Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 3km Walk

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Kitt Møller (00:16:35), Nanna Møller (00:16:42), Frida Bjørn Schønevolff (00:22:33), Annette Rasmussen (00:22:34), Lærke Panitzsch (00:22:34)
01:40:58
2RK - Vesterbakkeskolen
5 hurtigste deltagere: Anna Björk Jensdottir (00:22:34), Jens Søndergaard (00:22:40), Oliver Helgi Jensson (00:23:26), Julian Brandt (00:26:47), Oliver Svangren (00:30:56)
02:06:23
3RK - Tandplejen
5 hurtigste deltagere: Karoline Munk Færch (00:25:49), Anders Munk Færch (00:25:53), Heidi Friis Jensen (00:26:43), Anni Skjøtt Jensen (00:26:44), Jytte Munk (00:33:41)
02:18:50
4U.D. Vinduer A/S
5 hurtigste deltagere: Johanne D. Lundorff (00:21:02), Annette D. Rasmussen (00:26:00), Poul Lundorff (00:27:41), Tove Søvsø (00:37:08), Anna Marie Dalmose (00:37:08)
02:28:59
5Verdo
5 hurtigste deltagere: Ulrik Brask-Madsen (00:28:43), nicklas Mørch (00:31:45), Jimmi Dalby (00:32:06), Anne Jørgensen (00:32:07), Mathias Mørch (00:32:15)
02:36:56
6RBE
5 hurtigste deltagere: Johannes Hansen (00:29:07), Signe Møller (00:31:14), Jannik Dalgaard (00:34:01), Jesper Rahder (00:34:01), Mikkel Blaabjerg (00:34:01)
02:42:24
7Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Jeanette Dahlerup Møller (00:33:37), Lene Lang Pedersen (00:33:37), Helle Bødtker Andersen (00:33:38), Lis Nørregaard (00:34:35), Jette Christoffersen (00:34:37)
02:50:04
8Tømrerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Niels Jørgen Egelund (00:25:48), Sebastian Bjerre Egelund (00:25:48), Stinne Bøje Nielsen (00:33:15), Hanne Raben Hove (00:43:36), Nadja Raben Hove (00:43:37)
02:52:04
9Idræt for sindslidende. IFS
5 hurtigste deltagere: Ana Jensen (00:31:24), Per Hansen (00:31:24), Helle Hansen (00:37:22), Anette Hansen (00:37:22), Hans Jørgen Sørensen (01:09:43)
03:27:15
10Øksenholdet
5 hurtigste deltagere: Carla Marie Aabel Øksenholt Rosenkilde (00:56:46), Maria Aabel Øksenholt (00:56:46), Mads Filtenborg Aabel Øksenholt (00:56:46), Jesper Rosenkilde (00:56:46), Laura Marie Aabel  Øksenholt  Rosenkilde (00:56:47)
04:43:51


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552