Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune - SKO
5 hurtigste deltagere: Lise Skjærris Lund (00:27:00), Jacob Juncher (00:27:21), Thomas Bjerge Thomsen (00:28:08), Michael Hansen (00:28:17), Jacob Skjærris Lund (00:29:00)
02:19:46
2Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Niklas Fogh Christensen (00:22:31), Matias Fogh Christensen (00:25:16), Mikael Bo Christensen (00:29:00), Henning Kjærgaard (00:33:07), Freddy Moeberg Sørensen (00:33:22)
02:23:16
3Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Sune Fønss (00:25:38), Mikkel K Jensen (00:26:39), Heidi Jensen (00:30:33), Annie Skjøtt Jensen (00:30:33), Jeppe Frausing Kristensen (00:30:52)
02:24:15
4Randers bo & Erhvervstræning
5 hurtigste deltagere: Rune Pinnerup Nielsen (00:26:50), Tue Gindesgaard (00:27:37), Martin Worm (00:28:03), Johannes Hansen (00:31:11), Anette Bærnholdt (00:31:17)
02:24:58
5Randers Kommune - Museum Østjylland
5 hurtigste deltagere: Magnus Mark Nielsen (00:27:36), Emil Rostgaard Nielsen (00:28:14), Asta Mark Nielsen (00:31:35), Carsten Korthauer (00:31:47), Anne Rostgaard Nielsen (00:39:49)
02:39:01
6Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Tove Gade Steinmetz (00:30:05), Anne Christensen (00:30:52), Dorthe Sørensen (00:31:16), Britta Stensgaard (00:34:25), Niels Jørgen Jensen (00:34:53)
02:41:31
7Dansk Revision Randers
5 hurtigste deltagere: Caroline Kristoffersen (00:31:41), Stine Sørensen (00:32:10), Caspar Dommerby (00:32:10), Rasmus Skoubo (00:32:37), Birger Buchhave Møller (00:33:32)
02:42:10
8Verdo
5 hurtigste deltagere: Rasmus Strangholt (00:31:05), Sarah Strangholt (00:31:20), Svend Strangholt (00:31:51), Margrete Larsen (00:33:26), Morten Sahl (00:35:59)
02:43:41
9Randers Kommune - Tandplejen
5 hurtigste deltagere: Rune Blaabjerg (00:22:35), Jonas Skov (00:30:33), Kim Blaabjerg (00:34:17), Oliver Blaabjerg Jensen (00:38:32), Birthe Bay Sørensen (00:38:51)
02:44:48
10Regionspsykiatrien Randers
5 hurtigste deltagere: Søren Mikkelsen (00:24:34), Rikke Christensen (00:34:00), Katrine Jespersen (00:34:02), Lars Birk (00:34:07), Runa Sturlason (00:38:36)
02:45:19
11Randers Kommune - Randers Bibliotek
5 hurtigste deltagere: Jeppe Bisbjerg (00:23:30), Tobias Kaad (00:30:21), Hjalte Koldsø (00:37:53), Smilla Koldsø (00:37:59), Lena Koldsø (00:38:09)
02:47:52
12Vivild Gymnastik- og Idrætsefterskole
5 hurtigste deltagere: Thea Kallesen (00:31:01), Cecilie Hededal Friis Kristensen (00:32:49), Thea Nedergaard Glargaard (00:34:44), Amalie Brus Mikkelsen (00:34:58), Rikke Bjerregaard Agerholm (00:34:59)
02:48:31
13Randers Kommune - Socialafdelingen
5 hurtigste deltagere: Jonathan Sass Møller (00:25:41), Sebastian Sass Møller (00:35:18), Rasmus Møller (00:35:19), Naira Aabenhus (00:35:46), christian maureira (00:36:28)
02:48:32
14Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Leif Rasmussen (00:26:24), Jette Nielsen (00:33:34), Kristian Stryhm (00:35:42), Albert Elfving (00:36:03), Jesper Elfving (00:37:49)
02:49:32
15Randers Kommune - Driftsafdelingen
5 hurtigste deltagere: Jan Juul Speedy Gonzales Jensen (00:32:36), Jørgen Juel (00:33:55), Maibritt Hviid Jensen (00:34:34), Mette Andersen (00:34:39), Matias Billeschou (00:35:02)
02:50:46
16Randers Kommune - Randers Sundhedscenter
5 hurtigste deltagere: Sofie Vejlby (00:31:43), Jonas Sørensen (00:32:57), Frida Vejlby (00:33:25), Nikolai Vejlby (00:36:49), Louise Vejlby (00:36:55)
02:51:49
17Tradium
5 hurtigste deltagere: Poul Rosenkilde (00:29:41), Jan Hastrup (00:33:00), Charlotte Bisbjerg Nielsen (00:35:26), Susanne Bugge (00:35:56), Heidi Tarp Hansen (00:40:04)
02:54:07
18Falck Randers
5 hurtigste deltagere: Brian Jensen (00:29:42), Anders Møller (00:29:55), Jacob Rud Hemmingsen (00:32:22), Martha Højgaard (00:41:21), Birthe Bruno (00:41:28)
02:54:48
19Randers Kommune - Assentoftskolen
5 hurtigste deltagere: Frederik Malte Nielsen (00:27:35), Ida-Marie Daugård (00:34:52), Lone worm Skriver (00:36:56), Laura Dohn Timmermann (00:39:29), Marcus Sørensen (00:40:25)
02:59:17
20Randers Kommune - Jobcenter Randers
5 hurtigste deltagere: Ulla Maria Drejer Præcius (00:32:19), Lars Drejer Præcius (00:32:33), Mie Dahl (00:37:09), Hugo Øfverlind (00:37:12), Steen Sørensen (00:41:22)
03:00:35
21Randers Social- og Sundhedsskole
5 hurtigste deltagere: Katrine Støttrup (00:32:57), Karina Bech Hjarsen (00:32:58), Anne Marie Svendsen (00:36:09), Benjamin Houleufer (00:39:32), Julie Mann (00:42:02)
03:03:38
22Randers Kommune - Firkløverskolen
5 hurtigste deltagere: Steen Ølgod (00:30:42), Vicki Hertzberg (00:38:11), Wivi Hoijer (00:39:06), Hanne Kristoffersen (00:40:13), Merete Røgild (00:40:29)
03:08:41
23Randers Maskinfabrik
5 hurtigste deltagere: Bo Nielsen (00:33:44), Dennis Danielsen (00:36:08), Mads Nielsen (00:40:45), Jan Plaugborg (00:41:06), Ryan Gunnar Friborg (00:41:33)
03:13:16
24Team Brynildsen
5 hurtigste deltagere: Yasmin Kristensen (00:33:52), Nichlas Brynildsen (00:35:21), Henrik Krogh (00:40:03), Nikolaj Brynildsen (00:44:19), Flemming Brynildsen (00:44:22)
03:17:57
25Randers Kommune - Platangården
5 hurtigste deltagere: Frederikke Qvist (00:32:35), Maria Sørensen (00:46:27), Marius Qvist (00:47:44), Mikkeline Qvist (00:48:26), Christina Qvist (00:48:28)
03:43:40
26RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Signe Svenningsen (00:44:06), Frederik Svenningsen (00:44:10), Jan Martin Svenningsen (00:44:15), Trine Svenningsen (00:46:20), Mona Bay (00:47:27)
03:46:18


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552