Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2011, 3 km gang

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Malene Breum Hansen (00:31:55), Klaus Glud (00:31:55), Steen Scherfeldt (00:33:50), Maja Ankersen (00:33:52), Sarah Scherfeldt (00:34:12)
02:45:44
2Søndermarkskolen Walk
5 hurtigste deltagere: Emma Roed (00:30:18), Mathilde Nielsen (00:32:05), Jais Nygaard (00:34:47), Alberte Jelle Sørensen (00:35:44), Andreas Kuhlmann (00:38:46)
02:51:40
3Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Ralph Folkenberg (00:33:25), Lærke Folkenberg (00:33:26), Lissy Overvad (00:35:55), Vibeke Friis Christensen (00:35:57), Britta Biller Rasmussen (00:35:58)
02:54:41
4Dansk Fitness
5 hurtigste deltagere: Julie Rasmussen (00:36:04), Katrine Rasmussen (00:36:04), Sofie Rasmussen (00:36:05), Pia Rasmussen (00:36:05), Marie Hansen (00:36:06)
03:00:24
5Nykredit
5 hurtigste deltagere: Marianne Kjær (00:34:22), Sofie Karlsen (00:35:04), Betina Karlsen (00:35:05), Louise Rasmussen (00:39:10), Claus Rasmussen (00:39:11)
03:02:52
6Spar Nord Randers
5 hurtigste deltagere: Sofie Friis (00:31:29), Pernille Friis (00:31:30), Jesper Elming (00:31:30), Annette Stærkær (00:31:56), Louise Halkjær Wissing (00:56:30)
03:02:55
7Verdo
5 hurtigste deltagere: Gitte Sørensen (00:36:04), Ingrid Larsen (00:36:04), Julie Sørensen (00:36:12), Martin Møller (00:37:25), Lisa Dalsgaard (00:37:52)
03:03:37
8Superfos
5 hurtigste deltagere: Marianne Torp (00:37:58), Gitte Andersen (00:37:59), Simon Basballe (00:38:38), Anne-Katrine Basballe (00:38:38), Per Kristoffersen (00:39:14)
03:12:27
9Tianas Spurthold
5 hurtigste deltagere: Kaya - (00:36:34), Jasmin - (00:36:35), Bastian - (00:38:11), Ea Larsen (00:40:52), Tiana Larsen (00:40:52)
03:13:04
10Danske Bank / Home Randers
5 hurtigste deltagere: Maria Smed (00:40:08), Susanne Smed (00:40:09), Rikke Mortensen (00:41:25), Emil Mortensen (00:41:25), Dorte Jensen (00:41:26)
03:24:33
11Hald Kærby Skole
5 hurtigste deltagere: Natasja Frey (00:40:56), Lucas Frey (00:41:19), Cecilie Vestergaard (00:41:56), Karin Vestergaard (00:41:57), Claus Frey (00:42:12)
03:28:20
12Byens Fitness
5 hurtigste deltagere: Kisser Jensen (00:41:56), Ulla Gaardsøe (00:42:04), Gurli Nielsen (00:42:04), Inger Lise Lionett (00:42:04), Ingelise Hviid Jensen (00:42:06)
03:30:14
13Hoffmann A/S
5 hurtigste deltagere: Adam Lund Østergaard (00:40:33), Nikolaj Lund Andersen (00:40:33), Sebastian Mortensen (00:58:44), Pia Mortensen (00:58:45), Caroline Haaning (00:59:21)
04:17:56
14Nisserne
5 hurtigste deltagere: Ida Pedersen (00:51:22), Anton Pedersen (00:51:35), Thea Stoffregen (00:51:47), Carl Stoffregen (00:51:48), Eni Pedersen (00:51:54)
04:18:26


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552