Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 10,4 km.

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Vivild Gymnastik- og Idrætsefterskole
5 hurtigste deltagere: Jakob Brix Grønhøj (00:40:37), Anton Langergaard Nicolaisen (00:42:25), Jacob Albæk Dam (00:42:46), Sune Hansen Aamand (00:44:06), Martin Boye Poulsen (00:44:18)
03:34:12
2Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Felix Venndt (00:42:08), Sten Christensen (00:42:18), Thomas Holm (00:43:24), Nilas Kærgaard Hansen (00:47:09), Anne-Mette Nielsen (00:50:20)
03:45:19
3Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Shibru Kameto (00:41:47), Preben Pedersen (00:43:49), Casper Svane (00:44:55), Bent V Sørensen (00:48:52), Bo Stryhm (00:53:31)
03:52:54
4Randers Kød Engros
5 hurtigste deltagere: Mads Dyremose (00:46:36), Poul Henriksen (00:50:29), Anette Seerup (00:53:40), Lars Henriksen (00:55:04), Carsten Holck (00:55:05)
04:20:54
5Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Peter Eld (00:45:45), Karsten Jensen (00:47:23), Lars Hastrup (00:51:47), Karl Erik Skjødt (00:54:20), Dorthe Kjærgaard (01:05:11)
04:24:26
6Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Jesper Toft Hansen (00:48:16), Eva Kleberg Andersen (00:52:37), Lars Engelst Petersen (00:52:58), Pia Dahl Lanther (00:55:42), Sofie Bossen (00:56:54)
04:26:27
7RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Jens Drivsholm (00:49:16), Palle Ditlev Rasmussen (00:53:06), Jakob D Lund (00:53:31), Morten Serup (00:56:28), Mette Ditlev Rasmussen (00:57:58)
04:30:19
8Dansk Revision Randers
5 hurtigste deltagere: Karsten Larsen (00:50:06), Jesper de Place (00:53:34), Ulrik Tøttrup (00:54:52), Kent Tannebæk Kristiansen (00:56:57), Stine Knudsen (00:58:48)
04:34:17
9Randers Kommune - SKO
5 hurtigste deltagere: Jan Damsgård (00:53:15), Kerstin Hartvig Nielsen (00:53:35), claes jørgensen (00:54:19), Susanne Højer (00:55:23), bente juulsgaard (00:58:35)
04:35:07
10Falck Randers
5 hurtigste deltagere: Ulrik Petersen (00:48:15), Marie W. Jacobsen (00:49:39), Morten W. Jacobsen (00:51:57), Emilia Stenbeck (01:05:56), Ole Kjær (01:05:57)
04:41:44
11Tradium
5 hurtigste deltagere: Anders Flyvbjerg Christensen (00:51:13), Hans Villadsen (00:55:09), Preben Juncher (00:59:21), Susan Hvass (01:00:27), Mette Nielsen (01:02:29)
04:48:39
12Verdo
5 hurtigste deltagere: Anne Grethe Jørgensen (00:45:38), Preben Dalsgaard Pedersen (00:54:19), Karin Jensen (00:59:48), Esther Hvass (01:02:16), Tanja Schwartz (01:09:25)
04:51:26
13Tømrerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Niels Jørgen Egelund (00:47:13), Charlotte Bjerre Egelund (00:56:44), Jens Christian Dahl Andersen (01:01:40), Knud Knudsen (01:04:15), Janne Lindholt Gregersen (01:13:06)
05:02:58
14Regionspsykiatrien Randers
5 hurtigste deltagere: Brian Bach (00:56:10), Heidi Kløve (00:58:57), Lene Petersen (01:04:02), Anne Mette Vejrup (01:11:49), Marie Padkjær (01:11:49)
05:22:47


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552