Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2012 - 5,6 km.

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Karsten Schou Nielsen (00:23:09), Rune Blaabjerg (00:25:14), Asbjørn Verner Fuglsang (00:25:14), Macus Borre Sørensen (00:25:24), peter andersen (00:25:57)
02:04:58
2Dansk Fitness Randers
5 hurtigste deltagere: Søren Nielsen (00:20:17), Lars Abrahamsen (00:24:07), Stig Gammeljord (00:26:07), Anders Abrahamsen (00:27:47), Niels Rasmussen (00:28:53)
02:07:11
3Hadsten trim 5
5 hurtigste deltagere: Michael Berg (00:22:18), Jeppe Pallesen (00:22:18), Emil Pallesen (00:25:11), Malte Pallesen (00:27:02), Svend Bergland (00:32:50)
02:09:39
4Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Niklas Christensen (00:22:27), Søren Moeberg (00:27:23), Nicklas Andersen (00:27:44), Mathias Christensen (00:27:55), Mikael Bo Christensen (00:28:13)
02:13:42
5Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Jesper de Place (00:24:30), Jesper Lionett (00:25:38), Michael Klokker (00:28:39), Christian Tinghuus (00:29:19), Søren Bendixen (00:29:22)
02:17:28
6Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Kasper Jørgensen (00:25:55), Dorte Jensen (00:26:41), Peter Helvig Nielsen (00:27:53), Poul Erikstrup (00:28:54), Per Nørgaard (00:29:26)
02:18:49
7Søndermarkskolen
5 hurtigste deltagere: Adam Nielsen (00:25:49), Noah Nygaard (00:26:40), Anna Olsen (00:26:43), Silke Nygaard (00:31:03), Jens Juncher (00:32:34)
02:22:49
8Post DK
5 hurtigste deltagere: Claus Nymann (00:27:30), Jonas Sandberg (00:27:49), Søren Kjærgaard (00:28:11), Niels Jakobsen (00:32:39), Emil Holmgrün (00:33:55)
02:30:04
9Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Ann Fjordwald (00:29:58), Thomas Pazyj (00:30:06), Anders Petersen (00:30:23), Lene kristensen (00:31:05), Susanne Lillelund Sørensen (00:31:13)
02:32:45
10Verdo
5 hurtigste deltagere: Michael Højlund Pedersen (00:27:42), Lars Braad (00:27:52), Kasper Sams (00:28:49), Dorthe Kjellerup Jørgensen (00:34:47), Mie Emilie Kristensen (00:36:01)
02:35:11
11Falck
5 hurtigste deltagere: Silje Jensen (00:28:34), Brian Jensen (00:28:36), Ib Larsen (00:29:18), Mette Fogdahl-Wiese (00:33:16), Tommy Gregersen (00:35:47)
02:35:31
12RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Michael Christiansen (00:23:53), John Christiansen (00:29:33), Palle Rasmussen (00:32:09), Kasper Olesen (00:35:23), Kathrine Olesen (00:35:26)
02:36:24
13Randers Taekwondo klub
5 hurtigste deltagere: Christian Bach (00:29:29), Per Jensen (00:31:00), Lasse Salomonsen (00:31:04), Allan Holt (00:31:32), Nichlas Jensen (00:33:25)
02:36:30
14Fam. Hermann Pedersen
5 hurtigste deltagere: Peter Friis-Hauge (00:24:43), Rit@ Hauge (00:30:04), Keld Hermann Hauge (00:31:19), Ditte Hermann Hauge (00:35:23), Preben Friis-Hauge (00:35:29)
02:36:58
15Langå Sparekasse
5 hurtigste deltagere: Andreas S. Christensen (00:27:55), Trine Hansen (00:31:15), Line Hansen (00:31:16), Stine Hansen (00:31:16), Annegrethe S. Christensen (00:35:36)
02:37:18
16Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Thilde Frank (00:30:39), Tobias Qvist Frandsen (00:31:03), Anders Kops (00:31:04), Karoline Hviid (00:31:25), Jacob Møller Andersen (00:33:29)
02:37:40
17Limo Labels
5 hurtigste deltagere: Mikael Sørensen (00:27:58), Asbjørn Bay-Smidt (00:29:56), Oliver Vigsø (00:29:59), Kristine Mørch (00:33:46), John Sørensen (00:37:36)
02:39:15
18Tømrerfirmaet Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Maja Egelund (00:22:07), Charlotte Bjerre (00:28:53), Toke Sidenius Dall (00:35:59), Stine Lindholt Dal (00:36:10), Rikke Andersen (00:36:54)
02:40:03
19Boldsen
5 hurtigste deltagere: Jesper Christensen (00:30:59), Mathias Jørgensen (00:31:32), Marianne Koch (00:32:00), Brian Nielsen (00:33:07), Chris Andersen (00:34:23)
02:42:01
20Fårup Betonindustri A/S
5 hurtigste deltagere: Nicolaj S. Sørensen (00:28:01), Knud-Erik Madsen (00:34:59), Emma Drejer (00:35:29), Mia Drejer (00:35:29), Peter Krogh Madsen (00:39:17)
02:53:15
21CCL Labes A/S
5 hurtigste deltagere: Karl Geo Mikkelsen (00:36:22), Kristian Thorsen (00:38:03), Laura Jensen (00:38:07), Pia Jensen (00:38:23), Hanne Juncher (00:39:45)
03:10:40
22Verdo 3
5 hurtigste deltagere: Jens Kr. Skovgaard (00:31:58), Søren Markers (00:32:10), Ebbe Bagge Hansen (00:32:11), Benthe Sund (00:38:16), Lars Pedersen (00:57:26)
03:12:01
23Valdemarhus
5 hurtigste deltagere: Johnny Petersen (00:37:13), Tina Lauritsen (00:37:18), Casper Jonas Sørensen (00:38:47), Even Udsen (00:39:49), Henrik Schmidt (00:41:26)
03:14:33
24Munkholmskolen
5 hurtigste deltagere: Kasper Holm Baun (00:30:53), Iben Sass Vedersø Larsen (00:38:43), Villads Foged Tygesen (00:39:32), Jens Foged (00:44:35), Tobias Foged Tygesen (00:44:37)
03:18:20
25Team Jill
5 hurtigste deltagere: Marianne Christensen (00:38:13), Berit Skjøtt Jensen (00:43:06), Anne Skjøtt Jensen (00:43:06), Anja Posorski (00:43:12), Jill Hellner Nielsen (00:46:35)
03:34:12
26Randers Psykiatri
5 hurtigste deltagere: Margrethe Cassells (00:34:36), Simon Rasmussen (00:39:01), Patrick Cassells (00:46:35), Kirsten Jane (00:55:25), Torben Petersen (01:02:39)
03:58:16


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552