Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Søndermarkløbet 5 km.

Piger/kvinder
  • Aldersgruppe 0 - 6 år
  • Aldersgruppe 7 - 9 år
  • Aldersgruppe 10 - 13 år
  • Aldersgruppe 14 - 16 år
  • Aldersgruppe 17 - 100 år
  • Drenge/mænd
  • Aldersgruppe 0 - 6 år
  • Aldersgruppe 7 - 9 år
  • Aldersgruppe 10 - 13 år
  • Aldersgruppe 14 - 16 år
  • Aldersgruppe 17 - 100 år

  • Aldersgruppe 0 - 6 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1632Cecilie Aalestrup Kragh00:35:00
    2652Dicte Sommer-Nielsen00:36:15
    346Isabell Daugaard Nielsen00:46:41
    4638Neel Mark Lyngsø00:46:45
    5651Simone Mølgaard Rasmussen00:47:48
    6621Celina Maria Kühlmann Hansen00:47:50
    7634Thilde Hvid Kuhlmann00:49:49
    8617Alberte Østergaard Fjendbo00:51:50
    9608Marika Behr Andersen00:52:16
    10620Eia Flarup Hammer00:52:28
    11609Olivia Høgg Andersen00:52:30
    12662Kathrine Arve Gregersen00:52:40
    13626Alberte Sehested Jagd00:52:47
    14715Cecilie Holm Løkke00:56:33
    15635Celina Dahl Larsen00:59:52
    16636Helene Astrid Høj Laursen00:59:52
    17814Alberte Jensen01:01:03
    18640Chloé Krogh Madsen01:01:56



    Aldersgruppe 7 - 9 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1150Amanda Alsted Glargaard Thomasen00:24:44
    297Ida Greve Tovgaard00:29:56
    3144Sabrina Kristensen00:30:35
    461Ida-Marie Kjelstrup Kortbek00:35:06
    5145Astrid Emilie Blad00:35:24
    6146Cathrine Søborg Ottesen00:37:36
    7138Signe Skovrider Sørensen00:37:46
    883Signe Marie Jensen00:38:50
    9182Sigrid Verner Fuglsang00:39:42
    1019Amanda Ghaltakhchyan Roed Rasmussen00:39:49
    11170Line Truel Mørup00:39:52
    12196Freja Soelberg00:40:48
    1399Andrea Mitchelly Bojsen Christensen00:41:07
    14112Sara Bæk00:43:24
    15116Amalie Gammelby Larsen00:43:25
    16195Cassandra Høj Hoffmann00:43:52
    17120Emma Roed Thettrup00:44:15
    18142Xenia Høgg Andersen00:46:42
    19140Signe Ladefoged Johannsen00:46:53
    2096Alberte Jelle Sørensen00:46:57
    2190Natasha Rasmussen00:47:08
    2247Amalie Juncher Prip00:47:53
    2327Ulrikke Behr Andersen00:48:15
    2421Nana Sørensen00:50:55
    2524Isabell Rose Ulstrup Jensen00:50:55
    2648Maja Horsted Bundgaard00:50:57
    27176Julia Grønlev Andersen00:51:46
    28141Ida-Marie Villum Nørgaard00:51:51
    29107Anahit Ghaltakhchyan Roed Rasmussen00:52:08
    3074Kaya Holgaard Duus Sejersen00:53:03
    31166Mathilde Homilius Poulsen00:53:47
    32163Mille Kondrup Fahlberg00:53:47
    3328Lærke Elfving00:54:37
    34102Mathilde Ax Nielsen00:55:43
    35109Sarah Spange Madsen00:55:59
    36139Mathilde Louring Josephsen00:56:54
    3723Celia Ægidius Sørensen00:59:36
    3859Xenia Greibe Hansen01:03:34



    Aldersgruppe 10 - 13 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1164Freya Victoria Kimose Jespersen00:26:30
    2709Sofie Møller Hansen00:27:07
    3308Emilie Just00:27:08
    4307Emma Bruhn Andersen00:27:25
    5304Cecilie Borup Obsen00:27:31
    6305Anna Gerlak Pedersen00:27:35
    7708Sarah Sylvest Andersen00:29:25
    8338Silke Kristine Nygaard00:29:40
    9310Camille Vissing00:30:16
    10332Cecilie Bach Ottobrøker Axelsen00:30:50
    11360Ida Mehic Danielsen00:31:50
    12309Sara Matilde Vassard00:31:59
    13342Laura Olsen00:32:03
    14169Emma Broch Laursen00:32:47
    15272Filippa Victoria Kimose Jespersen00:33:40
    16290Helena Wiegers Henriksen00:33:42
    17228Kamille Alberte Skytt Kvist00:33:52
    18223Johanne Carøe Glerup Kristensen00:34:06
    19261Pernille Tange Rasmussen00:34:40
    20279Jasmin Carøe Reus00:34:42
    21311Maiken Løgstrup Rasmussen00:34:55
    22326Emma Hindborg Frederiksen00:35:35
    23329Maja Cecilie Nielsen00:35:35
    24260Ingrid Kirstine Høj Laursen00:36:33
    25706Natasja Fraulo00:36:47
    26273Sara Koue00:36:49
    27271Katrine Hvid Faurskov00:36:52
    28707Camilla Sand Hansen00:37:32
    29181Regitze Kaag Andersen00:37:52
    30198Anne Sofie Bloch Pedersen00:39:07
    31180Rebecca Straarup00:39:21
    32172Josephine Meldgaard Olsen00:41:07
    33197Laura Kjersing Sørensen00:43:54
    34278Eva Puggaard00:44:31
    35200Elisabeth Tougaard Bau00:44:37
    36275Camille Daugaard Nielsen00:44:40
    37171Oline Desirée Dalsgaard Pehrsson00:45:32
    38343Isabella Straarup00:45:44
    39348Olivia Elisabeth Margaritha Pedersen00:45:45
    40274Emma Sofie Mortensen00:48:46
    41267Marie Birkhøj Andersen00:48:47
    42239Maja Damm Bossow00:49:21
    43266Laura Saxtorph Adamsen00:49:26
    44306Julie Sangkrit Rou00:49:29
    45264Julie Christine Uhrbrand Hald00:50:45
    46345Lea Thorsen00:50:46
    47364Pernille Damm Bossow00:50:46
    48346Christinna Trøstrup Jensen00:50:55
    49179Camilla Eskildsen00:51:46
    50177Zille Lande Gammelgaard Thomassen00:51:47
    51240Laura Hyllested00:52:53
    52321Emma Krogh Nielsen00:57:59
    53322Cecilie Nørlem Ammitzbøll00:58:03
    54339Henriette Rathcke Skals00:58:03
    55334Maria Caroline Lund Kaspersen01:01:34
    56341Martine Carøe Glerup Kristensen01:01:46
    57344Amalie Vestergaard Lorentzen01:01:49
    58391Sara Maria Jensen01:02:44
    59202Lærke Thorsen01:05:13



    Aldersgruppe 14 - 16 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1464Camilla Larsen Degn00:26:43
    2466Emma Rye Nielsen00:26:46
    3469Emma Brath Holm00:26:46
    4460Emma Just00:30:38
    5457Sofie Lie Brøndum00:32:24
    6462Heidi Camilla Astrup00:32:31
    7434Lene Ehrenreich Konnerup00:36:37
    8449Fie Byrholdt Pedersen00:36:38
    9463Anne Nørgaard Jensen00:36:47
    10429Michelle Dahl Linde00:51:30
    11440Katja Rank Wüpper Mikkelsen00:51:31
    12443Ditte Maria Skytt Kvist00:51:31
    13436Emilie Nørlem Ammitzbøll00:51:32
    14467Helene Damgaard Petersen00:57:56
    15432Amalie Saxtorph Adamsen00:58:34
    16428Katrine Mitzi Koustrup00:58:35
    17444Katrine Hastrup00:58:35
    18430Mie Nielsen Fjelde00:58:36
    19385Amanda Rasmussen00:58:43
    20370Michelle Holm Hansen00:58:44
    21369Anca Theodora Craciunescu00:59:20
    22387Camilla Jungklas Nybo01:02:44
    23380Emma Kaas01:02:45



    Aldersgruppe 17 - 100 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1668Ilse Honoré Degn Lerche00:23:39
    2796Mette Pape00:27:03
    3801Jette Plantz00:27:54
    4730Diana Godt00:29:49
    5542Heidi Appel Hansen00:30:13
    6670Maria Andersen00:30:35
    7790Ida Nørgaard00:30:38
    8689Tina Just00:30:57
    9776Mette Thomsen 00:32:22
    10794Christina Kvist00:33:52
    11777Anne-Marie Vitting00:34:11
    12767Maiken Myrthue00:34:12
    13734Jeanette W. Lundbergh00:34:49
    14672Elin Graversen00:34:50
    15685Heidi Kragh00:34:54
    16718Marianne Jørgensen00:36:11
    17697Christina Amdi Christensen00:37:36
    18804Anja Sjøstrand00:37:36
    19802Pia Vang Vestergaard00:37:43
    20692Anette Andersen00:38:39
    21694Lise Johannessen00:38:57
    22585Lene Jakobsen00:39:51
    23749Anja nicolajsen00:40:41
    24669Maja Balzersen00:40:44
    25721stine andersen00:40:51
    26780Annemette Olsen00:41:07
    27555Lisa Glerup Kvorning00:41:29
    28733Anita B. Christensen00:41:39
    29735Karin Hvid Kuhlmann00:41:40
    30797Susanne Dam Bæk00:43:44
    31784Helle Mikkelsen00:44:19
    32725Line Larsen00:44:42
    33545Ilse Honoré Lerche00:45:08
    34693Winnie Nielsen00:46:35
    35805Ilona Elgaard00:46:37
    36807Heidi Rasmussen00:47:39
    37781Jannie Loftager00:47:47
    38673Lone Nielsen00:48:14
    39748Natascha Kaspersen00:49:11
    40769Karin Christensen00:49:53
    41783Julie SKov Madsen00:50:05
    42687Christina Jensen00:50:42
    43768Inger Juncher00:50:51
    44695Rikke Bundgaard00:50:59
    45597Annette Skipper00:51:20
    46582Karina Behr Andersen00:52:03
    47761Edel Elfving00:54:32
    48726birgitte hartmann schmidt00:55:28
    491Gitte Bach00:56:03
    50664Pia Josephsen00:56:54
    51788Rikke Bülow Laursen00:59:22
    52815Malene Pedersen01:00:17



    Aldersgruppe 0 - 6 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1647Malthe Wilson Pape00:26:55
    2605William Kjeller Justesen00:28:34
    3642Sigurd Holst Madsen00:31:50
    4656Thomas Kjersing Sørensen00:32:29
    5614Nicolaj Patrick Robert Christensen00:33:45
    639Matti Gashi Ottsen00:34:00
    7607Malthe Skærup Fuglsø Andersen00:45:19
    8625Carl August Risgaard Houmann00:45:46
    917Sebastian Morten Thiel Jørgensen00:45:55
    108Matushan Mathialakan00:46:06
    11622Cilas Stampe Hansen00:47:34
    1210Frederik Blok Christensen00:48:30
    1336Christoffer Høj Hoffmann00:49:10
    14598Alexander Skipper00:51:35
    15686Ludvig Villum Nørgaard00:51:40
    16650Thomas Puggaard00:52:25
    17624Markus Figgé Dufresne Hougaard00:55:36



    Aldersgruppe 7 - 9 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1589Nikolaj Andersen00:25:24
    2105Tobias Bach Ottobrøker Axelsen00:28:03
    3132Malte Kragh Klitgaard00:28:09
    4152Emil Bent Nielsen00:28:43
    5592Magnus Knudsen00:28:59
    66Kresten Tougaard Bau00:29:02
    758Nikolai Laurs Muhl Hansen00:30:09
    8117Marinus Dissing Sorth00:31:30
    9122Emil Paavo Vandel Würtz00:31:52
    1062Matias Kristensen00:32:32
    1166Magnus Christian Timm Müller00:33:04
    12100Rasmus Højgaard Lyngbye00:33:26
    1331Frederik Grundal-Rasmussen00:34:00
    1467Magnus Myrthue00:34:00
    1571Søren Vestergaard Bendsen Pedersen00:34:00
    1676Laurits Johannes Baadsgaard Zethner00:35:31
    1768Jais Valdemar Nygaard00:35:33
    1887Gustav Mortensen00:36:07
    1988Magnus Borup Obsen00:36:10
    2078Oliver Østergaard Fjendbo00:36:53
    2138Benjamin Skifter00:37:09
    2260Jens Emil Risgaard Houmann00:37:36
    23212Mathias Skov Knudsen00:38:00
    2480Jonas Figgè Dufresne Hougaard00:38:08
    2579Jakob Gustav Uhrbrand Hald00:38:41
    2694Nikolaj Korning Stenholt00:39:30
    2772Simon Puggaard00:39:32
    2873David Mølgaard Rasmussen00:40:33
    2981Anders Dammand Iversen00:40:33
    30590Rasmus Tyssen00:40:34
    31131Sander Stampe Hansen00:41:01
    3211Mathias Fjordvald Sørensen00:41:29
    3313Magnus Micas Byrgiel Vejlgaard00:41:30
    34128Emil Elfving00:43:56
    3570Magnus Wilson Pape00:45:42
    3632Oliver Skov Halgren Madsen00:46:52
    3733Andreas Bækgaard Eiberg Larsen00:46:58
    3834Malthe Krause Drægert00:47:42
    3930Marcus Lande Gammelgaard Thomassen00:47:42
    4043Lucas Almskou Elgaard00:47:44
    41714Kristoffer Skipper00:47:57
    42127Tobias Vitting Christensen00:48:29
    43119Emil Bjerregaard Sørensen00:48:40
    4484Sebastian Bo Gammelby Larsen00:52:30
    45110Sofus Holst Madsen00:53:54
    46103Lukas Holgaard Duus Sejersen00:53:54
    47125Marc Sommer-Nielsen00:55:29
    48156Tobias Juul Justesen00:56:01
    4985Asbjørn Carl Høj Laursen00:58:17
    50135Marcus Bülow Laursen00:59:24
    5137Mads Lino Pedersen00:59:59
    525Jonathan Wahl Knudsen01:00:09



    Aldersgruppe 10 - 13 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1328Jeppe Dommerby00:21:02
    2301Nikolai Henrik Sørensen00:21:37
    3248Noah Alexander Nygaard00:22:40
    4247Mathias Olsen00:23:17
    5191Jonas Bækgaard Eiberg Larsen00:26:34
    6300August Kragh-Frederiksen00:27:27
    7232Emil Hindborg Frederiksen00:27:35
    8297Tobias Larsen Degn00:28:22
    9159Rasmus Nikolajgaard Olsen00:28:28
    10270Sebastian Krause Drægert00:28:50
    11280Oliver Stendal Revsgaard00:28:55
    12361Nicolaj Meldgaard Olsen00:28:59
    13359Mathias Højgaard Lyngbye00:29:00
    14333Esben Damgaard Kaas00:29:02
    15190Mikkel Havn Christensen00:29:36
    16237Jakob Højgaard Lyngbye00:29:49
    17245Marcus Grøn00:29:56
    18296Patrik Eskildsen00:30:01
    19154Gustav Petri Jakobsen00:30:35
    20602Tobias Bay Houmøller00:31:30
    21299Anton Blad00:31:31
    22355Mathias Kløve00:31:45
    23204Sebastian Hvass Simonsen00:32:24
    24313Rasmus Stig Højholdt00:33:31
    25324Oliver Harder Darum00:33:37
    26327Tobias Møhlenberg Grønlund00:33:46
    27186Jon Ladehoff Severinsen00:33:59
    28816Tobias Lisbjerg00:34:08
    29243Mark Thisted00:35:03
    30293Frederik Høegh Bjørkmann00:35:18
    31246Mads Stig Andersen00:36:04
    32318Alexander Møhlenberg Hollerup00:37:37
    33393Steffen Mazivila Lystlund00:38:07
    34185Frederik Bach Damsgaard00:38:45
    35242Nicko Hovgaard Andreasen00:38:48
    36252Sebastian Holm Grünberg00:38:48
    37251Magnus Peder Bang Nielsen00:38:50
    38209Daniel Tranholm Andreasen00:40:31
    39174Simon Victor Mikkelsen00:40:45
    40211Marco Almskou Elgaard00:43:49
    41703Robert Lundorff Jørgensen00:44:19
    42358Muhamed Imamovic00:44:26
    43188Martin Saugbjerg Lange00:44:31
    44158Emil Krogh Nielsen00:45:46
    45779Chris Ramussen00:45:51
    46216Simon Hartmann Schmidt00:46:34
    47183Jeppe Stig Højholdt00:47:40
    48244Søren Peter Fjordvald Sørensen00:48:26
    49312Nicolaj Bach Damsgaard00:49:26
    50192Tjalfe Wildau Nitzche Nisker00:49:34
    51291Mads Blicher Jepsen00:50:03
    52349Nicolaj Vejen Rønne Rasmussen00:50:55
    53208Nicklas Laub Jellesen00:53:55
    54303Christian von Wowern Carstensen00:54:01
    55302Lars Erik Hjulmand Mejsner00:54:02
    56317Mikkel Mohr Hansen00:55:59
    57363Theis Frank Jensen00:55:59
    58351Rasmus Søgren Erichsen01:01:45
    59340Victor Petri Jakobsen01:01:50
    60205Tobias Sehested Jagd01:02:45
    61269Nikolaj Vitting Christensen01:03:35
    62399Mads Husum Frandsen01:06:14
    63394Simon Falden Jensen01:06:46
    64227Jacob Byg Lanng01:06:51



    Aldersgruppe 14 - 16 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1448Andreas Albers00:21:13
    2451Anders Vestergaard Nielsen00:24:06
    3447Mads Hau Hansen00:24:06
    4472Simon Vincent Wynne00:25:14
    5336Kristian Ax Nielsen00:26:24
    6424Alexander Gam Andersen00:26:57
    7787Jacob Hjortshøj Dalsgaard00:36:37
    8425Matias Gert Stegger Nielsen00:36:49
    9774Alexander Sonderin Busk00:38:09
    10392Bertil Lilholt Langberg00:42:40
    11452Thajs Skov Knudsen00:48:33
    12468Mikkel Hau Hansen00:48:34
    13403Klaus Thisted00:49:43
    14639Anders Høje Pedersen00:49:44
    15379Lukas Vinther00:51:48
    16384Sigurd Haun Kierkegaard00:51:49
    17375Jakob Kjersgaard Friis00:51:50
    18433William Brandstrup Bondesen00:58:04
    19446Mathias Dommerby00:58:13
    20442Mads Koue00:58:14
    21396Kaare Kaas Sørensen01:06:18
    22398Jesper Kjersgaard Friis01:06:20



    Aldersgruppe 17 - 100 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1812Ronni Dommerby00:21:07
    2803Carl Jørgen NIelsen00:21:55
    3710Ivan Fraulo00:22:29
    4728Rasmus T. Møller00:24:15
    5698Rasmus Skovbo00:24:45
    6594Søren Nielsen00:24:48
    7723Anders Obsen00:25:39
    8724Kent Damsgaard00:26:39
    94Morten Vassard00:26:55
    10705Flemming Andersen00:27:06
    11581Ole Nielsen00:27:52
    12677Leo Vang00:28:45
    13720Nikolaj Zethner00:28:53
    14765Thomas Bau00:29:09
    15775Allan Maul00:29:20
    16588René Sørensen00:29:53
    17681Kim Tovgaard00:29:55
    18751Peter Dahl Jakobsen00:30:48
    19684Allan Wurtz00:31:53
    20810Henrik Blad00:32:29
    21763Peter Sørensen00:32:30
    22809Tom Johannesen00:32:46
    23680Søren Broch Laursen00:32:47
    242Jørgen Nielsen00:33:04
    25752Lars Kaspersen00:33:51
    26758Thomas Grundal-Rasmussen00:34:00
    27663steen carøe reus00:34:41
    28792Thomas Kortbek00:34:53
    29603Søren Bay Houmøller00:36:50
    30791Lars Skifter00:36:58
    31586Dan Müller00:37:34
    32541Harald Lytzen00:38:07
    33683Thomas Uhrbrand Hald00:38:42
    34713Christin Mørup00:39:35
    35691Sten Iversen00:40:33
    36580Jørn Thyssen00:40:36
    37712Knud Aagaard00:42:48
    38676Kåre Rasmussen00:43:16
    39798Lars Bæk00:44:16
    40782Lars Jørgensen00:44:22
    41757Niels Jørgen Lange00:44:34
    42750Jesper Andersen00:45:24
    43600Kurt Pehrsson00:45:32
    44795Morten Nielsen00:45:45
    45753Rene Nielsen00:45:55
    46806Thomas Skifter00:46:35
    47785jimmi mark lyngsø00:46:38
    48722Jimmi Eiberg Larsen00:47:00
    49800Brian Hansen00:47:59
    50583Carsten R Andersen00:48:16
    51690Bent Høj Hoffmann00:49:11
    52808Erik Kuhlmann00:49:41
    53766Tommy Nygaard00:51:48
    54579Lars Bo Larsen00:52:31
    55793Jan Poulsen00:53:47
    56679Tommy Nielsen00:55:28
    57699Mathias Juul Vestergaard Kristensen00:56:00
    58786henrik Løkke00:56:47
    59665Bent Josephsen00:57:00
    60584Henrik Sørensen01:01:00











    MENU
    Forside






    JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552