Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2010 - 10,4 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Morten Dahl Jørgensen (00:39:38), Jørgen Juncher (00:42:05), Jens Peter Hansen (00:42:19), Michael Sørensen (00:43:54), Esben Husted Kjær (00:44:55)
03:32:51
2Spar Nord Randers
5 hurtigste deltagere: Gert Lind Meinche (00:41:45), Katrine Amtkjær Nielsen (00:44:35), Søren Skipper (00:47:30), N.J. Reinholt (00:49:11), Torben Juul (00:49:13)
03:52:14
3VERDO
5 hurtigste deltagere: Jesper B. Olesen (00:40:10), Niklas Ringbøl Bitsch (00:47:34), Henrik A. Andresen (00:48:41), Svend (00:51:20), lars braad nielsen (00:53:28)
04:01:13
4Dansk Fitness Randers
5 hurtigste deltagere: Michael Pedersen (00:38:04), Frank Ditlev Jensen (00:46:59), Jens Gade Larsen (00:51:20), Carsten Møller (00:52:33), Pia Sandberg (00:52:37)
04:01:33
5X-Class Randers Realskole
5 hurtigste deltagere:  Niels Nørregaard Clemmensen  (00:43:46), Henrik Hermann (00:46:52),  Jacob Damsgaard Ditlev  / 17 år (00:46:55), Peter Kjær Eriksen (00:52:18),  Heidi Porse  (00:52:51)
04:02:42
6Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Erik Kastrup Jørgensen (00:48:07), Leif Meldgaard (00:48:11), Steen Scherfeldt (00:50:52), Anders Godsk (00:50:58), Mikael Nyegaard (00:53:52)
04:12:00
7Randers Sport
5 hurtigste deltagere: Thomas Pedersen (00:46:40), Henrik Degnbol (00:50:18), Klaus Damhus (00:51:13), Morten Fruergaard (00:51:44), Bent Espensen (00:52:41)
04:12:36
8Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Ida Rasmussen (00:44:12), Katrine Mellemkjær Rasmussen (00:49:19), Frederik Svendsen (00:54:24), Signe Emilie Guldbeck Andersen (01:01:03), Katrine Elkjær (01:04:39)
04:33:37
9Byens Fitness
5 hurtigste deltagere: Kenneth Nielsen (00:45:29), Kent Kordt Rôder (00:50:21), Henrik Kristensen (01:02:24), Søren Kristensen (01:09:48), Stine Bøgelund Kristensen (01:09:48)
04:57:50
10Superfoss
5 hurtigste deltagere: John Christensen (00:45:14), Lars Gjøde (00:55:57), Heino Hansen (00:56:29), Palle Rasmussen (01:03:05), Morten Serup (02:08:12)
05:48:57


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552