Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet - 3km Walk

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Thea Gjellerod Skovhede (00:20:35), Aske Sirius Flensborg (00:24:34), Bertram Christensen (00:24:38), Trine Christensen (00:25:53), Malou Engelsfelt (00:26:15)
02:01:55
2Randers Kommune - Bostedet Høvejen
5 hurtigste deltagere: Jesper Holm-Rasmussen (00:26:45), Nicky Andersen (00:26:55), Rasmus Busch (00:26:56), David Jensen (00:32:03), Otto Jacobsen (00:34:05)
02:26:44
3Randers Bo & Erhvervstræning
5 hurtigste deltagere: Christine Abraham (00:27:20), Louise Greve (00:27:21), Jess Juulsgaard (00:30:31), Diana Vedel (00:30:33), Allan Winther (00:31:40)
02:27:25
4Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Kurt Jensen (00:31:15), Irma Nielsen (00:31:45), Alis Jensen (00:31:45), Vibeke Storm (00:31:46), Lis Jensen (00:31:47)
02:38:18
5DANSK REVISION RANDERS
5 hurtigste deltagere: Marie R. Sørensen (00:32:29), Dorthe Sørensen (00:32:29), Katrine R. Sørensen (00:33:30), Jette Jakobsen (00:34:22), Lene J. Nielsen (00:34:22)
02:47:12
6RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: John Hansen (00:30:46), Birthe Brandt (00:30:52), Oliver Fricke (00:31:08), Birte Mørup Jensen (00:38:22), Peter Jensen (00:38:22)
02:49:30
7Volkswagen Randers
5 hurtigste deltagere: Mattias Maarup (00:37:22), Thomas Jacobsen (00:37:23), Ivan Pedersen (00:37:24), Thomas Lindgaard (00:37:50), Michala Bundgaard Pedersen (00:37:50)
03:07:49
8Randers Kommune - Jobcenter Randers
5 hurtigste deltagere: Vicki Thrue (00:37:39), Frederik Simonsen (00:37:39), Christian Simonsen (00:37:40), Minna Cakir (00:38:07), Linn Søgaard (00:38:10)
03:09:15
9Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Allan Gaarsmann Jensen (00:36:53), Julie Lindholt Gregersen (00:37:25), Aya Lærke Kjeldgaard Lindholt (00:37:26), Per Gregersen (00:39:38), Lone Gregersen (00:39:38)
03:11:00
10RRA Dag. Kir.
5 hurtigste deltagere: Birgitte Lindved (00:38:07), Annette Falk (00:38:08), Hanne Mentz Larsen (00:38:08), Annemette Fyrst (00:39:47), Lotte Gammelby (00:39:48)
03:13:58
11Fællesrejsning
5 hurtigste deltagere: Birthe Skov Jensen (00:31:13), Eva Kjær Hansen (00:36:46), Gitte Jakobsen (00:36:46), Pia Maltha Simonsen (00:43:54), Kai Henrik Møller Pedersen (00:48:14)
03:16:53
12Randers Kommune - Bibliotek
5 hurtigste deltagere: Irene Jensen (00:41:56), Pernille Jensen (00:42:02), Michael Meng (00:42:04), Inge Jensen (00:42:07), Susanne Brandt (00:42:32)
03:30:41
13Randers kommune IT
5 hurtigste deltagere: Lotte Sloth (00:54:24), Gustav Sloth Sørensen (00:54:26), Alex Sørensen (00:54:27), Anna Marie Sloth Sørensen (00:54:28), Viggo Sloth Sørensen (00:54:29)
04:32:14


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552