Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Asbjørn Verner Fuglsang (00:24:36), Karsten Schou Nielsen (00:24:38), Kim Fogh Rasmussen (00:24:56), Daniel Panitzsch (00:26:03), Ole Panitzsch (00:26:19)
02:06:32
2Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Nichlas Christensen (00:22:39), Freddy Moeberg Sørensen (00:24:03), Mathias Christensen (00:25:16), Mikael Bo Christensen (00:27:59), Søren Moeberg (00:30:03)
02:10:00
3Familien Abrahamsen
5 hurtigste deltagere: Sofie Junge (00:23:04), Thea Abrahamsen (00:26:23), Steen Scherfelt (00:26:38), Clara Abrahamsen (00:26:40), Britta Abrahamsen (00:32:44)
02:15:29
4Tømrerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Jonas Lindholt (00:18:38), Allan Bjerre Egelund (00:22:46), Bjarke Jakobsen (00:29:28), Toke Sidenius Dall (00:30:25), Allan Jensen (00:35:36)
02:16:53
5Team Gone
5 hurtigste deltagere: Asbjørn Korsholm (00:22:43), Caroline Rasmussen (00:22:45), Sander Nielsen (00:28:51), Line Bekhøj (00:30:35), Jeanette Nedergaard (00:34:03)
02:18:57
6INTERSPORT
5 hurtigste deltagere: Christian Roost Jensen (00:24:49), Patrick Sørensen (00:27:54), Line Thomsen (00:27:55), Knud -Erik Mortensen (00:28:17), Lærke Fraes Dittmann (00:31:03)
02:19:58
7Verdo
5 hurtigste deltagere: Martin T. Andersen (00:23:45), Mona Lisa Lindum (00:28:28), Søren Rosenberg Mørch (00:29:17), John Damgaard Bæk (00:29:27), Svend Strangholt (00:32:57)
02:23:54
8RK - Vesterbakkeskolen
5 hurtigste deltagere: Henrik Pilborg (00:25:38), Camilla Laurbjerg Christensen (00:28:23), Malthe Strangholt (00:30:18), Rishi Thurai (00:30:36), Cathrine Mathiasen (00:31:37)
02:26:32
9Mosevænget 19
5 hurtigste deltagere: Henrik Bjertrup (00:23:53), Birgitte Dahl (00:28:21), Kurt Dahl (00:29:07), Kasper Petersen (00:29:43), Andrea Jensen (00:35:57)
02:27:01
10RBE
5 hurtigste deltagere: Rune Pinnerup Nielsen (00:26:12), Tue Gindesgaard (00:27:46), Martin Worm (00:28:12), nana Christensen (00:33:01), Hannah Wiese (00:33:27)
02:28:38
11Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Birgit Christensen (00:28:27), Henrik Pagter (00:29:29), Gitte Pedersen (00:29:39), Erik H. Laursen (00:30:54), Laila Sørensen (00:30:59)
02:29:28
12Sejrs Tivoli
5 hurtigste deltagere: Frederik Sejr (00:26:39), Claus Madsen (00:27:45), Alexander Sejr (00:28:49), Valdemar Sejr (00:34:11), Pernille Sejr (00:34:12)
02:31:36
13RK - Randers Bibliotek
5 hurtigste deltagere: Jeppe Bisbjerg (00:23:03), Casper Bisbjerg (00:27:46), Marie Bisbjerg (00:32:12), Lena Koldsø (00:34:08), Ole Bisbjerg (00:34:30)
02:31:39
14Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Susanne Olesen (00:28:16), Anne Christensen (00:28:26), Britta Stensgaard (00:32:06), Niels Jørgen Jensen (00:35:13), Anne Mette Lockwood (00:35:47)
02:39:48
15RK - Tandplejen
5 hurtigste deltagere: Rune Blaabjerg (00:22:24), Pia Johansson (00:33:19), Kim Blaabjerg (00:34:02), Mariane Hegelund Sørensen (00:36:40), Rikke Kaas Schmidt (00:38:30)
02:44:55
16RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Julie Serup (00:26:27), Fredrik Serup (00:31:15), Søren Andersen (00:34:13), Henning Frederiksen (00:34:40), Kurt Pedersen (00:39:47)
02:46:22
17Randers Social og Sundhedsskole2
5 hurtigste deltagere: karina bech (00:29:31), patrick nielsen (00:33:39), alberte blak (00:33:48), dan mathiesen (00:34:17), mads møller (00:35:40)
02:46:55
18Randers Freja Triathlon
5 hurtigste deltagere: Jacob elfving (00:26:26), Daniel Lisborg (00:32:21), Frank Østergård (00:34:16), Katja Lisborg (00:37:50), Helge Lisborg (00:37:51)
02:48:44
19Randers social og sundhedsskole
5 hurtigste deltagere: niels nielsen (00:23:09), malene pedersen (00:33:51), mads kirk (00:36:00), daniel weismann (00:36:37), nete jensen (00:40:12)
02:49:49
20Fam. Hermann Pedersen
5 hurtigste deltagere: Rit@ Hauge (00:30:31), Preben Friis-Hauge (00:33:16), Christina Malmgren Mikkelsen (00:34:15), Peter Friis-Hauge (00:34:16), Stine Friis-Hauge (00:37:55)
02:50:13
21RK - Socialafdelingen
5 hurtigste deltagere: Jonathan Sass Møller (00:27:19), Sebastian Sass Møller (00:34:15), Rasmus Møller (00:34:17), Runa Steenfeldt (00:38:42), Kirsten Thomsen (00:38:42)
02:53:15
22U.D. Vinduer A/S
5 hurtigste deltagere: Erik Rasmussen (00:29:33), Morten Drachmann (00:29:40), Amalie D. Lundorff (00:34:26), Susie D. Lundorff (00:40:25), Jens Frandsen (00:41:16)
02:55:20
23RK - Platangården
5 hurtigste deltagere: Frederikke Qvist (00:26:40), Marius Qvist (00:36:56), Christina Qvist (00:37:03), Anders Rasmussen (00:37:26), Mikkeline Qvist (00:37:35)
02:55:40
24Randers Maskinfabrik 1
5 hurtigste deltagere: Thor Runar Thorisson (00:31:47), Jeppe Kvist Jensen (00:32:36), Kenneth Carstensen (00:34:00), Lene Flarup (00:37:19), Bo Nielsen (00:46:24)
03:02:06
25Falck Randers
5 hurtigste deltagere: Anders Møller (00:34:56), Mads Nielsen (00:35:19), Jacob Hemmingsen (00:37:53), Viktor Koustrup (00:37:53), Gitte Koustrup (00:38:05)
03:04:06
26RK - Driftsafdelingen
5 hurtigste deltagere: Tilly Johanson (00:32:21), Søren Erik Christensen (00:33:44), Maibritt Hviid Jensen (00:36:42), Elise Esther Christensen (00:53:32), Vinni Ernshof Christesen (01:15:01)
03:51:20
27Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: victor Casper Kjeldsen (00:31:35), Torben Kjeldsen (00:34:06), Karoline Nielsen (00:58:44), Gustav Nielsen (00:58:44), Frank Nielsen (00:58:59)
04:02:08
28Aktivt Fællesskab
5 hurtigste deltagere: Børge Kristensen (00:53:24), Flemming Mortensen (00:53:25), Christina Blomkvist (01:04:31), John Larsen (01:04:34), Susanne Drotner (01:14:38)
05:10:32


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552