Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2011, 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Willian Bigler Baltzersen (00:23:04), Rasmus Møller (00:23:18), Søren Frandsen (00:23:54), Oliver Lassen (00:24:14), Patrick Brandstrup (00:24:29)
01:58:59
2Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Kristian Hougaard-Andersen (00:24:10), Leif Meldgaard (00:24:21), Lars Jensen (00:24:24), Martin Baltser (00:26:35), Dorte Jensen (00:26:55)
02:06:25
3Verdo
5 hurtigste deltagere: Martin T. Andersen (00:21:13), Martin Svejgaard (00:26:37), Lynge Kragelund (00:26:42), Morten Andersen (00:27:34), Michael Højlund Pedersen (00:28:10)
02:10:16
4Dansk Fitness
5 hurtigste deltagere: Jesper Klinge (00:24:38), Mikkel Bundgaard (00:25:09), Sebastian Bundgaard (00:27:20), Victor Nielsen (00:27:28), Bent Nielsen (00:27:59)
02:12:34
5CCl label1
5 hurtigste deltagere: John Kristensen (00:20:30), Michael Andersen (00:25:07), Jakob Thorsen (00:25:44), Kasper Meyer (00:31:15), Nicolai Christensen (00:35:47)
02:18:23
6Club Intersport
5 hurtigste deltagere: Jan Jørgensen (00:22:57), Knud Erik Mortensen (00:26:50), Peter Andersen (00:29:12), Emil (00:29:30), Jan Geertsen (00:31:10)
02:19:39
7Hoffmann A/S
5 hurtigste deltagere: Magnus Boye (00:24:19), Henriette Blichfeldt (00:28:57), Jacob Sølvsten (00:28:58), Rasmus Korfitz (00:28:58), Kasper Mortensen (00:29:08)
02:20:20
8St. Gobain Weber
5 hurtigste deltagere: Per Bjerg Christensen (00:21:46), Anders Bak Jensen (00:26:46), Tonny Pedersen (00:29:23), Jesper Schmidt (00:30:12), Allan Hansen (00:33:08)
02:21:15
9Spar Nord Randers
5 hurtigste deltagere: Louise Sommer Jensen (00:26:02), Henrik Knudsen (00:27:42), Katrine V. Nielsen (00:28:59), Josephine Skipper (00:29:10), Jonathan Risager (00:29:37)
02:21:30
10elever/lærere Randers Realskole
5 hurtigste deltagere: Kabitha Sripathmanathan (00:21:54), Howraz Ahmad (00:29:06), Mette Brandt Danielsen (00:29:30), Michael Meineche (00:30:22), Rasmus Wessberg Ulrich (00:34:07)
02:24:59
11Byens Fitness
5 hurtigste deltagere: Christoffer Bro (00:28:21), Kim Ilsøe Jensen (00:28:34), Ivan Busch (00:28:35), Tue Gindesgaard (00:29:09), Lonnie Juncher (00:32:13)
02:26:52
12Søndermarkskolens elever 2
5 hurtigste deltagere: Mikkel Beck Olsen (00:28:31), Tobias Degn (00:29:33), Marcus Knudsen (00:30:03), Lærke B. Nielsen (00:30:13), Jacob Byg Lanng (00:30:31)
02:28:51
13Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Carsten Johnsen (00:25:20), Lean Vestergaard (00:27:55), Britta Stensgaard (00:31:20), Anne-mette Lockwood (00:32:37), Inge Johansen (00:32:42)
02:29:54
14Danske Bank / Home Randers
5 hurtigste deltagere: Søren Andersen (00:30:14), Charlie Karlskov (00:30:16), Tess Jakobsen (00:30:21), Ole Toft Sørensen (00:30:36), Jonas S. Mogensen (00:31:05)
02:32:32
15Johhny Gregersen Tømrer- & Snedkerfirma
5 hurtigste deltagere: Maja Egelund (00:21:36), Jens Chr. Andersen (00:29:56), Nikolai Arenshøj (00:31:32), Søs Arenshøj (00:33:08), Birthe Lindholt Dal (00:36:30)
02:32:42
16Randers Realskole
5 hurtigste deltagere: Rasmus Damgaard Kaas (00:28:42), Jonas Dyrborg Pedersen (00:28:46), Mads Jacob Riisager (00:30:56), Sofie Østergaard Nielsen (00:31:37), Irene Abildgaard (00:32:48)
02:32:49
17TRADIUM
5 hurtigste deltagere: Lars Bagger Hansen (00:25:27), Jan Furbo Sørensen (00:27:47), Susanne Bugge (00:33:22), Mette Nielsen (00:33:27), Lene Mandø (00:33:51)
02:33:54
18Limo Labels
5 hurtigste deltagere: Anders Bay-Smidt (00:24:24), Asbjørn Bay-Smidt (00:29:40), Hans Jørgen Schou (00:30:45), Morten Petersen (00:34:17), Steen Christensen (00:35:45)
02:34:51
19Spentrup I.F.
5 hurtigste deltagere: Lukas Ulriksen (00:28:34), Henrik Fabricius (00:31:14), Gitte Brøndum (00:31:24), Poul Hansen (00:31:36), Søren Peter Mejsner (00:32:12)
02:35:00
20Fitness.dk
5 hurtigste deltagere: Mads Andersen (00:28:49), Marianne Sams (00:31:01), Steffen Andersen (00:31:02), Hanne Andersen (00:31:48), Mads Sams (00:32:23)
02:35:03
21Nykredit
5 hurtigste deltagere: Maj-Britt Klok (00:27:11), Sune Hasselgren (00:28:44), Johnny Freiheit Nielsen (00:28:52), Laura Harpøth Espensen (00:31:48), Hans Kirk (00:39:06)
02:35:41
22Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Oliver Møller Jensen (00:29:10), Mathias Vad (00:30:39), Lasse Bagger Hansen (00:31:35), Karoline Hviid (00:32:06), Frederik Klitte (00:32:14)
02:35:44
23Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Line Thomsen (00:29:09), Emil Panduro Cramer (00:31:00), Per Rasmussen (00:31:09), Hans Müller (00:32:07), Annette Birch (00:32:29)
02:35:54
24Randers Sport
5 hurtigste deltagere: Henrik Bugge Haslund (00:29:53), Luca Sørensen (00:29:53), Kasper Laursen (00:31:02), Nicolai Jørgensen (00:32:08), Magnus Fogh Kristensen (00:35:27)
02:38:23
25Team Bährentz
5 hurtigste deltagere: Sara Bährentz (00:28:37), Ester-Louise Bährentz (00:29:23), Pia Bährentz (00:29:27), Kasper Bährentz (00:33:34), Astrid Bährentz (00:37:44)
02:38:45
26Randers Karate skole
5 hurtigste deltagere: Martin Simonsen   (00:27:33), Dennis Busk           (00:29:31), Maria Borre             (00:31:28), Ulrik Kiel               (00:34:11), Petrea Olsen         (00:38:53)
02:41:36
27Fam. Hermann Pedersen
5 hurtigste deltagere: Rit@ Hauge (00:30:47), Keld Hermann (00:33:25), Ditte Hermann Hauge (00:34:32), Andreas Pedersen (00:35:46), Preben Friis-Hauge (00:36:48)
02:51:18
28Dansk Natursten
5 hurtigste deltagere: Kent Jensen (00:26:16), Kit Lade (00:30:49), Charlotte Jakobsen (00:36:24), Thomas Kørup Christensen (00:36:30), Julie Høgh (00:43:05)
02:53:04
29Team Helstrup
5 hurtigste deltagere: Christian Roost Jensen (00:31:44), Helle Jensen (00:31:49), Lærke Fraes Dittmann (00:36:01), Bo Dittmann (00:36:02), Keld Fraes Rasmussen (00:39:17)
02:54:53
30Superfos
5 hurtigste deltagere: Henning Frederiksen (00:31:12), Kathrine Olesen (00:33:56), Lars Larsen (00:36:45), Marie Dybkjær (00:36:59), Anni Mortensen (00:38:25)
02:57:17
31Team Vinding
5 hurtigste deltagere: Søren Vinding Lundorff (00:30:50), Ida Vinding Jensen (00:34:15), Tanja Vinding Lundorff (00:34:19), Signe Vinding Lundorff (00:39:20), Erik Lundorff (00:39:20)
02:58:04
32Munkholmskolen 4.b.
5 hurtigste deltagere: Frederik Rasmussen (00:32:23), Jacob Junge (00:32:24), Karina Lystrup (00:34:43), Nicklas Lystrup (00:38:49), Silas Lystrup (00:40:32)
02:58:51
33Langå Sparekasse
5 hurtigste deltagere: Chresten Christensen (00:26:41), Annegrethe Skjødt Christensen (00:35:19), Heidi Therkelsen (00:36:11), Annette Mariendal (00:38:13), Helle Skovsen (00:43:06)
02:59:30
34Hald Kærby Skole
5 hurtigste deltagere: Majid Fadavi (00:32:44), Jonathan Vadgaard (00:32:45), Rasmus Jensen (00:40:06), Nicolas Frey (00:40:10), Martin Vestergaard (00:40:16)
03:06:01
35Havndal Fitness
5 hurtigste deltagere: Christian Nymann Nielsen (00:26:44), Claus Mikkelsen (00:29:25), Carl Erik Hjortshøj Nielsen (00:42:58), Julie Øland (00:47:01), Tina Albrektsen (00:47:07)
03:13:15
36Trojka
5 hurtigste deltagere: Brian Albertsen (00:31:18), Jørgen Thomassen (00:34:41), Susanne Jakobsen (00:41:57), Dorte Thomassen (00:43:14), Gitte Thomassen (00:43:15)
03:14:25
37Arbejdernes Landsbank
5 hurtigste deltagere: Sophie Junge (00:24:25), Steffen Bramsen (00:25:38), Mette Jørgensen (00:34:47), Helle Prang (01:00:49), Jane Sørensen (01:01:12)
03:26:51
38Idrætsforeningen IFS
5 hurtigste deltagere: Jens Svendsen (00:34:56), Claus Gamborg (00:40:43), Godi Pedersen (00:40:46), Per Hansen (00:43:57), Ana Jensen (00:59:50)
03:40:12
39Molsvej 17
5 hurtigste deltagere: Caroline Værum (00:43:28), Pia Værum (00:43:34), Zofia Vork (00:44:35), Florian Vork (00:44:35), Jørgen Vork (00:45:09)
03:41:21
40UVAS-løberne
5 hurtigste deltagere: zacharias knudstorp (00:46:14), Filippa Knudstorp (00:47:37), Jørgen Vig Knudstorp (00:47:39), Villy A. Sørensen (01:04:39), Ulla A. Sørensen (01:08:48)
04:34:57


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552