Martin Møller Pedersen08/82damgaard 01:48:17
180163Marianne Niemann11/83Herning HF og VUC 01:48:23
181255Steffen Olsen11/79VinDirect - Hadsten 01:48:32
182185Morten Christensen10/76 01:48:45
183339Arman Asovic01/80 01:48:47
184340Søren Overgaard07/72 01:48:54
185369Jan Bitch06/86 01:49:03
186105Jesper Just Nielsen12/75Fjordløberne Hobro 01:49:05
187155Mads Overgaard07/69Silkeborg Motion/Tri-Klub 01:49:06
188327Mads Laursen01/81 01:49:17
189360Rolf Andersen07/75 01:49:22
190341Carsten Ibsen06/55 01:49:26
191181Mikael Nyegaard07/63Randers Freja Motion 01:49:29
192207Ole Winter11/69Team Winter 01:49:32
193265Søren Winter03/67Team Winter 01:49:33
194330Jesper Foss05/72 01:49:34
195252Sofie Vestergaard08/80 01:49:41
196367Jens Bruun06/75 01:49:42
197247Simon Ostenfeld Pedersen07/74 01:49:43
19871helle kragh klitgaard03/63 01:49:48
199133Kim Poulsen06/70Move 01:50:17
20081Henrik Vahlsted02/69Randers Freja Triathlon 01:50:27
201403Mikkel Poulsen10/79 01:50:34
202259Susan Schmidt07/58Randers Freja Atletik 01:50:36
203391Magnus Højris09/57 01:50:46
204241Rune Faaborg Andersen08/73Randers Freja Triathlon 01:50:47
2055Anders Mortensen09/99MTB RANDERS 01:50:47
206288Ulrik Glerup08/79 01:50:47
207160Majken Faaborg Glerup04/79 01:50:47
208152Lise Marie Jensen11/93 01:51:26
209220Pia Skrædderdal Jensen10/67Randers Freja Atletik 01:51:27
210335Hans Villadsen07/65 01:51:37
211113Jonas Nielsen04/90 01:52:03
212108Johannes Larsen07/79 01:52:05
213106Jesper Rune Sørensen09/90 01:52:20
214142Lars Jørgensen03/65Smiff 01:52:26
2153Allan D. Kvist04/77Assentoft løbeklub 01:52:52
216180Mikael Nielsen11/78 01:53:01
21723Bo Lauge11/77 01:53:24
21826Brian Hansen10/69 01:53:26
219291Vicki Vinther Andersen01/99 01:53:29
220135Klaus Christiansen10/60Viborg AM / Marathongruppen 01:53:32
221223Preben Monsrud01/50Tilst Løberne 01:53:32
222295Carsten Simonsen01/80 01:53:58
223189Morten Lauritsen11/79 01:54:17
224317Emilie Anning10/89 01:54:17
225406Erling Krarup01/80 01:54:17
226150Lene Juncher08/69Move 01:54:20
227366Henrik Bernberg05/72 01:54:22
228386Jimmi Ankerstjerne04/74 01:54:26
229119Kaj Christian Kristensen05/61 01:54:33
230236Ronni Falk Sørensen05/87 01:54:36
231117Jørn Thyssen09/74Randers Freja Triathlon 01:54:47
232323Flemming Jensen08/61 01:54:55
23358Flemming Jensen02/49Hammel GF Løb & Motion 01:54:58
2344Anders Andersen09/73 01:55:08
235205Ole Morsing12/73 01:55:12
23664Hans Erik Møller01/59Move 01:55:34
23733Carsten Møller10/75Randers Freja Triathlon 01:55:35
2382347Kasper Gjerløv Petersen07/91 01:55:37
239171Mia Rhode Thyre06/92 01:55:41
240123Karsten Thomsen06/69PULS 8410 01:56:05
241198Nicoline Pagter Bach10/87 01:56:06
242409Karsten Jungersen04/56 01:56:10
243112Jonas Hummelshøj07/80 01:56:14
244130Kenneth M. Pedersen09/79 01:56:15
245120Kann Thomsen02/65Aalborg Road Runners Club 01:56:15
246306Casper Juul Jensen01/80 01:56:18
24719Bernhard Bruun11/62Oddense Løbeklub 01:56:18
248331Josefine Kildeberg Paulsen07/96 01:56:24
249305Pia Lykke Lind01/80 01:56:25
250310Flemming Kloster Poulsen03/57 01:56:27
251102Jesper Poulsen01/64ob 45 01:56:30
252134Kit Wiegers Jensen09/82 01:56:45
253256Steffen Rohde02/89 01:56:46
254235Romana Kristensen12/75 01:56:55
255260Søren Bach03/76 01:57:05
256229Rasmus Boje Kjemtrup01/94 01:57:19
25747Claus Tovgaard Boje01/74SMIFF 09 01:57:19
258258Stine Fisker02/89 01:57:35
259333Bruno P. Olesen12/66 01:57:38
260276Thomas Roed01/96 01:57:46
261361Jesper Sølvsten10/71 01:58:12
262381Ole Hovmand07/59 01:58:19
263281Tony Mammen02/98 01:58:25
264210Peer Godballe03/78 01:58:34
265137Kurt Nielsen09/69Move 01:58:49
266212Per Thomassen07/58Blumensaat Fugt og Byggeteknik 01:58:54
267376Jan Toft Sørensen06/61 01:59:03
268384Majken Toft05/76 01:59:06
26951Dennis Deichmann06/80Karlsvognen 01:59:13
270237Ruben Andersen01/91 01:59:14
271245Sille Viktoria Pia Ehlert Nielsen12/82 01:59:42
272300Brian Nedergaard01/80 01:59:50
27367Heidi Yde Herrig04/78 01:59:53
274274Thomas Larsen05/74 01:59:54
27535Casper Emil Primdahl10/95 01:59:59
276380Frederik Storm06/94 02:00:01
277394Andre Seydei01/92 02:00:01
27829Camilla Nikolajsen10/93 02:00:10
279104Jesper Bo Bertelsen06/66 02:00:10
280179Michelle Soelberg10/96 02:00:26
281161Malene Nielsen02/95 02:00:26
28274Henriette Kongsbak04/77 02:00:28
28368Heine Larsen02/89Sleeknote 02:00:54
284244Signe Stidsing Hansen08/80 02:01:01
285345Henrik Reuther06/74 02:01:03
286115Josefine Swartz02/98 02:01:07
287302Trine Worup09/78 02:01:10
28891Jan Mogensen04/63Move 02:01:18
289243Sarhang Mohammed09/93 02:01:28
290268Teresa Navntoft07/72Navntoft løberne 02:01:45
291250Simone Madsen07/95 02:01:46
292356Kasper Wøbbe07/88 02:01:46
293118Jørn Lorentzen04/52Randers Freja Motion 02:01:49
29414Anne-Mette Vire11/63Mansfield Sportsinstitute 02:02:12
295186Morten Frederiksen08/70ingen 02:02:27
29657Finn Rønlov Andersen09/52TIK Løberne 02:02:28
29717Arvid Krag09/98 02:02:38
298363Alf Holten Gaba02/62 02:02:47
299325Dorthe Volke04/72 02:02:51
30010Anne Engholm03/73 02:02:51
30131Carina Staal02/87 02:02:51
30211Anne Grethe Lindegren12/56 02:02:52
303405Stefan Knudsen07/77 02:02:52
304399Brian Svenningsen08/73 02:02:52
30582Henrik Stokholm Andersen09/90 02:02:59
306309Janne Westlund02/73 02:03:45
307201Niels-Jørgen Reinholt Jensen05/48 02:03:45
308377Steen Østergaard01/73 02:03:45
30944Claus Navntoft01/69Navntoft løberne 02:03:50
310140Lars Hübschmann02/79 02:03:57
31128Britta Becker Madsen07/88 02:03:57
31225Brian Degn01/73ThumbsMotion 02:04:26
313143Lars Kastrup12/58Blumensaat Fugt og Byggeteknik 02:04:41
31472Helle Nyholm Lyngsø02/65 02:04:44
315290Vibeke Sørensen09/77 02:04:50
31638Christian Madsen06/75 02:04:52
31724Bo Lund Pedersen12/69Randers Cykelmotion 02:05:04
318387Nicoline Christensen12/99 02:05:05
319388Ruth Christensen07/63 02:05:11
320157Mads Skibdal08/69 02:05:19
321178Michael Schjødt Hamilton08/76 02:05:33
322122Karina Eskjær Sørensen06/75 02:05:55
32393Jay Fligor01/98 02:06:03
324227Rasmus Schack Larsen05/95 02:06:14
325357Steen Nord04/85 02:06:15
32695Jens Hammer08/53 02:06:33
327383Morten Højfeldt Petersen12/80 02:06:54
32815Ann-Kirstine Vestergaard03/73Fjordløberne Hobro 02:07:10
329372Peter Worre Jensen05/63 02:07:15
330211Per Pedersen10/58Bakgaarden 02:07:23
331374Peter Gindesgård11/83 02:08:19
33232Caroline Bøgh Alberg03/98 02:08:29
333301Michael Jacobsen01/80 02:08:31
334299Jette Bruun01/80 02:08:32
335206Ole Quist09/66 02:08:53
33653Ditte Brøndum12/70 02:10:21
337298Tina De Lilde01/80 02:10:25
338326Lars Jensen10/64 02:10:27
33973Henriette Brinch08/71 02:10:38
340270Thinne Schubert06/66 02:11:00
341148Lasse Pawelczyk04/71 02:12:52
342147Lars Vangsøe Jensen03/82 02:13:05
343307Lona Nielsen02/69 02:13:49
344191Morten Sørensen06/53Hadsten Skole 02:14:33
345151Leo Frantzen01/48 02:14:41
346158Maja Forslund05/66FK Distribution 02:16:24
34712Anne-Marie Frantzen06/55 02:16:29
348127Kenneth Kammersgaard08/73Skanderborg Løbeklub 02:16:34
34987Ivan Bährentz02/65Team Bährentz 02:16:35
350249Simon Lind Fischer01/831983 02:16:35
351219Pia Bährentz12/66Team Bahrentz 02:16:38
352359Susanne Asmussen09/69 02:17:00
353350Jesper Julius06/93 02:17:29
354354Liselotte Rasmussen03/66 02:17:30
35598Jeppe Bøgh01/83 02:17:32
356266Søren Blumensaat Pedersen11/62BFB-running 02:18:31
35716Arne Krog09/49Randers Cykelmotion 02:19:15
35878Henrik Mellergaard08/63Team WoolSucks 02:20:14
359292Sara Osman01/80Randers Freja Motion 02:21:36
360226Rasmus Roed03/94 02:22:12
361188Morten Kjeldsen10/79 02:24:08
362183Mina Bahadori Lundh02/90 02:25:08
3639Anne Boldsen10/77 02:27:27
3648Anita Eskjær Øbakke12/68 02:27:29
36575Henriette Uglebjerg Kragh03/90 02:28:15
366168Martin Kragh04/88 02:28:15
3672Allan Kold03/82 02:48:23



MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552