Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers kommune
5 hurtigste deltagere: Mikkel Elkjær (00:24:22), Dagmar Hylleberg Sørensen (00:25:05), Jonathan Sass Møller (00:25:15), Sune Fønss (00:25:39), Rasmus Møller (00:25:59)
02:06:20
2Hornbæk skole 7.y
5 hurtigste deltagere: Tobias 7.Y (00:23:52), Sebastian 7.Y (00:26:22), Bertram 7.Y (00:27:12), Katrine 7.Y (00:33:59), Sofie 7.Y (00:34:06)
02:25:31
3Vi løber i Randers
5 hurtigste deltagere: Lars Heinsøe (00:23:56), Per Jørgensen (00:30:00), Line Nielsen (00:31:05), Michael Aagaard Nielsen (00:31:45), Carsten kriller Sørensen (00:31:46)
02:28:32
4VERDO
5 hurtigste deltagere: Hans Bust Pedersen (00:27:27), Svend Midtgaard (00:28:37), Rasmus Strangholt (00:30:07), Svend Strangholt (00:30:14), Ole Høibjerg (00:32:59)
02:29:24
5DANSK REVISION RANDERS
5 hurtigste deltagere: Anna Vognsen (00:30:07), Jesper de Place (00:30:28), Stine Knudsen (00:31:42), Peter Seeberg (00:32:12), Kristina Lund (00:32:14)
02:36:43
6Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Niklas Christensen (00:24:59), Matias Christensen (00:28:37), Mikael Bo Christensen (00:30:41), Kurt Madsen (00:37:05), Line Dreholt (00:37:46)
02:39:08
7Randers Kommune - Museum Østjylland
5 hurtigste deltagere: Thomas Højfeldt (00:29:48), Carsten Korthauer (00:31:33), Casper Skaaning Andersen (00:31:41), Liv Stidsing (00:32:06), Johanne Eleonora Clemmensen (00:41:29)
02:46:37
8Revisionsfirmaet Ole Vestergård
5 hurtigste deltagere: Ernst Herlevsen (00:29:29), Martin Fabricius (00:30:15), Yilmaz Celik (00:33:11), Jan Andersen (00:33:56), Jeanette Bach (00:40:35)
02:47:26
9Randers Bo & Erhvervstræning
5 hurtigste deltagere: Annette Bærnholdt (00:29:51), Johannes Hansen (00:30:58), Mette Greve (00:34:33), Kristian Jensen (00:35:31), Nana Christensen (00:36:39)
02:47:32
10REVIMIDT
5 hurtigste deltagere: Jens Jensen (00:30:50), Benjamin Jensen (00:30:50), Theodor Jensen (00:30:50), Luna Svendsen (00:36:16), Emily-Jo Sand Barat (00:40:47)
02:49:33
11Randers Taekwondo klub
5 hurtigste deltagere: Gustav Kjeldgaard (00:32:32), Paw Kjeldgaard (00:32:33), Allan Holt (00:33:47), Tine Flarup (00:35:36), Carsten Møller (00:36:12)
02:50:40
12Tradium
5 hurtigste deltagere: Anders Flyvbjerg Christensen (00:28:02), Sasja Wolter Andersen (00:33:27), Rene Møller (00:36:14), Kalle Rosenkilde (00:36:30), Charlotte Bisbjerg Nielsen (00:37:21)
02:51:34
13Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Arne Larsen (00:30:06), Erik H. Laursen (00:33:46), Poul Erik Oest (00:34:31), Birthe G. Jensen (00:37:18), Maren-Lis Larsen (00:38:17)
02:53:58
14Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Knud Knudsen (00:33:54), Nikolai Arenshøj (00:35:02), Alexander Tom Vestergaard (00:35:03), Stine Lindholt Dal (00:35:08), Kaspar Opstrup (00:35:08)
02:54:15
15Volkswagen Randers
5 hurtigste deltagere: Thomas Poulsen (00:33:22), Morten Klith (00:34:47), Rasmus Jensen (00:36:33), Dorte Rousing (00:37:10), Heidi Wagsager (00:37:49)
02:59:41
16Meier & co
5 hurtigste deltagere: Mia Bendix Meier (00:33:24), Brit Bendix Meier (00:33:28), Mads Bendix Meier (00:39:15), Thomas Meier (00:39:16), Inger Lauritzen (00:40:08)
03:05:31
17UVAS Løberne
5 hurtigste deltagere: Sebastian Vig Knudstorp (00:34:10), Zacharias Vig Knudstorp (00:36:19), Signe Mossing Sørensen (00:37:22), Thomas A. Sørensen (00:37:27), Filippa Vig Knudstorp (00:42:51)
03:08:09
18RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Flemming Jørgensen (00:32:42), Bo Gosvig (00:36:52), Lærke Allersglimt (00:40:49), Mona Bay Petersen (00:40:54), Lotte Pannerup (00:41:00)
03:12:17
19Randers Kommune Tandplejen
5 hurtigste deltagere: Henriette Lykke (00:35:29), Anette Mathiesen (00:36:18), Birthe Bay Sørensen (00:40:33), Mariane Hegelund Sørensen (00:40:34), Mette Juhl Jensen (00:40:34)
03:13:28
20Randers Kommune Kristrup Skole
5 hurtigste deltagere: Anders Vorum (00:32:10), Anne-Marie Vitting Christensen (00:39:21), Thomas Vang Lindberg (00:42:08), Natali Lykke (00:44:15), Tine Lykke (00:44:15)
03:22:09
21AKTIVT FÆLLESSKAB
5 hurtigste deltagere: Loui Gerner Nielsen (00:31:11), Hans Henrik Carøe (00:42:42), Christina Blomkvist Nielsen (00:42:43), Christina Blomkvist Nielsen (00:55:39), Ole Bech (00:55:41)
03:47:56
22Randers kommune Vestervangsskolen
5 hurtigste deltagere: Magnus Boel (00:33:31), Julie Hedensted (00:45:02), Sanne Boel (00:51:12), Anton Boel (00:51:14), Henrik Boel (00:51:14)
03:52:13
23LADIES CIRCLE
5 hurtigste deltagere: Christian Bøgelund Larsen (00:39:36), Mark Møller (00:40:57), William Vemmelund-Brochtstedt (00:51:31), Alexander Vemmelund-Brochtstedt (00:51:31), Kristine Veilleux (00:52:56)
03:56:31
24Randers kommune Platangården
5 hurtigste deltagere: Victor Andersen (00:50:54), Cecilia Andersen (00:51:01), Jan Andersen (00:51:02), Victoria Sørensen (00:51:14), Thomas Regin Sørensen (00:51:15)
04:15:26
25Randers kommune Dagtilbud Nordvest
5 hurtigste deltagere: Tanja Sandholm (00:37:03), Bertram Sandholm (00:45:23), Gustav Hoffmann (00:45:23), Hugo Sandholm (01:09:07), Kim Fahlberg (01:09:26)
04:26:22
26Randers Kommune Ladegården
5 hurtigste deltagere: Hardy Nielsen (00:30:55), Jytte Rasmussen (00:38:56), Hanne Kristensen (00:49:15), Lonni Schuster Andreassen (01:20:23), Charlotte Elfving (01:20:23)
04:39:52


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552