Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 10,4 km.

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Morten Dahl Jørgensen (00:39:28), Tobias Risbo Kristensen (00:41:22), Jørgen Juncher (00:41:37), Per Nørager (00:43:16), frank lindgaard (00:43:36)
03:29:19
2Sparkron
5 hurtigste deltagere: Ole D. Kristensen (00:41:54), Leif Meldgaard (00:47:44), Jens Bisbo (00:50:08), Erik Jørgensen (00:50:30), Laura Bisbo (01:00:03)
04:10:19
3Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Klaus M. Rasmussen (00:43:14), Jørgen Murmann (00:49:58), Knud Olsen (00:51:11), Bent Espensen (00:57:24), Peder Kræmer (00:57:40)
04:19:27
4Verdo
5 hurtigste deltagere: Jesper Brunse Olesen (00:42:26), Martin T. Andersen (00:43:14), Kim Bülow (00:53:29), John Damgaard Bæk (00:54:20), Tanja Schwartz (01:07:09)
04:20:38
5Smiff Motion For Livet
5 hurtigste deltagere: Hans Kristian Kristensen (00:49:19), jimmi madsen (00:50:57), Rene Thrue (00:51:21), Bjarne Højlund Jensen (00:54:02), Grethe Kristensen (00:57:42)
04:23:21
6CIS
5 hurtigste deltagere: Helle Fraes Dittmann (00:53:30), Magnus Duelund (00:55:15), Jane Duelund (00:55:18), Mads Madsen (00:55:26), Karsten Knudsen (00:56:48)
04:36:17
7Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Monica Pedersen (00:45:17), Eva Kleberg Andersen (00:52:04), Hanne Hahn (00:56:39), Merete Jessen (01:01:02), Mette Mejlby Hansen (01:01:39)
04:36:41
8Tømrer Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Michael Arenshøj (00:51:00), Bjarke Vesterggard Jakobsen (00:52:46), Jacob Jensen (00:56:55), Stine Lindholt Dal (00:58:30), Jan Mortensen (00:58:45)
04:37:56
9Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Ulrich Müller (00:46:50), René O. Jeppesen (00:48:20), Jette Bødker (00:59:19), Maria Jørgensen (00:59:59), Ken Oudal Rasmussen (01:04:16)
04:38:44
10Tradium
5 hurtigste deltagere: Poul Rosenkilde (00:52:47), Hans Villadsen (00:54:28), Susanne Bugge (00:58:16), Preben Juncher (00:59:02), Mette Nielsen (01:02:07)
04:46:40
11Regionspsykiatrien
5 hurtigste deltagere: Nicolas Hauge (00:44:21), Jette Søgård (00:55:40), Karsten Haderup (01:04:28), Marie Padkjær (01:06:10), Dorit Pedersen (01:11:05)
05:01:44


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552