Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 2012 - 10,4 km.

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Sten Christensen (00:41:29), Jørgen Juncher (00:42:47), Tobias Risbo Kristensen (00:43:15), Per Nørager (00:43:24), Keld Thomsen (00:43:36)
03:34:31
2Falck
5 hurtigste deltagere: Tommy Gregersen (00:35:47), Bent   Zilmer (00:43:21), Iver Daugaard (00:46:47), Per Laursen (00:47:54), Morten W. Jacobsen (00:48:10)
03:41:59
3Verdo 2
5 hurtigste deltagere: Klaus Valbjørn Køster (00:44:37), Martin Andersen (00:45:26), Henrik Andresen (00:46:53), Søren Lidsmoes (00:47:16), Torben Andresen (00:49:55)
03:54:07
4Hadsten trim 10
5 hurtigste deltagere: Susanne Pallesen (00:41:50), Kent Pedersen (00:45:40), Karen Olsen (00:48:12), Grete Bergland (00:50:29), Jan Nielsen (00:51:07)
03:57:18
5Dansk Fitness Randers
5 hurtigste deltagere: Thomas Sloth (00:40:55), Mads Brix (00:45:46), Mads Møller (00:47:41), Thomas Støvring (00:51:58), Birgit Klank Christensen (00:52:17)
03:58:37
6Langå Sparekasse
5 hurtigste deltagere: Chresten Christensen (00:45:38), Lone Hansen (00:47:07), Johan S. Christensen (00:48:34), Steen Hansen (00:49:11), Kasper Overvad (00:54:24)
04:04:54
7Verdo 1
5 hurtigste deltagere: Jesper Olesen (00:40:08), Niklas Ringbøl Bitsch (00:45:23), Svend Midtgaard (00:53:02), John Damgaard Bæk (00:53:32), Mona Lisa Lindum (00:54:52)
04:06:57
8Fresh Fitness Randers
5 hurtigste deltagere: michael Møller Pedersen (00:36:53), Morten Kristensen (00:53:53), Carsten Møller (00:54:34), Emil keil (00:54:53), Per Larsen (00:54:54)
04:15:07
9Randers Atletik Freja 10 km
5 hurtigste deltagere: Charlotte Sass Larsen (00:39:37), Poul Møller (00:47:16), Kim Bülow (00:53:29), Bent Madsen (00:54:46), Karin Blach (01:00:45)
04:15:53
10Sparekassen Kronjylland
5 hurtigste deltagere: Leif Meldgaard (00:47:46), Jens Bisbo (00:50:43), Steen Scherfeldt (00:51:05), Mikael Nyegaard (00:53:06), Hanne Rytter (00:56:16)
04:18:56
11ProHolding A/S
5 hurtigste deltagere: Louise Kristensen (00:51:04), Matthew Nixon (00:52:04), Karl Åge Vutborg (00:52:04), Mark Pring (00:54:33), Merete Brynnum (00:57:09)
04:26:54
12RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Morten Thye (00:44:27), Lars Gjøde (00:52:36), Dan Jensen (00:52:40), Morten Serup (00:57:52), Thomas Nielsen (01:02:28)
04:30:03
13Fitness.dk
5 hurtigste deltagere: Helene Jørgensen (00:52:59), Villy Vedergård (00:55:00), Jens Erik Pedersen (00:55:57), Lone Nielsen (00:56:47), Bente Sørensen (01:00:50)
04:41:33
14Ingemann Nielsen
5 hurtigste deltagere: Stefan Knudsen (00:43:25), Mai Herold (00:52:26), Rasmus Møller (00:54:45), Helle Møller (01:05:29), Ingemann Nielsen (01:08:21)
04:44:26
15Tradium
5 hurtigste deltagere: Poul Rosenkilde (00:52:12), Hans Villadsen (00:53:33), Susan Hvass (00:55:43), Preben Juncher (01:00:20), Susanne Bugge (01:03:42)
04:45:30


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552