Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Fladbroløbet 3 km walk

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Randers Kommune
5 hurtigste deltagere: Smilla Koldsø (00:22:28), Michelle Friis Glerup (00:24:14), Lars Glerup (00:24:17), Philip Friis Glerup (00:24:18), Birthe Friis Glerup (00:24:19)
01:59:36
2Rismølleskolen
5 hurtigste deltagere: Lærke Pedersen (00:20:44), Jakob Kjeldsen (00:22:38), Oliver Fly (00:24:50), Sille Pedersen (00:25:07), Lukas McCreadie (00:29:35)
02:02:54
3Dansk Revision
5 hurtigste deltagere: Joakim Mågård (00:25:21), Lis Hauge Tost (00:29:13), Kennie Dam (00:29:13), Louise Preuss (00:31:06), Lonnie Preuss (00:31:11)
02:26:04
4Tømrer Johnny Gregersen
5 hurtigste deltagere: Karla Lauritsen (00:23:03), Niels Jørgen Egelund (00:23:03), Alexander Vestergaard (00:34:13), Johnny Gregersen (00:34:14), Aya Lærke Kjeldgaard Lindholt (00:45:02)
02:39:35
5Regionshospitalet Randers
5 hurtigste deltagere: Pernille Kam (00:30:16), Inge Marie Hald (00:31:43), Zenia Fruerlund (00:31:43), Benedikte Revsbeck (00:32:04), Hanne Dalsgaard (00:38:46)
02:44:32
6Verdo
5 hurtigste deltagere: Lea Bach (00:29:17), Ulrik Brask-Madsen (00:29:49), Henrik Schwartz (00:30:14), Jacob Saugmann (00:38:06), Adam Saugmann (00:38:06)
02:45:32
7Vesterbakkeskolen
5 hurtigste deltagere: Mads Jørgensen (00:26:59), Jens Dyrmose (00:26:59), Frederik Kaa Simonsen (00:38:27), Jesper Kaa Simonsen (00:39:58), Emma Kaa Simonsen (00:39:59)
02:52:22
8Regionspsykiatrien
5 hurtigste deltagere: Karina Gjesing (00:35:53), Anne Mette Harbo (00:35:54), Hanne Øxenholt (00:36:30), Sara Petersen (00:37:01), Hanne Filtenborg (00:37:01)
03:02:19
9ifs
5 hurtigste deltagere: Torben Pedersen (00:33:18), Hanne Jensen (00:38:18), Helle Hansen (00:38:20), Anette Person (00:38:21), Vicki Baumsgaard (00:41:57)
03:10:14
10VIA University College - Campus Randers
5 hurtigste deltagere: Conrad Norre (00:40:20), Alberte Norre (00:40:42), Sisse Norre (00:40:49), Sander Thulstrup Hammer (00:47:38), Louie Thulstrup (00:47:41)
03:37:10
11Team Vinding
5 hurtigste deltagere: Tanja Vinding Lundorff (00:41:34), Erik Lundorff (00:41:34), Signe Lundorff (00:42:30), Lone Kristensen (00:51:36), Birgit Lundorff (00:51:37)
03:48:51
12DAHL
5 hurtigste deltagere: Jan Nyhuus (00:38:42), Sandie Aagaard Mikkelsen (00:38:43), Christina Skjødt Nielsen (00:53:41), Julie Valsø (00:53:47), Vivi Bruus (00:53:50)
03:58:43


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552