Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Soroptimist Int. Randers Kvindeløb 2010 - 5 km.

Holdresultatet opgøres efter summen af 5 hurtigste tider for hvert hold. Er der mindre end 5 deltagere på et hold, tæller dette ikke med i holdresultatet.

PlaceringHoldnavnSamlet tid
1Creative Looks brudene
5 hurtigste deltagere: ditte vinter (00:25:29), Anja Nøddebo (00:25:30), mette kristiansen (00:25:38), louise kristiansen (00:28:50), camilla damgaard (00:40:45)
02:26:12
2Nordea Idrætsforening
5 hurtigste deltagere: Irene Balle Nielsen (00:27:10), Louise Hovgaard (00:28:33), Ellen Tøttrup (00:30:09), Dorte Hyldgård (00:32:17), Anette Jakobsen (00:42:11)
02:40:20
3Dorthe og pigerne
5 hurtigste deltagere: Josephine Skipper (00:25:16), Amalie Madsen (00:29:58), Krisitna Hougesen (00:33:34), Dorthe Andersen (00:36:18), Julie Skipper (00:36:19)
02:41:25
4Randers Realskole
5 hurtigste deltagere: Karen Marie Rahbek (00:29:42), Marlene Bjørn (00:29:49), Susanne Ørsted (00:30:30), Helle Larsen (00:36:24), Pernille Brøndum (00:37:54)
02:44:19
510. klasse Centret
5 hurtigste deltagere: Mai Katrine Pedersen (00:32:56), Gitte Battelfeld (00:34:07), Charlotte Melgaard Andersen (00:37:37), Pernille Clausen (00:37:59), Helin Dogan (00:40:14)
03:02:53
6Jernbane Apoteket
5 hurtigste deltagere: Anja Rosenkilde (00:31:23), Kirsten Ibsen (00:38:42), Jette Sloth (00:39:24), Inge Merete Kjær (00:40:39), Karen Pedersen (00:40:54)
03:11:02
7Jennumparkens fritidshjem
5 hurtigste deltagere: Maria Jennumpark (00:35:39), Halimo Jennumpark (00:41:04), Julie Jennumpark (00:41:08), Hani Jennumpark (00:41:14), Aida Jennumpark (00:41:39)
03:20:44
8Danske Bioanalytikere
5 hurtigste deltagere: Bettina Baun (00:31:27), Hanne Broch (00:34:17), Marianne Golles (00:35:23), Lis Nørregaard (00:57:01), Inger Nielsen (00:57:02)
03:35:10
9Mødrehjælpen
5 hurtigste deltagere: Hanne Skaaning (00:48:02), Laila Møller (00:54:44), Dorrit Pedersen (00:54:44), Maja N. Jensen (00:57:51), Frida Lindhard (00:57:51)
04:33:12
10Løgstrup teamet
5 hurtigste deltagere: Marianne Behrendtz (00:56:23), Signe Løgstrup (00:56:29), Lene Feiler (00:56:30), Mads Jensen (00:56:42), Annette Breum Løgstrup (00:56:46)
04:42:50
11De Gadebergs
5 hurtigste deltagere: Jane Gadeberg (00:59:32), Sara Rosenberg (00:59:33), Henriette Gadeberg (01:03:10), Marie Rosenberg (01:03:11), Emilie Rosenberg (01:03:11)
05:08:37


MENU
Forside






JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552