Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 10,4 km.

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Vivild Efterskole
5 hurtigste deltagere: Linus Birch Andersen (00:43:15), Søren Bojsen (00:45:08), Frederik Møller Hansen (00:45:09), Magnus Damgaard (00:45:24), Daniel Winter (00:46:40)
03:45:36
2Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Stefan Holst (00:42:39), Thomas Holm (00:45:31), Charlotte Engelsfelt (00:46:20), Michael Ross (00:47:52), Kim Fogh Rasmussen (00:49:34)
03:51:56
3Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Keld Thomsen (00:44:47), Kent Lind (00:47:16), Karsten Larsen (00:49:08), Bent V. Sørensen (00:49:58), Stig Daugaard (00:52:41)
04:03:50
4Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Karsten Jensen (00:46:57), Søren Kjærgaard (00:49:04), Lars Hastrup (00:53:17), Karl Erik Skjødt (00:57:47), Henning Kjærgaard (01:03:07)
04:30:12
5RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Heino Hansen (00:52:40), Palle Ditlev Rasmussen (00:53:45), Casper Bendtzen (00:55:56), Morten Serup (00:56:39), Martin Bech (01:01:06)
04:40:06
6VERDO
5 hurtigste deltagere: Jimmi Dalby (00:52:46), Jan G. Nielsen (00:54:43), Preben Dalsgaard Pedersen (00:56:13), Henrik Bargholz (00:57:33), Karin Jensen (01:01:26)
04:42:41
7Volkswagen Randers
5 hurtigste deltagere: Brian Mogensen (00:56:46), Lasse Sørensen (00:56:49), Victor Wadsager Skaanning (00:57:49), Jesper Bording Rasmussen (00:57:57), Nicolai Thomsen (00:58:14)
04:47:35
8Team 3 generations
5 hurtigste deltagere: Sebastian Bisgaard (01:10:20), Louise Bisgaard (01:10:21), Frank Nielsen (01:39:47), Nathalie Bisgaard (01:39:47), Lisbeth Nielsen (01:39:48)
07:20:03


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552