Resultater

Ønsker du at udskrive dit diplom, indtast da løbenummer her:

Vis resultatet for: Alle | Mænd | Kvinder | Mix

Resultater for Søndermarkløbet 5 km.

Piger/kvinder
  • Aldersgruppe 0 - 6 år
  • Aldersgruppe 7 - 9 år
  • Aldersgruppe 10 - 13 år
  • Aldersgruppe 14 - 16 år
  • Aldersgruppe 17 - 100 år
  • Drenge/mænd
  • Aldersgruppe 0 - 6 år
  • Aldersgruppe 7 - 9 år
  • Aldersgruppe 10 - 13 år
  • Aldersgruppe 14 - 16 år
  • Aldersgruppe 17 - 100 år

  • Aldersgruppe 0 - 6 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1607Grundal-Rasmussen Ida Marie00:39:15
    2618Myrthue Nanna00:42:58
    3628Skriver Julie00:43:14
    4941Alberte Fjendbo00:44:06
    5667Lyngsø Neel Mark00:45:13
    6672Mikkelsen Sigrid Bøgelund00:51:49
    7665Laursen Helene Astrid Høj00:52:58
    8624Rasmussen Mia Greve00:53:31
    9614Madsen Clarie Krogh00:54:02
    10610Kortbek Isabella Kjelstrup00:57:45
    11634Vassard Nana Maria00:58:11
    12612Laursen Isabella Bülow01:03:42
    13609Kastrup Luna Kimose01:03:43
    14688Vad Freja Othilie Stougaard01:03:44
    15604Christensen Sarah Kirstine Vitting01:04:48



    Aldersgruppe 7 - 9 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1706Haslund Freja Petersen00:29:31
    2788Sørensen Alberte Jelle00:30:55
    3730Rasmussen Amanda Ghaltakhchyan Roed00:31:31
    4783Sejersen Kaya Holgaard Duus00:33:23
    5805Grøn Josefine00:34:04
    6691Andersen Ulrikke Behr00:35:14
    7661Kragh Cecilie Aalestrup00:35:28
    8752Hansen Xenia Greibe00:37:29
    9765Manivannan Richjana00:37:31
    10636Bierregaard Kirstine Breum00:38:49
    11750Friis Lærke Mølgaard00:38:59
    12637Bossow Madicken Andrea Damm00:39:06
    13729Quottrup Nora Rasmine Henssel00:40:25
    14733Steenfeldt-Simonsen Stine00:40:53
    15668Løkke Cecilie Holm00:42:23
    16787Sørensen Dina Toftgaard00:42:33
    17757Jensen Signe Marie00:42:49
    18664Larsen Celina Dahl00:43:41
    19645Gammelby Luna Friis00:44:54
    20695Bundgaard Maja Horsted00:45:12
    21741Würtz Emma Vandel00:45:18
    22728Prip Amalie Juncher00:46:38
    23696Bæk Julie00:46:42
    24673Mikkelsen Johanne Nørgaard00:47:11
    25510Olivia Andersen00:47:27
    26687Mariakka Andersen00:47:28
    27825Nørgaard Ida-Marie Villum00:47:43
    28810Johannsen Signe Ladefoged00:47:50
    29656Johannessen Katrine Buhl00:48:11
    30732Soelberg Lærke00:48:42
    31724Nissen Laura Sonne00:48:42
    32771Ottsen Sara Gashi00:49:34
    33649Hansen Celina Maria Kühlmann00:52:24
    34640Caroline Byglanng00:53:10
    35735Sørensen Nana00:53:31
    36711Højholdt Freja Stig00:53:57
    37669Madsen Chloé Krogh00:54:46
    38736Sørensen Celia Ægidius00:55:10
    39704Hamidi Farial00:55:12
    40654Jagd Alberte Sehested00:56:49
    41647Gregersen Kathrine Arve00:57:42
    42648Hammer Eia Flarup00:59:42
    43716Kristensen Ea Vendelbo01:01:30
    44663Kuhlmann Thilde Hvid01:02:14
    45652Hougaard Anni Hølmkjær01:04:09
    46699Christensen Emine Yildiz01:04:58
    47738Thomasen Amanda Alsted Glargaard01:04:59
    48646Gregersen Mette Sørensen01:05:52
    49674Mogensen Mathilde Sivgaard01:05:52
    50681Sommer-Nielsen Dicte01:05:56
    51682Steenfeldt Sarah Eva01:06:30
    52680Rasmussen Simone Mølgaard01:07:10



    Aldersgruppe 10 - 13 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1820Nielsen Mathilde Ax00:21:43
    2922Møller Anna00:23:21
    3859Jespersen Freya Victoria Kimose00:25:16
    4423Obsen Cecilie Borup00:26:50
    5414Koue Sara00:27:43
    6896Balle Kira Ida Møller00:27:43
    7910Jensen Laura Louise00:28:50
    8909Jensen Laura Nørgaard00:28:51
    9869Laursen Emma Broch00:29:00
    10411Jespersen Filippa Victoria Kimose00:29:27
    11433Ulrich Sarina00:29:43
    12436Vissing Camille00:29:43
    13920Mikkelsen Caroline Bøgelund00:30:08
    14903Fynbo Louise Wormslev00:31:10
    15912Johannsen Sofie Ladefoged00:31:51
    16900Dufresne Nicoline Kimose Figgé00:31:51
    17811Josephsen Mathilde Louring00:31:58
    18917Laursen Ingrid Kirstine Høj00:32:42
    19916Kvist Kamille Alberte Skytt00:32:54
    20932Voigt Maja00:32:56
    21843Christensen Melissa Holm Mundelstrup00:33:40
    22878Pedersen Julie Falkenberg00:33:42
    23404Faurskov Katrine Hvid00:33:55
    24444Danielsen Ida Mehic00:34:00
    25891Thorsen Lærke00:34:09
    26877Olsen Josephine Meldgaard00:34:09
    27839Andersen Julia Grønlev00:34:09
    28927Prip Cecilia Juncher00:34:12
    29914Krafack Camilla00:34:33
    30915Kristensen Johanne Carøe Glerup00:34:33
    31863Kaas Sofie00:34:42
    32933Voigt Line00:35:08
    33850Hansen Catia Emilie Muhl00:35:23
    34852Hoppe Line Munk00:37:28
    35849Fuglsang Sigrid Verner00:37:58
    36885Soelberg Freja00:38:11
    37761Lanng Caroline Byg00:38:45
    38481Steenfeldt-Simonsen Sarah00:39:07
    39426Reus Jasmin Carøe00:39:23
    40857Jensen Alberte Gravesen00:39:29
    41848Fahlberg Mille Kondrup00:39:31
    42428Rou Julie Sangkrit00:39:35
    43840Andersen Regitze Kaag00:40:12
    44873Mørup Line Truel00:40:47
    45827Rasmussen Amalie Halkjær00:42:58
    46837Wessberg Christina00:43:08
    47934Wissing Maria Halkjær00:43:40
    48886Straarup Rebecca00:44:06
    49420Nielsen Camille Daugaard00:44:12
    50888Thomassen Yasmin Abedin00:44:44
    51814Kristensen Sabrina00:44:48
    52496Zenia Andersen00:45:14
    53847Eskildsen Camilla00:47:38
    54824Nissen Anne Sonne00:48:33
    55881Poulsen Mathilde Homilius00:49:34
    56842Bau Elisabeth Tougaard00:49:41
    57851Hoffmann Cassandra Høj00:49:45
    58797Christensen Ida Sehested00:51:25
    59405Ganderup Cecilie00:51:59
    60418Mortensen Emma Sofie00:51:59
    61945Christiansen Sarah Lilholt00:52:07
    62935Yesilirmak Isabella Holm00:53:10
    63815Larsen Amalie Gammelby00:55:42
    64407Henriksen Helena Wiegers00:56:53
    65416Kristensen Victoria-Maria00:56:54
    66425Puggaard Eva00:56:54
    67887Sørensen Laura Kjersing00:57:35
    68879Pedersen Anne Sofie Bloch00:57:36
    69880Pehrsson Oline Desirée Dalsgaard00:57:36
    70866Kvist Laura Bonde00:57:59
    71831Stegmann Alberte Skovbjerg01:05:18
    72905Hald Julie Christine Uhrbrand01:07:04
    73463Kroer Amanda Skøtt01:13:24
    74470Nielsen Maja Cecilie01:13:25



    Aldersgruppe 14 - 16 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1473Olsen Anna Ludoiska Nikolajgaard00:24:49
    2472Nygaard Silke Kristine00:26:10
    3477Rasmussen Dorthea Tange00:30:53
    4483Thorsen Lea00:30:54
    5465Larsen Melanie Marlena Brønd00:31:00
    6487Carlsen Sarah00:31:56
    7459Kamyan Sumonjun00:33:02
    8438Axelsen Cecilie Bach Ottobrøker00:33:08
    9474Olsen Laura00:34:00
    10476Pedersen Olivia Elisabeth Margaritha00:38:10
    11439Bossow Pernille Damm00:39:08
    12489Craciunescu Anca Theodora00:40:29
    13462Kristensen Martine Carøe Glerup00:40:43
    14443Danielsen Lisa Thinggaard00:42:57
    15466Lorentzen Amalie Vestergaard00:42:58
    16482Thompson Cecilie Maul00:44:08
    17449Frederiksen Emma Hindborg00:44:09
    18548Mia Andersen00:52:04
    19437Andersen Christinna Thea Trøstrup00:52:06
    20488Christoffersen Sara Borre00:53:14
    21501Jørgensen Nicoline Kragh00:55:11
    22870Cecilie Ammitzbøll00:58:12
    23469Nielsen Emma Krogh00:58:12
    24524Rasmussen Amanda00:59:19
    25745Laura Pedersen00:59:42



    Aldersgruppe 17 - 100 år, k
    PlaceringNummerNavnTid
    1563marian Bruhn00:28:02
    2989Christina Wiegers00:29:21
    3789Marianne Jørgensen00:30:09
    4555Lisbeth Jakobsen 00:32:14
    5568Christina Kvist00:34:33
    6884Johanne Smidt00:35:15
    7516Heidi Kragh00:35:32
    8971Mette Thomsen00:37:01
    93541Lisbeth Johannesen00:37:09
    10998Michelle Dufresne00:38:12
    11521Annemette Rasmussen00:38:50
    123507Charlotte Tranholm00:40:12
    13485Anja Axelsen00:40:54
    14864Winnie Nielsen00:41:27
    15571Maiken Myrthue00:42:57
    16792Pia Skriver00:43:15
    17967Anette Andersen00:44:19
    18406Kirsten Dreyer00:45:19
    19617Rikke Bundgaard00:45:26
    20547Susanne Bæk00:46:41
    21975Charlotte Bang00:48:03
    22949Edel Elfvig00:48:16
    23542Inger Juncher00:48:28
    24543Hanne Juncher00:48:28
    25567Sanne Nygaard-Hesselberg00:48:42
    26527Marianne Simonsen00:48:44
    27980Lene Villum Nielsen00:51:57
    28993Marianne Laursen00:53:00
    29960Trine Puggaard00:53:14
    30422Mette Hollerup00:54:34
    31992Julie Skov Madsen00:54:51
    32565Lone Kjelstrup Kortbek00:57:45
    331000Tinna Soelberg00:57:48
    34560Bettina Bay Houmøller00:58:14
    35591Pia Pehrsson00:58:15
    36739Else Hartmann00:58:33
    37959Christina Jensen01:02:51
    38965Malene Andersen01:03:45
    39780Anette Skipper01:04:27
    40974Ane Rasmussen01:07:11
    41970Lone Sylvestersen01:08:23
    42986Janni Nielsen01:10:57



    Aldersgruppe 0 - 6 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1685Sørensen Thomas Kjersing00:26:56
    2616Martinsen Mikkel Alazar00:40:40
    3662Kristensen Silas Sidelmann00:40:41
    4655Jensen Mikkel Gravesen00:40:54
    5605Elfving Albert00:43:19
    6633Tovgaard Alex Greve00:48:18
    7619Nygaard-Hesselberg Simon00:48:43
    8719Laursen Malthe Hersom00:50:23
    9620Nørgaard Ludvig Villum00:51:57
    10573Noah Myrthue00:56:32
    11629Soelberg Noah Konnerup00:57:44
    12984Victor Enevoldsen00:59:44
    13631Sylvestersen Sander Sejr01:03:43
    14611Krarup Alexander Skipper01:04:07
    15627Simonsen Benjamin Hvass01:10:56
    16545Oliver Müller01:15:14



    Aldersgruppe 7 - 9 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1772Pape Magnus Wilson00:26:41
    2639Christensen Nicolaj Patrick Robert00:29:01
    3767Myrthue Magnus00:29:50
    4773Pedersen Søren Vestergaard Bendsen00:30:00
    5768Nygaard Jais Valdemar00:30:06
    6671Madsen Sigurd Holst00:30:08
    7790Vindum Kristian Agger00:31:43
    8694Bau Kresten Tougaard00:31:43
    9702Fuks Alex00:32:46
    10708Hoffmann Christoffer Høj00:32:46
    11709Hougaard-Enevoldsen Phillip Appel00:33:33
    12717Larsen Andreas Bækgaard Eiberg00:34:00
    13638Brandborg Daniel Reimer00:34:49
    14651Hougaard Markus Figgé Dufresne00:35:02
    15683Søby Gustav Glargaard00:35:04
    16793Axelsen Tobias Bach Ottobrøker00:37:21
    17819Mønster Mads00:37:38
    18720Madsen Oliver Skov Halgren00:40:24
    19707Hindborg Victor Lindgaard00:40:25
    20727Pedersen Mads Lino00:41:04
    21721Mathialakan Matushan00:41:27
    22650Hansen Cilas Stampe00:42:18
    23776Rasmussen David Mølgaard00:42:33
    24756Jellesen Noah Laub00:42:33
    25755Iversen Anders Dammand00:42:36
    26714Knudsen Jonathan Wahl00:43:12
    27698Christensen Jakob Yildiz00:43:41
    28754Houmann Jens Emil Risgaard00:44:11
    29762Larsen Sebastian Bo Gammelby00:44:52
    30791Zethner Laurits Johannes Baadsgaard00:45:14
    31775Puggaard Simon00:46:40
    32774Pedersen Simon Vestergaard Bendsen00:46:41
    33700Drægert Malthe Krause00:48:16
    34657Juncher Karl Bruun00:48:24
    35693Andersen Rasmus Binder00:50:18
    36642Elgaard Lucas Almskou00:50:20
    37718Laursen Mathias Broch00:51:59
    38679Puggaard Thomas00:53:15
    39734Sørensen Mathias Fjordvald00:54:01
    40659Kjeldsen Jacob Thorngaard00:54:21
    41731Skifter Benjamin00:55:54
    42713Emil Nielsen00:58:08
    43737Sørensen Viktor Algaard00:58:13
    44676Pape Malthe Wilson00:58:34
    453539Frederik Christensen01:05:03
    46710Houmøller Kasper Bay01:05:16
    47705Hansen Jacob Winther Søndergaard01:06:30
    48703Grundal-Rasmussen Frederik01:10:31



    Aldersgruppe 10 - 13 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1452Hansen Mikkel Mohr00:21:59
    2577Martin Pedersen00:23:02
    3584Mikkel Krogh00:23:02
    4832Sørensen Emil Bjerregaard00:23:49
    5432Sørensen Nikolai Henrik00:24:15
    6583Marcus Mossalski00:24:25
    7561Tobias Bay Houmøller00:25:14
    8575Oliver Lanng00:25:26
    9580Nicklas Andie00:25:26
    10948Alexander Albers00:25:47
    11901Engberg Lucas00:26:29
    12860Juncher Jens Bruun00:26:47
    13413Justesen Anders Bernhardt00:26:50
    14581Valdemar Holm00:26:51
    15585Mathias Skjødt00:26:55
    16821Nielsen Adam Revsbech00:29:00
    17403Eskildsen Patrik00:29:06
    18923Nielsen David Ungstrup Bang00:30:09
    19816Laursen Marcus Bülow00:30:41
    20574Daniel Bay-Smidt00:30:41
    21867Lange Martin Saugbjerg00:30:49
    22931Thisted Mark00:31:31
    23818Madsen Sofus Holst00:31:51
    24829Sommer-Nielsen Marc00:31:51
    25854Jagd Tobias Sehested00:31:52
    26883Rasmussen Frederik Vejen Rønne00:32:07
    27813Klitgaard Malte Kragh00:32:25
    28746Davidsen Janick Stormly00:32:28
    29430Stenholt Frederik Korning00:32:37
    30402Drægert Sebastian Krause00:32:37
    31856Jellesen Nicklas Laub00:33:11
    32902Frederiksen Emil Hindborg00:35:08
    33766Mortensen Gustav00:36:13
    34871Mejsner Søren Peter Hjulmand00:37:33
    35899Bruhn Casper Rou00:38:12
    36845Darum Phillip Harder00:40:12
    37893Vahl Lucas Andreas Lund00:40:13
    38507Lasse Fog00:40:40
    39895Andreasen Nicko Hovgaard00:42:30
    40926Pedersen Mathias Breinholm00:42:31
    41882Pustal Patrick Frlj00:42:37
    42799Christensen Marcus Havn00:42:44
    43946Clausen Nikolaj Sebastian00:42:48
    44940Bjørkmann Frederik Høegh00:42:52
    45806Hansen Morten Hau00:43:00
    46841Andreasen Daniel Tranholm00:44:06
    47846Elgaard Marco Almskou00:44:43
    48838Würtz Emil Paavo Vandel00:44:43
    49795Brix Daniel00:44:48
    50807Hansen Sander Stampe00:45:04
    51988Thomas Jørgensen00:45:11
    52822Nielsen Magnus Jensen00:45:18
    53803Ganderup Mads00:45:19
    54844Damsgaard Frederik Bach00:47:07
    55833Sørensen Mathias00:47:45
    56890Thompson Mikkel Maul00:49:47
    57417Mejsner Lars Erik Hjulmand00:50:50
    58913Knudsen Marcus Otto Ejlar00:51:56
    59904Grünberg Sebastian Holm00:51:56
    60939Andersen Mikkel Koitzch00:52:08
    61441Christensen Benjamin Skovsgård00:54:02
    62484Zethner Anton Marinus Baadsgaard00:54:03
    63429Schatz-Jakobsen Esben00:54:55
    64446Dommerby Jeppe00:55:04
    65458Kaas Esben Damgaard00:55:04
    66872Mikkelsen Simon Victor00:55:53
    67876Nisker Tjalfe Wildau Nitzche00:55:54
    68828Sejersen Lukas Holgaard Duus00:56:01
    69907Høgh Kasper Waarts Thenza00:57:09
    70924Nielsen Magnus Peder Bang00:57:09
    71868Larsen Jonas Bækgaard Eiberg00:57:34
    72875Nielsen Tobias Harbo00:58:02
    73749Flintholm Bror Overby00:58:10
    74442Christensen Andreas Skjødt00:59:41
    75782Schmidt Simon Hartmann01:01:41
    76817Lyngbye Rasmus Højgaard01:05:19
    77448Erichsen Rasmus Søgren01:06:07
    78800Elfving Emil01:07:03



    Aldersgruppe 14 - 16 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1471Nielsen Kristian Ax00:23:58
    2461Kløve Mathias00:29:48
    3532Thisted Klaus00:35:14
    4408Højholdt Rasmus Stig00:38:27
    5454Hollerup Alexander Møhlenberg00:38:43
    6744Blach Nicklas Kondrup00:39:50
    7523Rasmussen Nicklas00:40:29
    8455Imamovic Muhamed00:42:56
    9410Jepsen Mads Blicher00:50:50
    10440Bundgaard Casper00:54:59
    11451Grønlund Tobias Møhlenberg00:55:05
    12943Carstensen Christian von Wowern00:58:08
    13518Pedersen Anders Høje00:59:21
    14456Jakobsen Victor Petri00:59:41
    15475Olsen Nicolaj Meldgaard00:59:41
    16467Lyngbye Mathias Højgaard00:59:42
    17836Masuthan mathialakan01:00:02
    18530Sørensen Mathias Gren01:00:03
    19493Friis Jesper Kjersgaard01:00:26
    20486Busk Alexander Sonderlin01:00:32
    21504Langberg Bertil Lilholt01:00:33
    22511Mygind Anders Faber01:02:14
    23531Sørensen Kaare Kaas01:02:38
    24535Wynne Adam Christian01:02:39
    25492Friis Jakob Kjersgaard01:02:48
    26499Jensen Simon Falden01:02:48
    27412Sigurd Kirkegård01:04:08
    28534Vinther Lukas01:04:08
    29495Hansen Rasmus Brochmann01:07:05



    Aldersgruppe 17 - 100 år, m
    PlaceringNummerNavnTid
    1500Anders Rasmussen00:22:21
    2969Anders Obsen00:24:18
    3564Michael Okkerholm00:24:38
    4853Peter Sørensen00:26:56
    5963Morten Vassard00:27:00
    6558Poul Nielsen00:27:39
    7972Kent Damsgaard00:29:02
    8557Ole Nielsen00:29:04
    9505Nikolaj Zetner00:29:04
    10525Martin Rafn00:29:06
    11979Bjarne Jespersen00:29:09
    12958Søren Hindborg00:29:31
    13513Allan Kragh00:29:39
    14937Troels Lægdsgaard00:30:07
    15763Kim Tovgaard00:30:55
    16956Henrik Holm00:31:11
    17973Thomas Bau00:31:43
    18553Peter Jakobsen00:32:14
    19722Lars Skifter00:32:20
    20944Henrik Fjendboe00:32:28
    21947Steffen Boigt00:32:56
    22562Søren Bay Houmøller00:33:35
    23726Tom Johannesen00:33:43
    24401Steen Knudsen00:34:43
    25769Carsten Brandborg00:34:49
    26953Ole Søby00:35:04
    27950Tommy Nielsen00:37:42
    28592Kurt Pehrsson00:37:45
    29546Lars Bæk00:38:49
    30990Thomas Rasmussen00:39:14
    31743Thomas Skifter00:39:34
    32569Jesper Andersen00:39:35
    33764Orla Hansen00:39:50
    34777Bent Høj Hoffmann00:40:33
    35519Martin Kristensen00:40:40
    36982Jan Jensen00:40:59
    37996Claus Prip00:41:04
    38991Henrik Lykk00:42:22
    39995Flemming Rasmussen00:42:38
    40987Lars Jørgensen00:42:47
    41498Jesper Elfvilg00:43:20
    42997Mark Larsen00:43:41
    43966Steen Iversen00:44:15
    44954Jimmi Lyndsø00:45:13
    45435Lene Fjendboe00:46:42
    46758Ciaral Mikkelsen00:47:12
    47570Tommy Nygaard00:47:27
    48781Lisa Greve Tovgaard00:48:23
    49981Erik Nørgaard00:48:33
    50796Henrik Mikkelsen00:51:49
    51955Brian Hansen00:52:24
    52994Torben Laursen00:53:00
    53985Michael Rasmussen00:53:35
    54964Henrik Sørensen00:53:59
    55812Steffen Hollerup00:54:34
    56572Mads Myrthue00:56:32
    573521Jesper Adamsen00:57:48
    58936Per Hartmann Nielsen00:58:32
    59566Morten Nielsen00:58:38
    60983Morten Enevoldsen00:59:45
    61961Danni Jensen01:02:50
    62968Niels Andersen01:03:48
    63999Finn Højholdt01:05:16
    64951Rene Steenfeldt01:06:29
    65977Kåre Rasmussen01:07:11
    66544Dan Müller01:15:15











    MENU
    Forside






    JeresTid v/Atletikkens venner · Formand Mogens Møller · Bækvejen 9, Haslund · 8940 Randers SV · tlf. 27279532 · mwm1951@gmail.com · CVR 31846552