Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2011, 10,4 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Michael Schmidt Jensen (00:38:20), Jørgen Juncher (00:40:42), Thomas Terjesen Sloth (00:41:06), Thomas Holm (00:41:50), Jens Peter Hansen (00:42:12)
03:24:10
2Verdo
5 hurtigste deltagere: Jesper Olesen (00:38:22), Rene Thrue (00:45:31), Henrik Andresen (00:46:28), Niklas Bitsch (00:46:32), Torben Andresen (00:50:18)
03:47:11
3Dansk Fitness
5 hurtigste deltagere: Michael Møller (00:37:15), Kent Frank (00:45:01), Thomas Aagaard (00:46:48), Jan Knudsen (00:49:19), Birgit Klank (00:50:32)
03:48:55
4Hammel GF Løb & Motion
5 hurtigste deltagere: Torben Jensen (00:41:45), Ole Winther (00:43:39), Ralph Sørensen (00:46:07), Peter Schouborg (00:48:57), Brian Thorsgaard (00:55:31)
03:55:59
5Spar Nord Randers
5 hurtigste deltagere: Bent Laursen (00:47:22), Søren Skipper (00:48:06), Anette Clausen (00:51:14), Christian Brøndum (00:51:22), Mie Lillethorup (00:52:02)
04:10:06
6Motion For Livet / SMIFF
5 hurtigste deltagere: Heine Tovgaard Bæk (00:45:20), Søren Simonsen (00:47:42), Hans Kristian Kristensen (00:52:40), Bjarne Højlund Jensen (00:53:32), Klaus Mortensen (00:54:17)
04:13:31
7Club Intersport
5 hurtigste deltagere: Paul Brandt (00:43:54), Palle Winther (00:48:49), Louise Friis (00:53:03), Bjarke Andersen (00:53:41), Kim Lassen (00:54:10)
04:13:37
8Danske Bank / Home Randers
5 hurtigste deltagere: Henrik Smed (00:46:17), Leif Jakobsen (00:51:13), Søren Møller Jørgensen (00:51:54), Arne Krogh (00:55:04), Lars Rytter (00:57:14)
04:21:42
9Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Erik Jørgensen (00:48:07), Rene Gam Andersen (00:49:48), Per Lampe (00:54:22), Martin Trampedach Schultz (00:57:35), Brian Bach Johannessen (00:57:52)
04:27:44
10Hudplejeinstituttet Randers
5 hurtigste deltagere: Frederik Hougaard Mikkelsen (00:44:20), Martin Höhrmann (00:45:21), Torben Mikkelsen (00:57:33), Jytte Hougaard Mikkelsen (01:00:05), Tinna Pagel (01:03:29)
04:30:48
11Byens Fitness
5 hurtigste deltagere: Steffen Nielsen (00:47:35), Michael Kull (00:52:02), Jeanette Madsen (00:54:22), Nick Grunnet (00:57:38), Anette Wiuf Christensen (01:01:51)
04:33:28
12Trojka
5 hurtigste deltagere: Niels Peter Jakobsen (00:56:51), Mette Brodersen (00:56:51), Christian Rasmussen (00:58:41), Christina Funder Skovdam (00:59:04), Anette Dybro (01:00:35)
04:52:02
13elever/lærere Randers Realskole
5 hurtigste deltagere: Henrik Herman (00:47:27), Peter Eriksen (00:52:15), Louise Peters (00:54:54), Zoje Asllanaj (01:07:19), Thilde Thuren Pedersen (01:10:09)
04:52:04
14Superfos
5 hurtigste deltagere: John Christensen (00:51:41), Dan Jensen (00:53:50), Jens Drivsholm (00:54:03), Heino Hansen (01:06:22), Morten Serup (01:06:29)
04:52:25


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552