Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 5,6 km

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Tømrer Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Maja Egelund (00:21:25), Jonas Lindholt (00:22:40), Allan Bjerre Egelund (00:23:29), Markus Richter Hansen (00:25:00), Nikolaj Arenshøj (00:27:05)
01:59:39
2Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Asbjørn Verner Fuglsang (00:24:32), Karsten Schou Nielsen (00:24:46), Jakob Christiansen (00:25:25), Rene Amnitzbøll Andersen (00:26:03), Mathias Drejer (00:26:26)
02:07:12
3Søndermarkskolen
5 hurtigste deltagere: Anton Marinus Baadsgaard Zethner (00:23:24), Andreas Skjød Christensen (00:27:08), Noah Alexander Nygaard (00:27:51), Karl Bruun Juncher (00:28:17), Marcus Knudsen (00:28:42)
02:15:22
4Randers Teleklub
5 hurtigste deltagere: Niklas Christensen (00:22:03), Matias Christensen (00:27:31), Nicklas Andersen (00:28:01), Mikael Bo Christensen (00:28:51), Sheila Bjerregaard (00:35:27)
02:21:53
5fitness2you
5 hurtigste deltagere: Mette Stamer (00:27:18), Danny Birkemose (00:27:46), Henrik Sørensen (00:27:47), Rasim Maljisevic (00:29:22), Carsten Agrie (00:30:05)
02:22:18
6Langebanden
5 hurtigste deltagere: Kitte Schou Nielsen (00:26:11), Palle Lange Didriksen (00:27:22), Carsten Lange (00:28:59), Inna Lange Didriksen (00:30:35), Peter Lange Jakobsen (00:35:12)
02:28:19
7Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Jesper De Place (00:29:19), Magnus J.Nielsen (00:29:39), Rasmus Bødker Larsen (00:29:41), Mette Månsson (00:30:23), Peter Seeberg (00:30:25)
02:29:27
8Verdo
5 hurtigste deltagere: Lasse Rydder (00:26:56), Jesper Cornelius Rasmussen (00:28:29), Iglin Margrethe Ibsgaard Tanggaard (00:31:58), Margrete Larsen (00:32:05), Ebbe Bagge Hansen (00:32:15)
02:31:43
9CIS
5 hurtigste deltagere: Ander s Abrahamsen (00:24:47), Knud Erik Mortensen (00:28:36), Thomas Fiil (00:31:11), Nicolai Jørgensen (00:33:04), Helle Jensen (00:35:34)
02:33:12
10Randers Freja Motion
5 hurtigste deltagere: Arne Larsen (00:29:03), Jens Ahm (00:30:01), Erik Halkjær Laursen (00:30:10), Jørn Lorentzen (00:32:19), Elin Laursen (00:33:36)
02:35:09
11Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Anel Olesen (00:30:12), Gustav Harvej (00:30:33), Jakob Møller Andersen (00:31:30), Dorte Olsen (00:31:42), Magnus Fogh Kristensen (00:32:03)
02:36:00
12Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Anne Christensen (00:29:38), Thomas Pazyj (00:30:00), Ane-Sofie Sølvtoft (00:31:53), Betina Brix Jørgensen (00:32:51), Niels Jørgen Jensen (00:33:10)
02:37:32
13TEAM SKRIVER
5 hurtigste deltagere: Tobias Skriver (00:25:42), Daniel Skriver (00:26:31), Lukas Skriver (00:35:45), Charlotte Skriver (00:35:45), Jørgen Skriver (00:35:49)
02:39:32
14Post Danmark
5 hurtigste deltagere: Jonas Sandberg (00:29:14), Mikkel Møhlenberg (00:31:26), Lene Mikkelsen (00:31:35), Niels Jakobsen (00:32:59), Kaj Ivan Jensen (00:36:04)
02:41:18
15Sparkron
5 hurtigste deltagere: Michael Nielsen (00:30:38), Peder L. Jensen (00:31:36), Lene Berg Andersen (00:33:04), Lene Nydam Jensen (00:33:05), Simon Berg Mikkelsen (00:33:36)
02:41:59
16Team Marcus
5 hurtigste deltagere: Thomas Lai (00:31:55), Martin Svejstrup (00:32:17), Mikkel Kloborg (00:33:25), Kasper Havmose (00:33:25), Jacob Nissen (00:35:06)
02:46:08
17Randers Freja Motion Løbeskolen
5 hurtigste deltagere: Bertram Grund Ilsøe (00:25:17), Karsten Mathiesen (00:32:58), Iben Sand Madsen (00:35:16), Emil Elfving (00:35:45), Charlotte G. Bundgaard (00:37:25)
02:46:41
18Fitness dk
5 hurtigste deltagere: Jakob Madsen (00:31:18), Thomas lundin (00:31:24), Lars Axel Nielsen (00:34:52), Louise Dich (00:35:03), Maria Laustsen (00:35:15)
02:47:52
19Arbejdernes Landsbank
5 hurtigste deltagere: Steffen Bramsen    (00:26:51), Mette Jørgensen    (00:30:16), Jacob Bruhn        (00:31:26), Jette Domino      (00:40:01), Clara Amanda Domino Ejersbo (00:40:02)
02:48:36
20Vesterbakkeskolen
5 hurtigste deltagere: Lars Andersen (00:28:42), Dan Hansen (00:29:46), Narascha Filtenborg (00:36:35), Rishi Sivaranjan (00:36:35), Lene Buhl-Christensen (00:37:59)
02:49:37
21C&L
5 hurtigste deltagere: John Friis Mikkelsen (00:27:54), Martin Madsen (00:32:47), John Andersen (00:36:24), René Pelant (00:36:56), Thomas Christensen (00:36:58)
02:50:59
22Tulip Food Company
5 hurtigste deltagere: Ivan Bährentz (00:26:13), Pia Andersen (00:26:45), Lene Kvist (00:33:31), Charlotte Overgaards (00:41:58), Henriette Normann Jensen (00:43:55)
02:52:22
23Boldsen
5 hurtigste deltagere: Joachim Thomadsen (00:31:22), Ritta Thomadsen (00:34:03), Jesper Christensen (00:34:54), Gert Petersen (00:35:04), Susanne Petersen (00:38:20)
02:53:43
24VIA University College – Campus Randers
5 hurtigste deltagere: Jan Røjkjær Rasmussen (00:31:39), Esben Røjkjær Rasmussen (00:31:40), Simon Lindberg Madsen (00:37:06), Tobias Bach Johannesen (00:38:37), Caroline Johannesen (00:39:31)
02:58:33
25Havndal Fitness
5 hurtigste deltagere: Christian Nymann Nielsen (00:25:40), Helle Vinther Simonsen (00:35:44), Linda Frederiksen (00:37:10), Tina Albrektsen (00:40:14), Trine Larsen (00:45:54)
03:04:42
26JohnJohn
5 hurtigste deltagere: Asbjørn Korsholm (00:29:13), Line Bekhøj (00:34:02), Jesper Sørensen (00:38:30), Jannik Sørensen (00:40:03), jeanette Nedergaard (00:44:47)
03:06:35
27DAHL
5 hurtigste deltagere: Heidi Løvkvist Brøcher (00:29:12), Birgitte Eis (00:32:34), Stiven Larsen (00:38:53), Martin Jørgensen (00:41:26), Helle Ravsgård Storm (00:45:07)
03:07:12
28UVAS-løberne
5 hurtigste deltagere: sebastian knudstorp (00:36:46), zacharias knudstorp (00:36:52), Ulla A. Sørensen (00:38:51), Christian Berg Sørensen (00:38:52), vanessa knudstorp (00:44:40)
03:16:01
29Randers-Stevnstrup Fysioterapi
5 hurtigste deltagere: Gitte Rieck (00:27:38), Lonnie Juncher (00:35:12), Karleen Paquette (00:36:38), Lone Gammelby (00:45:30), Ove Chransager (00:55:25)
03:20:23
30CCL label
5 hurtigste deltagere: Anders Nielsen (00:34:59), Karl Geo Mikkelsen (00:35:08), Hanne Juncher (00:38:05), Kirsten Vognsen (00:43:15), Inga Jensen (00:48:57)
03:20:24
31RPC Superfos
5 hurtigste deltagere: Palle Ditlev Rasmussen (00:33:55), Gitte Andersen (00:35:34), Simon Basballe (00:36:39), Trine Svenningsen (00:52:55), Signe Svenningsen (00:52:56)
03:31:59
32Øksenholdet
5 hurtigste deltagere: Ivan Aabel Øksenholt (00:38:39), Maria Aabel Øksenholt (01:13:28), Mads Aabel Filtenborg Øksenholt (01:13:29), Christina Øksenholt (01:13:43), Laura Marie Aabel Rosenkilde Øksenholt (01:13:53)
05:33:12


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552